דף מידע מספר 100   

10 יולי 2014

ברוכים הבאים
לדף המידע של איתמר
דף מס. 100


מצלמה 2ג - היסטוריה של א"י

'חנות ספרים של פעם' בעתיד
על צורתה של חנות ספרים ישנים
עתידית בעידן האינטרנט.גיליון המאה

         
 דף מידע  1  דף מידע  10  דף מידע 20  דף מידע  30  דף מידע 40

מה מיוחד יש בו, במספר מאה, הגורם לנו לרצות לציינו ולחגוג את הגעתו?  
לקראת פרסומו של דף מידע מס. 100 התלבטתי גם אני האם לחגוג את האירוע. נטייתי הטבעית הייתה לא לעשות משהו מיוחד, אך החלטתי להתייעץ בגולשים, ולשאול לדעתם. חלק ציינו מספר נושאים שלדעתם ראויים להיות נושאו של הדף 'המיוחד', אך איש מהם לא הצליח לעורר בי את אותה התרגשות לה ציפיתי.
ובכל זאת, אי אפשר בלי כמה מלים של סיכום. סיכום ביניים לפחות.
דף המידע הראשון נשלח בתאריך 15/09/2006, לפני ארבע שנים, ועסק בלוין קיפניס ובספר 'גן גני'.
באותם ימים לא דימיינתי כי הדף יגיע לאן שהוא הגיע. מבחינת תוכנו, מבחינת הקשר עם הגולשים, וגם מבחינת העניין שהוא יוצר בקרב קוראים, עיתונאים, חוקרים וכו'. תחקירים כמו 'מי כתב את הספר איה פלוטו'?', 'כיצד הגיע ספר עברי לידיו של אורי אילן בכלא הסורי?', 'לאן נעלם התנ"ך של וינגייט', התפרסמו באתרים רבים ברשת, ואף הוזכרו במאמרים בעיתונות הכתובה.
קצב ההרשמה לדף מדהים, ובין דף לדף נוספים לנו כמה עשרות קוראים חדשים. אני הייתי בטוח שעל הדף יהיו מנויים כמה מאות מלקוחותיי, אוהבי ספרים מושבעים, אך לתדהמתי, מקבלים כיום את הדף קרוב ל-5830 איש!

         
 דף מידע  50  דף מידע  60  דף מידע 70  דף מידע  80  דף מידע 100

כאשר חשבתי מה יהיה נושאו של הדף הנוכחי, החלטתי כאמור כי לא יהיה זה דף חגיגי. תחילה חשבתי כי הנושא יהיה 'דף המידע' עצמו. התכוונתי לספר על הדפים הקודמים, ולפתח כמה מהסיפורים שהוזכרו בעבר. אחר-כך חשבתי כי יהיה מעניין יותר אם הנושא יהיה דווקא 'הקוראים'. גם הקוראים של הדף, וגם קוראי ספרים בכלל, אולם לבסוף הוחלט - במקום לעסוק בעבר, לנסות להתמקד בעתיד.

את דף מס. 100 אני מקדיש ל-'חנות הספרים של פעם'.
לא זאת כמו שאנחנו זוכרים אותה מפעם, או פוגשים אותה עדיין פה ושם, עם מוכר מבוגר המכיר את כל הספרים בחנותו על תוכנם, אלא לחנות הספרים המשומשים העתידית [שהיא כבר כאן, מעבר לפינה...].
את דף מידע מס. 100 אני מקדיש לרעיון שהיה לי לפני כמה שנים, על צורתה של חנות ספרים עתידית בעידן האינטרנט.


מצלמות 4ה' + 4ו' - פסיכולוגיה, מוסיקה

כל הצילומים של המדפים הם מתוך
'צימר הספרים של איתמר',
לבד מהמדף ספרים באנגלית, השייך לחנות הבינלאומית שלנו.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

צימר הספרים של איתמר
"מה זה צימר ספרים?"
אין עוד מקום כזה בעולם...

