דף מידע מספר 181   

10 יולי 2014

מועדון המנויים של דף המידע

מועדון המנויים שלנו הולך וגדל!
אל תחמיצו את כל ההנחות, המבצעים והמתנות
המגיעים לכם!
פרטים בסוף דף המידע.

להצטרפות למועדון
לחצו כאן

או התקשרו לטלפון:

04-6399749

מי שאינו מעוניין להיות במועדון המנויים [10 ש"ח לדף]:
ניתן להסיר את כתובתכם מהרשימה.
להסרה מרשימת הדיוור
לחצו כאןברוכים הבאים
לדף המידע של איתמר

דן חסכן

"יש לנו רעיון!" הכריזה המודעה בעיתון 'דבר' ביולי 1963.
"הובאה לפנינו הצעה להוציא בשיתוף עם
הוצאת הספרים הנודעת 'עם עובד', ספריה מיוחדת
לילדי 'דן חסכן."
בחודש דצמבר 1963 החלו להתפרסם מודעות
בעיתוני ארץ ישראל, על סדרת ספרים חדשה לנוער,
שיתוף פעולה בין אגודת 'דן חסכן'
של בנק הפועלים, לבין הוצאת הספרים 'עם עובד'.
"חודש חודש יופיע ספר חדש, מנוקד ומצוייר,
ממיטב ספרות הארץ והעולם."

    
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר    
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר

אגודת דן חסכן

בשנת 1957 יזם בנק הפועלים אגודה מיוחדת לילדים אשר יחסכו את כספם במסגרת הבנק. תוך שנה הצטרפו 30,000 ילדים, ודמותו של 'דן חסכן' שנבחרה ע"י משרד הפרסום של הבנק, כדמות אשר תוביל את המבצע, הפכה לאחת הדמויות הפופולריות בישראל. תוך כמה שנים צמח מספר הילדים החוסכים לכמעט 200,000!

   כדי לשכנע את הילדים להפקיד את כספם בתוכנית החיסכון, יצא בנק הפועלים בשורה של מבצעים ומתנות לילדים. לבד משיתוף הפעולה עם הוצאת 'עם עובד', יזמו אנשי הבנק הוצאות לאור של ספרים, חוברות, אלבומים, שירון, משחק חשיבה, טיסות בשמי הארץ, הצגות תיאטרון, מועדונים לאספני בולים, מימייה לים ולטיולים ועוד שחולקו כמתנה לחוסכים בתוכנית 'דן חסכן'.
בסניף בנק הפועלים בנתניה נולד הרעיון לספק לילדים גם קופת חיסכון, לתוכה יוכלו לשלשל את חסכונותיהם, ואחר כך להביאם לסניף הבנק. את דגם הקופה, עם הגמד המפורסם וספר בידו על חזיתה, עיצבו במשרד 'טכנוכתב' בנתניה, אשר גם ייצר מאוחר יותר את כל קופות החיסכון לילדי 'דן חסכן'. 
כדי לעודד את הילדים [ואת הוריהם] להגיע לסניף הבנק, ולהפקיד את הכסף שחסכו, הציע להם הבנק מתנות 'חינוכיות', כמו 'הקל-כפל' - קלמר פטנט מיוחד אשר מקל על הילדים את לימוד לוח הכפל ומכיל גם ברגל מדידה. הקלמר ניתן כשי חנוכה לילדים שהגיעו לסניף הבנק בתאריכים סויימים עם סכום של 20 ל"י. כל ילד שביקש להצטרף לאגודה, היה נכנס לסניף הקרוב לביתו ומייד מקבל קופת חיסכון ופנקס תלושים המקנה לו זכות להשתתף במפעלי דן חסכן.

"צפרים במשקל של 11 טונות", הכריזה הכותרת בעיתון דבר, בספטמבר 1969.
אחד הפרוייקטים המוצלחים של 'דן חסכן' היה הוצאה לאור של 'מדריך לצפרי ארצנו'  בשיתוף עם רשות שמורות הטבע. וולטר פרגסון צייר כ-120 ציפורים בחוברת אותה ערך עזריה אלון. החוברות חולקו לכל 250,000 הילדים, חברי אגודת 'דן חסכן'.

    
ציור: וולטר פרגסון

    
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר    
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר

ספריית 'דן חסכן'

היום כבר קשה לשחזר מי היה אבי הרעיון הראשוני. הוצאת 'עם עובד' שאפה להוציא לאור ספרי נוער מובחרים, ולשם כך התמנה המשורר ט. כרמי לאחראי על ספרות הילדים והנוער בהוצאה, בנק פועלים שאף להדק את הקשר עם לקוחותיו הצעירים בעיקר בעזרת פעילות תרבותית. יש המצביעים לעברו של איש הנהלת הבנק אברהם הסמן כ'אבי הספרייה'.

כאמור ביולי 1963 התפרסמה  מודעה בעיתון 'דבר' ביולי 1963. "יש לנו רעיון!" הכריזה המודעה, "הובאה לפנינו הצעה להוציא בשיתוף עם הוצאת הספרים הנודעת 'עם עובד', ספריה מיוחדת לילדי 'דן חסכן'. לפי תכנית זו יופיע כל חודש ספר חדש, מנוקד, מצוייר, בכריכה מהודרת - ממיטב ספרות הארץ והעולם. הספרים ישלחו לחברי 'דן חסכן', שיחתמו על הספריה, במחיר 2 ל"י במקום 4 ל"י הספר."

בחודש דצמבר 1963 החלו להתפרסם מודעות בעיתוני ארץ ישראל, על סדרת ספרים חדשה לנוער, שיתוף פעולה בין אגודת 'דן חסכן' של בנק הפועלים, לבין הוצאת הספרים 'עם עובד'. "חודש חודש יופיע ספר חדש, מנוקד ומצוייר, ממיטב ספרות הארץ והעולם."