פרטים בהמשך הדףעולם הולך ונעלם

שוב ושוב אני נשאל לדעתי על גורלם של הספרים בעתיד, בעולם המוקף מכשירים אלקטרונים ומחשבים. תשובתי מוכנה מראש - הספר ישרוד את כל ההמצאות ויוכל להן בקלות. בעוד שחיי המדף של כל החידושים הטכנולוגים הולך ומצטמצם מעשרות שנים [קולנוע, פטיפון, טייפ, טלוויזיה, וידיאו, קופמקט דיסק, מחשב] לשנים בודדות, הרי הספר שהומצא לפני מאות רבות של שנים, עדיין מחזיק מעמד, כמעט בלי שינוי.

מה שכן משתנה, הוא כל עולם המקצועות הסובב את הספרים. חלק מהם כבר נעלם, חלק אחר ייעלם בשנים הקרובות: כמה ממקצועות הדפוס, כורך ספרים, רוכל ספרים מדלת לדלת, ספריות פרטיות, ספרן, ועוד.

אני מבקש להקדיש את דף המידע העוסק בחנות ספרים ישנים בעתיד, לבעל חנות הספרים של פעם. זה שהיה עובד לבדו בחנות, זה שהיה יודע כל ספר היכן הוא נמצא ומה תוכנו. זה שידע להתאים ספר ללקוח, ולקוח לספר. זה שידע לקרוא בעברית, ובאנגלית, ובגרמנית, וברוסית ובאידיש. עולם הולך ונעלם. עוד כמה שנים, הם יהיו זיכרון רחוק.

חנות הספרים של ר' מיכל רבינוביץ תלמיד חכם ומוכר ספרים ברח' בן יהודה בירושלים, מספר א. מ. הברמן, "יותר משהייתה חנות של ספרים הייתה בית ועד לחכמים, סופרים וחוקרים. מי לא בא לשם? יכולת לפגוש שם את החכמים: שמחה אסף, ישראל היילפרין, משה וייצמן, חנוך ילון, אברהם יערי, שאול ליברמן, אליעזר מאיר ליפשיץ, ש"י עגנון ואחרים. לא לקנות ספרים באו אישים אלה אלא לחטוף שיחה... הרושם היה, כי לא לשם מכירת ספרים הוא יושב בחנותו אלא לשם 'דיבוק חברים' ושיחה נאה... על הידור חיצוני של חנותו לא הקפיד וחלון הראווה שבחנותו היה מלא אבק במקום ספרים... פעם אמר לי פרופ' שירמן: אני מתפלא שמר רבינוביץ אינו מנקה את חלון הראווה שבחנותו מאבקו רב השנים. סיפרתי לו לר' מיכל את דברי שירמן, והוא חייך ואמר: אם זה מפריע לפרופ' שירמן איני מתנגד שיבוא וינקה... בשנת תש"ח נחרבה חנותו בהפצצת רחוב בן יהודה. ואם כי הצליח להציל הרבה מספריו אבלה עליו נפשו... אחרי מותו אמר לי עגנון: על כל בעייה יכולתי להתייעץ בר' מיכל, וכעת אין לי במי להתייעץ..."

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

צימר הספרים של איתמר
צימר עם ערך מוסף
אין עוד מקום כזה בעולם...

פרטים בהמשך הדףחנות 'ספרים של פעם' בעתיד...