העורך הראשון של ספריית 'דן חסכן' היה המשורר ט.כרמי, אחריו התמנה כעורך הסופר חיים באר, והעורכת האחרונה הייתה נירה הראל. למעלה מ-160  ספרים ראו אור בספריית 'דן חסכן' - ספרי מקור וספרים מתורגמים מרוסית, שוודית, פולנית, גרמנית, אנגלית ועוד. הספרים שראו אור בשנותיה הראשונות של הסדרה היו עם ניקוד ובכריכה קשה, אך בגלל שיקולים שיווקים חלו במשך השנים כמה שינויים מהותים: הכריכות הקשות הפכו לרכות, הניקוד נעלם ועוד. כמה וכמה סופרים הראו נוכחות בולטת מהשאר, ושנים או שלושה מספריהם ראו אור בסדרה היוקרתית: ישראל לרמן, אסטריד לינדרגן, א. סומרפלט ועוד.

    
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר    
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר

הסופרים
[כמה מהסופרים שלקחו חלק בספרית 'דן חסכן']

אנשים חדשים על ארץ עתיקה

בשנת 1925 לאחר מסע במזרח התיכון, פרסם זיגמונד זלצמן את ספרו 'אנשים חדשים על ארץ עתיקה' - רשמי ביקור שלו בארץ הקודש. דומה כי רוב קוראי הספר לא שיערו בנפשם כי זלצמן פרסם לפני כמה שנים ספר, שיהפוך לסרט מצוייר - אחד הסרטים הידועים ביותר בעולם.
זיגמונד, בנו של סוחר יהודי מבודפשט, הצטרף באחד מימי שנת 1919 למסע צייד ביערות וינה. הוא לא הביט בציידים, אלא בחיות הנסות מפניהם. "שאלתי את עצמי: מה חשות החיות למראה האדם הבא להרגן?"

 הוא נולד בשנת 1869. לאחר שאביו הסוחר ירד מנכסיו עברה המשפחה לוינה. הבחור הצעיר נאלץ לוותר על לימודיו, והחל לעבוד כעיתונאי במערכת העיתון 'נויה פראיה פרסה' יחד עם ידידו ד"ר הרצל.
בשנת 1923 כתב זיגמונד את ספרו הידוע ביותר על חייו של עופר, מיום הולדתו ביער ועד בגרותו. ברחבי העולם התפרסם הסופר הצעיר תחת השם פליקס סלטן, וספרו 'במבי - סיפור חיים ביער', התפרסם  בעקבות העיבוד שעשה וולט דיסני לסרט המצוייר 'במבי'.
 
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

הפורה

בסדרת 'דן חסכן' ניתן למצוא כמה סופרים ששנים מספריהם או אפילו שלושה, נבחרו על ידי עורכי הסדרה. יהואש ביבר נבחר 6 פעמים לפרסם את ספריו ב'דן חסכן': 'אוצר הפחה התורכי', 'מרד הדרוזים', 'הגיבור מכלוב האריות', 'כלב ציד משלי', 'עלילות סיירת רימון' ו-'סופה דוהרת שוב'. האירועים המסעירים בארץ ישראל אותם חווה בילדותו: יריות רובה, מעשי שוד בדרכים, הברחת מעפילים מאירופה, סוסים דוהרים ופרשים מחיל הספר, השפיעו על כתיבתו, והיו מתאימים - כנראה - לעורכי הסדרה.  
יהואש נולד בצפת ב-14 בפברואר 1937 להוריו, חברי פלוגת-עבודה. בגיל שנתיים עבר עם הוריו לקיבוץ מחניים, שם היה אביו ממונה על תחנת-הנשק. למד בבית-הספר באילת השחר, סיים את בית הספר התיכון ברמת דוד ולמד מדעי היהדות באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר שהות בת שנה בארצות הברית, שימש כעורך פירסומים במרכז ההסברה. ביבר כתב בעיקר ספרים לילדים ונוער אולם בשנותיו האחרונות כתב גם למבוגרים. זכה בפרס למדן לשנת 1965 ובפרס זאב ב-1978. יהואש ביבר נפטר בירושלים ב-1992.  
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

הספרנית

אני מריה גרטרודה שמידט החלה את דרכה בעולם הספרים כספרנית בספרית ילדים באמסטרדם. במלחמת העולם השניה ניהלה ספריה ציבורית, ואחר כך החלה לנהל ארכיון של עיתון ולפרסם סיפורים ושירים. סיפוריה נעו תמיד בין המציאות לבין הפנטזיה: אשה שהיתה פעם חתול, הרפתקאות ארבעה נוסעים שיצאו בעל כרחם למסע סביב העולם במעלית ועוד.
שמידט נולדה בכפר קפלה בהולנד במאי 1911. אביה שימש ככומר בכפר, ואני - בתום לימודיה - נסעה ללמוד קצרנות בהאג. בתום לימודיה החלה, כאמור, לעסוק בספרנות ובכתיבה. היא פרסמה סיפורים, שירים, מערכונים, וכתבה עבור תוכניות רדיו וטלוויזיה, הן לילדים והן למבוגרים. שמידט זכתה בפרס הולנד לספרות ילדים, ובעיטור אנדרסן.
במסגרת סדרת 'דן חסכן' התפרסמו שנים מספריה: 'מעלית הפלא', ו-'הרפתקות ויפללא'
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מחברת של 40 עמ'

שום אירוע בחייו של המנופאי מבית החורשת למלט 'נשר' שבחיפה, לא רמז על כך שהוא יהפוך לפתע, לאחד הסופרים האהובים על בני הנוער בארץ ישראל.

בגיל 43 לקח ישראל לרמן מחברת של 40 עמ' והחל לכתוב את ספרו הראשון. לא היה לו אומץ להגיע עם כתב היד להוצאת הספרים, והוא שלח עותק אחד להוצאת 'עם עובד'. בשנת 1966 יצא לאור ספרו הראשון 'כל השבט הזה', המתאר חוויות ילד בשכונה קטנה ליד חיפה. לרמן נולד בשנת 1923 בפולין. עם הוריו רופאי השיניים עלה ארצה בגיל שנתיים, ולאחר כמה שנים בעכו עברה המשפחה לשכונת נשר, המשמשת רקע לרוב ספריו. במסגרת סדרת 'דן חסכן' התפרסמו כמה מספריו: 'כל השבט הזה', 'יורים על השכונה', 'דרבנות ליגאל', 'המורה שלנו חברה'מן', 'קיץ של צוענים' ו-'בנימין והכלב האדום'.  
לפרטים נוספים לחץ על חזית הספר

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מקס האמיץ

בתום לימודיו בקולג' ערך ג'וזף יוג'ין צ'יפרפילד מסע ברחבי אנגליה ואירופה. כאשר שותפו למסע היה מקס כלב הרועים שלו.
בתום מסעו פרסם כמה סיפורים שגיבורם הוא הכלב מקס.
ג'וזף יוג'ין צ'יפרפילד נולד ב-20 באפריל 1912 בחווה במערב אנגליה. חיי החווה היו הגורם לאהבתו לבעלי חיים ולשהות בחיק הטבע. גיבורי ספריו הם כלבים, סוסים, צבאים: גרישה הנשר, הזאב, הכלב האפור, הסוס הלבן ועוד.
בשנת 1966 התפרסם בסדרת 'דן חסכן' ספרו 'אמיץ' - קורותיו של כלב זאב שנמלט מאדוניו
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

אנתולוגיה של שירה פולנית

בראשית קיץ 1944 נודע למשורר ולמתרגם בנימין טנא כי המשורר הפולני ברונייבסקי אשר את שירו 'הירח מרחוב פאביה' תרגם לעברית עוד לפני המלחמה לעברית, נמצא בתל אביב. הוא הזמין אותו להתארח בקיבוצו לתקופה ארוכה.
כאשר הודיע המשורר הפולני על שובו לארצו, ביקש ממנו טנא לנסות ולהשיג לו אשרת כניסה לפולין, כדי להגשים את חלומו: לחזור ולבקר בוארשה עיר נעוריו. לשם כך הוא בנה סיפור כיסוי, כאילו הוא עומד לתרגם אנתולוגיה של השירה הפולנית בין שתי מלחמות העולם, ולשם כך הוא צריך לחפש בספריות בפולין ולראיין משוררים. בספרו 'אל עיר נעורי' בסדרת 'דן חסכן', מביא בנימין טנא את הרשימות שרשם באותה נסיעה, מיד לאחר מלחמת העולם השניה, ואת הדברים שסיפרו לו ילדים ניצולים שפגש.  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

סיפורה של משלחת

בדצמבר 1891 ירדה משלחת קטנה ומוזרה אל חצי האי סיני, בדרכה למדין, להקים בה מושבה יהודית שתתבסס על מלאכה ותעשייה. בראש המשלחת עמד גרמני מומר, פאול פרידמן, הוגה הרעיון.

יעקב שביט, סופר וחוקר, נוטה לשבץ בספריו לילדים עלילות מתולדות הישוב, ומאורעות היסטוריים. בין ספריו, סיפור על גלגוליו המוזרים של אקדח שעבר מידיו של בלש בריטי לאיש ה'הגנה',  מסע דמיוני של זוג ידידים בתוך הספרים ופגישותיהם עם גיבורי ספרות הילדים ועוד.
 שביט נולד בקרית חיים בשנת 1944. למד היסטוריה באוניברסיטה, ערך את 'קתדרה' לתולדות ארץ ישראל, ואת הסדרה 'היסטוריה של ארץ ישראל'. היה מעורכי הוצאת 'יריב הדר' ו-'כתר'.
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~זיו מפחונים וחלומות


הספר מוקדש לזיו לוין, בן קיבוץ אפיקים

זיו אהב ספרים.
עוד בימי הלינה המשותפת בקיבוץ אפיקים, זוכרים אותו חבריו שוכב במיטתו וקורא בהתלהבות.
זיו נולד בשנת 1958 ונהרג במבצע ליטאני והוא בן עשרים.
לזכר אהבת הספרים של זיו הקימה אמו מירה לוין - את ה"ספרייה הקטנה" בקיבוץ - ספרייה המיועדת לילדים מגיל הגן ועד ילדים בכיתות הנמוכות.
הסופר סמי מיכאל הקדיש לו את ספרו 'פחים וחלומות' שיצא לאור בסדרת 'דן חסכן', שנה לאחר נפילתו של זיו.

 

זיו נולד  במרץ 1958 בקיבוץ אפיקים בנם של מירה ורודיק. הוא למד בבית-הספר היסודי שבקיבוץ ואחר כך עם כל חברת הילדים, עבר לבית הספר התיכון 'בית ירח' שבעמק הירדן,  הוא היה תלמיד מעולה, במגמת האלקטרוניקה, ונשלח לקורסים לנוער שוחר-מדע בטכניון שבחיפה. שיחק בנבחרת כדור-המים של הקיבוץ.
בתום לימודיו יצא לשנת-שירות מוקדמת, להדרכה בקן תנועת 'הנוער העובד והלומד' בכפר-סבא ובקן נוה-שאנן שבחיפה.
בראשית נובמבר 1977 גויס זיו לצה"ל והתנדב לנח"ל. במסגרת שירותו נטל חלק ב'מבצע ליטני'. לקראת סיומו של מבצע ליטני יצא עם כוח-אבטחה לאזור דרום-לבנון. ביום ד' בניסן תשל"ח (11.4.1978) נפל זיו במילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין של קיבוץ אפיקים. בן 20 היה בנפלו. השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות.


הספרים הנעלמים

בחודש אוקטובר 1969 התפרסמה כתבה בעיתון 'מעריב', שעסקה בהוצאת 'עם עובד. בכתבה נכתב כי במסגרת סדרת 'דן חסכן' צפוי להופיע בקרוב ספר חדש של המשוררת מרים ילן שטקליס, אך ספר כזה מעולם לא התפרסם. במסגרת ספריית 'דן חסכן' ראו אור למעלה מ-160 ספרים. במשך השנים, בפרסומים מוקדמים לצאת הספרים, קרה והתפרסמו שמות של ספרים שלבסוף לא הודפסו. חלקם לא ראו אור בעברית, חלקם יצאו לאור במסגרות אחרות.

בדצמבר 1963 התחילו להתפרסם מודעות בעיתונות על סדרת ספרים חדשה שעומדת לראות טור בקרוב. בין הספרים שהופיעו במודעה כמיועדים לפתוח את הסדרה היו: 'אש בהרים'/ יהודה סלוא, 'שחקנים של עץ'/ דנקו, 'כובע טמבל בג'ונגל'/ גורית אכסלרד ו'הדרך לאגרה'/ סומרפלט, שאכן ראו אור כעבור כמה חודשים.  אבל באותה רשימה הופיעו גם שני ספרים שלא הודפסו לבסוף: 'עוגב הפלאים'/ ריכרד ליאנדו, ו'ארמון העכביש'/ ריצ'רד יוז שמופיע כעבור כמה שנים בסדרת 'מרגנית'.

ביולי 1968 במודעת פרסומת של בנק הפועלים, הוכרז על תחילת ההחתמה על הסדרה השמינית של ספריית 'דן חסכן'. בין הספרים שיופיעו בסדרה, לפי המודעה, היו הספרים: 'שועל בחורבות', 'הרפתקות ויפללא', 'המצחיקה עם העגילים', וספר שלא יצא לבסוף לאור - 'ילדותו של טיומא'/ גארים מיכאילובסקי.ציורים: דודו גבע

גיבור ספרה של רנה הברון - 'הירדן מסע מדן אל ים - הוא סבא צבי - מורה להתעמלות בן 70 וחובב טיולים ותיק - היוצא עם נכדיו ובני משפחתו שבקיבוץ, לטייל לאורכו של הירדן. את הספר אייר, לא פחות ולא יותר, דודו גבע.  

 

כיצד הצליחה רנה הברון, סופרת קיבוצניקית כמעט לא מוכרת, לרתום לספרה את מי שיהיה יום אחד מהמאיירים החשובים והידועים בארץ?
גבע נקרא על שמו של דוד נשרי. דוד נרצח ביריות ממארב אל מכונית שהובילה פועלים ושומרים ממוצא עלית לירושלים. דוד, בנו של צבי נשרי המורה להתעמלות האגדי, ואחיה של הסופרת רנה הברון, שימש כשוטר כאשר נרצח.

רנה הברון, בתו של צבי נשרי, הראשון במורי ההתעמלות בארץ ישראל, נולדה בתל-אביב ב- 28 באוגוסט 1925. נתחנכה בתל-אביב ולמדה בגימנסיה הרצליה. ב-1944 התנדבה לפלמ"ח וב-1946 השתתפה עם גרעינה בייסוד קיבוץ בארי שבנגב, בו היא חברה עד היום הזה. בתקופת מלחמת השחרור השתתפה בהגנת הקיבוץ מפני הפולש המצרי. למדה במשך שנתיים באוניברסיטה העברית בירושלים ולאחר מכן שימשה בתפקידים שונים בקיבוץ, כולל מזכירת המשק. כל ספריה מוקדשים לארץ-ישראל, הכרת עברה, נופיה וטבעה. בנוסף לספרי הרפתקאות לילדים חיברה ספרי לימוד לגיאוגרפיה.

צבי נשרי, נולד באוקראינה, בשנת 1878. למד בחדר, השתלם בקריאה בספרות עברית ורוסית ובהשכלה כללית. עסק בהוראה ובמלאכה והשתתף בפעולה ציונית. גויס לצבא הרוסי ונוסף על האימון הצבאי הרגיל סיים בו בית-ספר צבאי לחובשים. עלה ארצה בראשית שנת תרס"ה והחל לעבוד כפועל חקלאי בפתח-תקוה וזמן-מה גם במלאכה והיה מראשוני החברים ב"הפועל הצעיר". כשהורגש בגימנסיה "הרצליה" הצורך במורה להתעמלות, הזמינו אותו לתפקיד זה. נשרי הסכים בתנאי שירשו לו לצאת לחו"ל ולהשתלם בבית-ספר גבוה במקצוע זה להלכה ולמעשה. אחרי סיום שנת-הלימוד ב"הרצליה" יצא לשווייץ, גמר באוניברסיטת ברן את המחלקה לחינוך גופני ומשחזר כמורה מוסמך להתעמלות נשאר מורה להתעמלות ומפקח על הסדר בגימנסיה "הרצליה" ואח"כ מורה, להתעמלות גם בבית-המדרש למורות וגננות על שם לוינסקי בת"א.

התפרסם בדף מידע מס. 171 - הנגבהידעת
כמה עובדות טריוויה על ספרית 'דן חסכן'.

 
 
 
 


הידעת
כי הספר 'דוגית מפליגה אל הים' יצא לאור לראשונה בשנת 1960 בהוצאה אחרת. בהקדמה להוצאה החדשה בסדרת 'דן חסכן' נכתב: "ייתכן שסגן האלוף [עמוד 59] הועלה בינתיים בדרגה". אלא שבעמוד 59, לא מופיע סגן אלוף.


הידעת
 
כי בשנת 1978 פרסמה הוצאת עם עובד מודעות בעיתונות הארץ ישראלית, ובה הודיעו על ספר חדש שראה אור בסדרת 'דן חסכן': 'המלך ישן ארבע פעמים ביום'/ בנימין תמוז, עם ציורים של דני קרמן. הספר אכן ראה אור באותה שנה, אולם לא נכלל כלל בסדרה הפופולארית.


 הידעת
כי בשנת 1962 נחנך סניף חדש של בנק הפועלים בטבריה, וניתן היה למצוא בו דלפק נמוך, עבור הילדים חוסכי 'דן חסכן'.


הידעת 
כי ברשימת ספרי הסדרה המופיעה בסופו של הספר 'יתומי הרוח', מוזכרים 51 הספרים הקודמים בסדרה, לפי סדר יציאתם לאור, אך בטעות נשמט ספר מס. 50 - 'רסמוס ובולע החרבות' של אסטריד לינדגרן.


הידעת
כי בביקורת על הספר 'הרפתקאות ויפללא' משנות ה-60', הביא המבקר מאיר בראלי, כמה דוגמאות על ספרות 'נחותה' לילדים מאותה תקופה. לא ברור אם היה זה בכוונה או בטעות, אולם את סדרות הספרים 'קופיקו' וצ'יפופו' מכנה בראלי: קיפופו...

הידעת
כי לפני כמה שנים פנה יועץ לאחד הבנקים בהצעה לחדש במימון הבנק כמה ספרים מסדרת 'דן חסכן' המובחרת: 'סוסת הערבה', 'יותם הקסם', 'קארלסון המעופף', 'הרפתקות ויפללא' ועוד. כל הרעיון נגנז בעודו באבו, כאשר התברר להנהלת הבנק כי הסדרה ראתה אור לפני חמישים שנה בתמיכתו של בנק אחר.

הידעת
כי שמו של הסופר חנוך ברטוב לא מופיע ב'לקסיקון אופק לספרות ילדים' של אוריאל אופק. דומה כי הסופר לא עסק כלל בספרות ילדים ונוער. אלא שברטוב תרגם עבור סדרת 'דן חסכן' כמה מטובי הספרים בסדרה כמו 'תעלומת הכלבים המעופפים', 'מלחמות  אוטרברי' ועוד.

הידעת

כי בין עשרות ספרי סדרת 'דן חסכן' העוסקים בהיסטוריה של א"י, בהרפתקאות ובפנטזיה, יש רק ספר מדע בדיוני קלאסי אחד, עם חייזרים, כיבוש כדור הארץ והשתלטות על מחשבותיהם של בני האדם - 'התלת רגלים'.דן חסכן בקטלוג הכללי

קטלוג הספרים באתר האינטרנט שלנו שלנו אינו קטלוג מלאי,
אלא מכיל את פרטיהם של אלפי ספרים,
ונועד לעזור לכם למצוא מידע על הספר שאתם מחפשים.
ניתן למצוא ספר בעזרת שמו,  שם מחברו, שם המאייר, או ההוצאה. 

1. אש בהרים/ יהודה סלוא
2. שחקנים של עץ/ א. דנקו
3. הגנב, מטמון הזהב של ששונקין הזקן/ ש. פנחס

4. הדרך לאגרה/ א. סומרפלט
5. כובע טמבל בג'ונגל/ ג. אכסלרד
6. סוסת הערבה/ ה. גריפיתס
7. אוצר הפחה התורכי/ יהואש ביבר
8. יותם הקסם/ ינוש קורצ'ק
9. טבעת המהרג'ה/ שמעון צבר
 

10. ילדי המחתרת בצפון/ מ. מקסויגן
11. עלילות ראשונים/ ברוך אורן
12. פשתוני/ א. קלאס
13. הבונגלו הלבן/ א. סומרפלט
14. רובינזון קרוזו א'/ ד. דיפו
15. רובינזון קרוזו ב'/ ד. דיפו
16. מלחמות אוטרברי/ ס. ד. לואיס
17. תעלולי פיט בל/ ק. אבקאודה
18. זמר האיילות/ ר. אונדרהיל
19. סוסים מספרים/ פסח בר אדון
20. שר של שמחה/ שרגא פירשטמן
21. החטיפה/ א. דילון
22. ממלכת הפילים/ א. ג'נקינס
23. אמיץ/ ג'. צ'יפרפילד
24. מסתרי הגבול הנעלם/ שמעון צבר
25. ראסמוס והנודד/ אסטריד לינדגרן
26. הנער מספרד/ ריצ'ארד פארקר
27. כל השבט הזה/ ישראל לרמן
28. ספנים אמיצים/ רודיארד קיפלינג
29. מאה כלבים ואחד/ דודי סמית
30. נסיך הכסף א'/ א. ק. טולסטוי

31. נסיך הכסף ב'/ א. ק. טולסטוי
32. אי הדולפינים הכחולים/ סקוט אודל
33. מרד הדרוזים/ יהואש ביבר
34. קארלסון המעופף/ אסטריד לינדרגן
35. הבכור לבית אב"י/ דבורה עומר
36. פיליחדק/ ל. י. קרן

37. דובאי ודוביקו/ ר. צימניק
38. חודג'ה נסר א-דין/ ל. סולוביוב
39. דרבנות ליגאל/ ישראל לרמן

40. רפסודה בלב ים/ ז'ול ורן
41. שועלים בחורבות/ אברהם בן שחר
42. הרפתקאות ויפללא/ אני מ. ג. שמידט
43. המצחיקה עם העגילים/ יעל רוזמן
44. ילדי הטירה הגדולה/ ג'יימס סטאג
45. תעלומת הכלבים המעופפים/ דודי סמית
 

46. יורים על השכונה/ ישראל לרמן
47. איזבל הנסיכה ירוקת העיניים/ נעמי עפרי
48. טים והפומה/ הלן גריפיתס.
49. דוגית מפליגה אל הים/ בנימין תמוז
50. רסמוס ובולע החרבות/ אסטריד לנידגרן

51. אשעב מבגדד/ שמעון בלס
52. יתומי הרוח/ אריק הוגרד
53. דוקטור דוליטל והכנרית הירוקה/ יו לופטינג
54. ילדי השכונה והבקתה על שפת הים/ צביה גרנות
55. בין שתי ספינות/ דב ברנשטין
56. בן המלח/ הקטור מלו

57. אורד וינגייט - הידיד הלוחם/ פנינה זילברשטיין.
58. הרפתקות חדשות של פיט בל/ כ. ון אבקאודה
59. המלך ארתור ואבירי השולחן העגול/ רוג'ר לנסין גרין
60. שלושה בעקבות האוצר/ דוד דיין
61. דוקטור דוליטל והאגם הנעלם/ יו לופטינג
62. למי, למי,  למי/ שושנה שרירא. [?]
63. עלילות הענקים גרגנטוא ופטגרואל/ רבלה [?]
65. קטי, מיומנה של נערה/ רבקה קרן
66. יונה הדייג/ ר. צימניק
67. מסע האריות/ רנה הברון. [?]
69. מעלית הפלא/ אני מ. ג. שמידט
70. הוקוס פוקוס/ נעמי עפרי קיטרון
71. ילד היה בירושלים/ יצחק שלו
72. ההר האכזר/ ג' פדוסיב
73. עלילות סיירת רימון/ יהואש ביבר
74. הפרש מן המדבר/ יגאל בן נתן

75. בנימין והכלב האדום/ ישראל לרמן
76. סופה בין דקלים/ סמי מיכאל

77. מסע בתולעת ספרים/ יעקב שביט
78. ידידי הזאבים/ פרלי מואט
79. קורות כיתה אחת/ בנימין טנא
80. במו לבו/ משה שמיר
81. תעלומה בפריז/ מייקל בונד 
82. הרועה הנאמן/ אליעזר שמאלי
 

83. סולו/ הוגו ון לואיק
85. שלום לך יפן/ נעמי עפרי.
86. במבי/ פליקס סלטן
87. רוח נושבת על הירח/ אריק לינקלייטר [?]
88. קיץ של צוענים/ ישראל לרמן
89. המורה שלנו חברה'מן/ ישראל לרמן [?]

90. קישונה/ יצחק בן נר
91. הגיבור מכלוב האריות/ יהואש ביבר
93. פחונים וחלומות/ סמי מיכאל
 94. אל עיר נעורי/ בנימין טנא
95. זכרונות מן השרוול/ נורית זרחי
97. אחרי הצלצול השלישי/ טלילה בן זכאי

99. מדין/ יעקב שביט
100. הטירה שבדרך/ בני מיטיב
101. סיפורים וציפורים/ אליעזר שמאלי
104. ידיד בצרה/ בנימין טנא
105. הירדן מסע מדן אל ים/ רנה הברון
109. כלב ציד משלי/ יהואש ביבר
 
110. עד מות השמש/ רוברט ג'סטרו
111. הילד מ'שמה'/ תמר ברגמן

  112. הראשונים/ מרדכי נאור.
114. מסע נפוליון לארץ ישראל/ נתן שור
115. סופה דוהרת שוב/ יהואש ביבר
116. התיון המנוזל/ נורמן האנטר
117. גנבים בכפר/ חיה שנהב
118. פרחיה בין שודדי הים/ דן צלקה
119. כדורי משחק/ בטסי באיירס
120. הקרוסלה הכחולה/ אביגדור דגן

121. כובע חדש/ נירה הראל
122. מסע הפלאים של נילס הולגרסון/ סלמה לגרלף
123. כדור הכסף/ רות אלמוג
124. רוניה בת השודד/ אסטריד לינדגרן
125. מצפצפים על המלך מלפפון/ קריסטינה נסטלינגר
126. רוח בדלת/ מדלין ל'אנגל
 
127. כוכב בלי שמים/ ליאוני אוסובסקי
128. מורד הזמיר/ גבריאל צורן 
129. הרומן שלי עם בן גוריון ועם פנינה/ יעל רוזמן
130. קאיטוש המכשף/ יאנוש קורצ'ק

   131. היומן של אמא/ אלינוער ברגר
132. התלת רגלים/ ג'ון כריסטופר
134. גרשונה שונה/ נאווה סמל
135. סודו של ריקי/ דוד שחר
136. קלידוסקופ/ יעל רוזמן
137. האינדיאני בארון/ לין רייד בנקס

138. המלחמה בסוף הדרך/ נאורה מטלון ברנח
139. התנגשות חזיתית/ נירה הראל
141. הגלגל החמישי/ משה שמיר
143. רקפות/ דוד לוי
144. שער עלייה/ אירית ר' קופר
145. מכשפה'לה קטנה/ יעל רוזמן

 
146. המרחב והזמן של הדוד אלברט/ ראסל סטנארד
148. עץ הדומים תפוס/ גילה אלמגור
149. הם ירו גם בעורבים/ עדינה בר אל
150. חורים שחורים והדוד אלברט/ ראסל סטנארד
151. מלחמת בני ארץ בבני שחת/ דן צלקה
152. אחד יותר מדי/ נירה הראל
153. פרא/ בווירלי קלירי
154. אחי אחי/ רעיה הרניק
155. השקט עושה לי חור בראש/ לאה נאור
156. סוד האבן הקטנה/ יעקב בר חיים
157. ילדי הירקון/ מנחם תלמי
158. מבוכים/ אירי שושני
159. אלף סוד וסוד/ ראסל סטנארדמועדון מנויי דף המידע

דף המידע הוא בתשלום!

להסדרת התשלום עבור דף המידע [10 ש"ח לדף],
ולקבלת המתנות וההנחות של 'מועדון המנויים' 
לחץ כאן!

'מועדון מנויי דף המידע של איתמר' כולל היום מאות מנויים הנהנים ממבחר גדול של הנחות ומתנות. אנא שימו לב להודעות גם בדפי המידע, וגם באתר האינטרנט שלנו, על מבצעים מיוחדים למצטרפים למועדון המנויים:

@ הנחה של 50% על כל הספרים [!] בחנות בזכרון יעקב
בחודשים אוקטובר נובמבר בלבד!
@ הנחות משמעותיות [50% הנחה] בקניית ספרים  מומלצים באתר
@ לילה בחינם בצימר הספרים.
@ אפשרות לקבל את 'ארכיון דפי המידע של איתמר',
@ מנוי על 'רק היום' - הודעת דואר שבועית על פריטים מיוחדים שהגיעו לחנות.

להצטרפות למועדון המנויים התקשרו
לטלפון
04-6399749
או למלא את הפרטים הנחוצים כאן
, ואנו נתקשר בהקדם.

מי שאינו מעוניין להיות במועדון המנויים [10 ש"ח לדף]:
ניתן להסיר את כתובתכם מהרשימה.
להסרה מרשימת הדיוור
לחצו כאןשו"ת למוכר ספרים


צילום: עירית עשת מור

הנחה של 240 ש"ח [דמי מנוי לשנה] לחברי מועדון המנויים,
אשר יזמינו את ההרצאה החדשה של איתמר.

אל תחמיצו את הרצאתו החדשה של איתמר -


'שו"ת למוכר ספרים'

איתמר פנה לאלפי חבריו בפייסבוק בבקשה שישלחו לו שאלות המעניינות אותם, ובעזרתן הרכיב ערב של שאלות ותשובות: על ילדותו, על הספר הראשון שקרא, על הולדת הרעיון להיות 'מאתר ספרים', על ספר שמצא והוא אינו מוכן לוותר עליו, על הקדשה מיוחדת ומוזרה של ביאליק, על התעלומה מי כתב את 'איה פלוטו', על הספר שמצא למלכה נור ועוד.
לפרטים נוספים:
איתמר לוי 04-6399749, 052-2585787.
ההרצאה מתאימה לחברות היי טק, גופים, מוסדות, קיבוצים, חוגי בית ועוד. 


 כתובת נוספת לתושבי הצפון


הנה החנות החדשה שלנו [בנוסף לחנות בזכרון יעקב]. רח' קייזרמן 4, בשוק הטורקי - המקסים - בחיפה. 'ספרים וחפצים' - ספרים של פעם, ריהוט ישן, שטיחים, וילונות, כריות.
מחר יום ה' 10/10/2013, השוק יהיה פעיל בשעות הערב:
הופעה של מאור כהן + שוק אמנים. החנות תהיה פתוחה עד 23.00 בלילה.
04-6399749
שימו לב! ביום ו' 11/10/2013 שתי החנויות סגורות.הוצאת הספרים שלנו
לחברי מועדון המנויים - 50% הנחה!

הוצאת הספרים 'ספר זכרונות - חנות הספרים של איתמר' הוקמה כדי לשרת צורך בקרב קוראים רבים, לקרוא ספר אהוב מילדותם, בדיוק באותה מהדורה בה קראו אותו לפני עשרות שנים. בניגוד להוצאות הספרים הלוקחות ספר אהוב מהעבר, ומתרגמות אותו מחדש, משנות את שמו, ואת ציוריו, כדי להתאימם לדור החדש, הוצאת הספרים שלנו תוציא את הספר לאור בדיוק כפי שהיה אז. בדיוק כמו שאתם זוכרים אותו!

את הספרים הבאים, אותם הדפסנו מחדש, 
לא ניתן למצוא בחנויות אחרות, 
אלא רק בחנות הספרים של איתמר

04-6399749

 

יהושע הפרוע/ היינריך הופמן

סיפוריהם המצחיקים-מפחידים של יהושע הפרוע, אלעזר האכזר, עזרא המפונק, גדי נדנדי, הזדים השחורים ועוד.
ספר זכרונות, 2002. כריכה רכה, 17.5  ש"ח [אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאן

 

עולמו הקטן של דון קאמילו/ גוארסקי

מעשים ומאורעות מגוחכים המתרחשים בכפר איטלקי קטן, בין הכומר דון קאמילו ליריבו ראש הכפר הקומוניסט פיפונה.
ספר זכרונות, 2003. כריכה קשה, 40  ש"ח.
[אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאן

 

דון קאמילו וצאן מרעיתו/ גוארסקי

המשכו של הספר "עולמו הקטן של דון קאמילו". המשך מעשיהם ומריבותיהם של הכומר דון קאמילו וראש הכפר פיפונה.
ספר זכרונות, 2003. כריכה קשה, 40  ש"ח. [אחרי ההנחה] 
להזמנת הספר לחץ כאן

 

אחד עשר האלופים/ אדוארד בס

מעשה באיש עני ושמו בנקוצץ ואחד עשר בניו. האיש, אשר דאג לפרנסת בניו, אימן אותם משחר נעוריהם במשחק הכדורגל, ואחד עשר הבנים היוו את קבוצת הכדורגל של בנקוצץ אשר השיגה, ברבות הימים, את אליפות העולם.
ספר זכרונות, 2006. כריכה קשה, 40  ש"ח. [אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאן


 

עותקים אחרונים! 

מיומנו של מאתר ספרים/ איתמר לוי

הרפתקאות של איתמר בשיטוטים אחר ספרים אבודים. הוא מספר כיצד מצא ספר למלכה נור מירדן, כיצד מצא לחזי משדה בוקר את הספר "הקרן הירוקה" של ז'ול וורן בעברית [למרות שהספר לא תורגם אף פעם לעברית!].
ספר זכרונות, 2000. כריכה רכה, 50  ש"ח. [אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאןהוצאת הספרים שלנו
לחברי מועדון המנויים - 50% הנחה!

הוצאת הספרים 'ספר זכרונות - חנות הספרים של איתמר' הוקמה כדי לשרת צורך בקרב קוראים רבים, לקרוא ספר אהוב מילדותם, בדיוק באותה מהדורה בה קראו אותו לפני עשרות שנים. בניגוד להוצאות הספרים הלוקחות ספר אהוב מהעבר, ומתרגמות אותו מחדש, משנות את שמו, ואת ציוריו, כדי להתאימם לדור החדש, הוצאת הספרים שלנו תוציא את הספר לאור בדיוק כפי שהיה אז. בדיוק כמו שאתם זוכרים אותו!

את הספרים הבאים, אותם הדפסנו מחדש, 
לא ניתן למצוא בחנויות אחרות, 
אלא רק בחנות הספרים של איתמר

04-6399749

 

יהושע הפרוע/ היינריך הופמן

סיפוריהם המצחיקים-מפחידים של יהושע הפרוע, אלעזר האכזר, עזרא המפונק, גדי נדנדי, הזדים השחורים ועוד.
ספר זכרונות, 2002. כריכה רכה, 17.5  ש"ח [אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאן

 

עולמו הקטן של דון קאמילו/ גוארסקי

מעשים ומאורעות מגוחכים המתרחשים בכפר איטלקי קטן, בין הכומר דון קאמילו ליריבו ראש הכפר הקומוניסט פיפונה.
ספר זכרונות, 2003. כריכה קשה, 40  ש"ח.
[אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאן

 

דון קאמילו וצאן מרעיתו/ גוארסקי

המשכו של הספר "עולמו הקטן של דון קאמילו". המשך מעשיהם ומריבותיהם של הכומר דון קאמילו וראש הכפר פיפונה.
ספר זכרונות, 2003. כריכה קשה, 40  ש"ח. [אחרי ההנחה] 
להזמנת הספר לחץ כאן

 

אחד עשר האלופים/ אדוארד בס

מעשה באיש עני ושמו בנקוצץ ואחד עשר בניו. האיש, אשר דאג לפרנסת בניו, אימן אותם משחר נעוריהם במשחק הכדורגל, ואחד עשר הבנים היוו את קבוצת הכדורגל של בנקוצץ אשר השיגה, ברבות הימים, את אליפות העולם.
ספר זכרונות, 2006. כריכה קשה, 40  ש"ח. [אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאן


 

עותקים אחרונים! 

מיומנו של מאתר ספרים/ איתמר לוי

הרפתקאות של איתמר בשיטוטים אחר ספרים אבודים. הוא מספר כיצד מצא ספר למלכה נור מירדן, כיצד מצא לחזי משדה בוקר את הספר "הקרן הירוקה" של ז'ול וורן בעברית [למרות שהספר לא תורגם אף פעם לעברית!].
ספר זכרונות, 2000. כריכה רכה, 50  ש"ח. [אחרי ההנחה]
להזמנת הספר לחץ כאןלבקשת רבים, אנו ממשיכים את
מבצע 'לילה במתנה'
משלמים על לילה אחד ומקבלים את השני במתנה.

צימר הספרים של איתמר!

חברי 'מועדון המנויים' יקבלו לילה בחינם
בהזמנת לילה בצימר הספרים.
ניתן להעניק את שני הלילות במתנה למישהו אחר,
ולשלם על לילה אחד בלבד!

 

העניקו שובר מתנה בצימר הספרים,
ומקבל המתנה יתקשר לקבוע את המועד הנוח לו.מדור 'ספרים מומלצים'
חדש!

לכבוד השנה החדשה מחקנו את כל מאות הספרים
שהיו במדור, והתחלנו להכניס לתוכו
ספרים מומלצים חדשים.

אל תחמיצו!


האם ביקרתם כבר
בחנות הספרים  שלנו באינטרנט?

הנה הכתובת: http://www.itamar-books.co.il

   

עוד ספרים מובחרים ממתינים לכם במדור 'ספרים מומלצים'
באתר האינטרנט שלנו. המדור מתחדש כל יום, ומתווספים אליו ספרים 'חדשים'.
למעבר לאתר לחצו על אחת התמונות.

באתר האינטרנט 'חנות הספרים של איתמר' מסתתרת חנות פעילה במיוחד, אולי החנות הפעילה ביותר שלנו, בה מבקרים אלפי אנשים במשך החודש. חלק מהאנשים מחפשים ספר מסויים, ולשם כך הם נעזרים במנוע החיפוש המשוכלל שלנו ומגישים בקשה לאיתור הספר, חלק קוראים להנאתם את שנכתב בפורום 'מועדון הקוראים', או סיפורים חדשים במדור 'מיומנו של מאתר ספרים'.
מאות אנשים עוברים כל יום על מדור 'ספרים מומלצים'. דמיינו לעצמכם שולחנות תצוגה עצומים, וחלונות ראווה גדולים, בהם מוצגים לראווה מיטב הספרים שהגיעו אלינו.
במדור 'ספרים מומלצים' תוכלו לראות את עטיפות הספרים, תיאור של תוכנם ועוד פרטים ביבליוגרפיים. ליד כל ספר מצוין מחירו ומצבו. הספרים במדור 'ספרים מומלצים' הם תמיד במצב טוב מאוד, אלא אם כן נכתב אחרת. מרוב הספרים יש לנו עותק אחד בלבד, ואנו ממליצים להזמין את הספר בו אתם חפצים מייד.

הנה דוגמא לספרים חדשים במדור ספרים מומלצים:

    

       למעבר למדור 'ספרים מומלצים' לחצו על אחד הספרים,
או כנסו לאתר [חפשו - 'איתמר', בגוגל].מה בדף המידע הבא?

    

טרזןהערה חשובה
כל הציטוטים והצילומים המופיעים באתר זה באים למידע ולימוד בלבד.
אין הם מיועדים לשימוש מסחרי, וחלקם עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים.
אם מצאתם באתר זה קטע מילולי או צילום שהצגתו באתר זה עלולה להיחשב כהפרת זכות יוצרים -
אנא הודיעו לנו כדי שנוכל להסירם מיידית מהאתר.


חנות הספרים של איתמר

חיפה - נתן קייזרמן 4 טלפון: 04-6399749

http://www.itamar-books.co.il

צרו קשר
Itamar's Bookstore


http://www.itamar-books.com

Contact usלהסרה מרשימת הדיוור לחצו כאן