הרעיון נראה ברגע הראשון מופרך לחלוטין. היום הכול כבר נראה קל ופשוט, אבל אז - לפני כמה שנים - אנשים להם סיפרתי את הרעיון הרימו גבה בפליאה. איך ולמה? הם שאלו אותי.
הרעיון בה בעקבות התהליך שעבר באותם ימים על השירות לאיתור ספרים. סגירת החנויות בצרופה ובכפר עזה גרמה לי להבין לפתע כי השירות צריך לחזור למה שהוא היה בתחילת הדרך  - שירות לאיתור ספרים. לא מחסנים ענקיים שאנשים יכולים לשוטט בהם. אלא מחסנים ענקיים ומסודרים להפליא שמטרתם אחת - לעזור למצוא את הספר המבוקש בקלות רבה יותר.
החנות בזכרון יעקב נקבעה כמקום העבודה המרכזי - 'המשרד' - אליו יגיעו כל ההזמנות וממנו ישלחו כל החבילות של הספרים שנמצאו. במקביל תוגברה העבודה על אתר האינטרנט ועל דף המידע, אליהם הצטרף גם האח החדש - אתר הספרים האנגלי. מרכז הכוח של השירות לאיתור ספרים עבר אט אט לאינטרנט.
במקביל חיפשתי כל הזמן רעיונות כיצד לחשוף את לקוחותי לכמות האדירה של הספרים שברשותי, אבל לא בדרך המקובלת של חנות ספרים. ראשית נקבע כי באתר האנגלי, למשל, יוצגו כל הספרים שיש ברשותנו העוסקים בארץ ישראל, יהדות ומזרח תיכון.
בספרים בעברית הבעייה הייתה רצינית יותר בגלל הכמויות העצומות של הספרים.

ואז צץ במוחי הרעיון:
חנות ספרים מצולמת. חנות שניתן יהיה לראות אותה באינטרנט במשך 24 שעות, בעזרת מצלמות שיצלמו ללא הרף את כל מדפי הספרים. לכל מדף תהיה מצלמה משלו, והגולש יוכל לנווט בין המצלמות. עד כאן הכול פשוט מבחינה טכנית, אך חסר תועלת מבחינתי ומבחינת לקוחותי. אומנם זה נחמד לשבת בבית מול המחשב ולשוטט במחסן ענק מלא ספרים, אולם אחרי כמה דקות הרעיון ימצה את עצמו.
השלב הבא בפיתוח הרעיון היה - שליפת הספרים מהמדף על ידי הלקוח, כמעט כמו בחנות רגילה. את מקומן של מצלמות הוידאו תפסו עכשיו - ברעיון שלי - מצלמות דיגיטליות המצלמות את המדף כל זמן נתון, ומעבירות את הצילום לאתר. הגולש עובר בין הצילומים, ולא בין מצלמות המצלמות בשידור חי.

אין הכוונה לחנות מקוונת כמו שאנו מכירים אותה מהשנים האחרונות. מדובר על חנות ספרים של ממש, עם מדפים וארונות וספרים, רק במקום שהיא תהיה ברחוב מסויים בעיר קטנה או גדולה, היא נמצאת למעשה באינטרנט ונגישה בעצם לכל מי שרוצה, בכל זמן שהוא רוצה, בכל מקום בעולם בו הוא נמצא.
כדי לדעת איך חנות כזו תתפקד כחנות אינטרנטית, יש צורך קודם כל להכיר את סוגי הלקוחות הפוטנציאלים, כיצד הם מתנהגים בחנות, ומה דרישותיהם.

משמאל:
מצלמה 4א - תצוגת אמנות
מצלמה 4ב - אמנות
מצלמה 4ג  - ספרות
מצלמה 4ד - תצוגה כללית
מצלמה 4ה - פסיכולוגיה
מצלמה 4ו - מוסיקה
מצלמה 4ז - עידן חדש, בריאות

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

צימר הספרים של איתמר
"חופשה מהספרים"
אין עוד מקום כזה בעולם...

פרטים בהמשך הדף

 המשוטט


מצלמה 1ג' - ביוגרפיות

הלקוח 'המשוטט' נכנס לחנות הספרים ללא מטרה מיוחדת. לעיתים הוא מגיע לחנות לגמרי במקרה, כאשר חלף על פניה ברחוב. לפעמים הוא בא במיוחד, אבל רק כדי לבקר במקום. תחילה הוא עומד כמה שניות בפתח החנות, מביט סביבו, ואז מתחיל לעבור בין החלונות ושולחנות התצוגה. מבטו לא ממוקד. הוא אינו יודע מה הוא מחפש, ורוב הסיכויים שייצא מהחנות בלי ספר, או עם ספר אחד אותו ראה במקרה.
הלקוח 'המשוטט' האינטרנטי יכול להסתובב ב-'חנות המצולמת', ממש כאילו הוא משוטט בחנות 'האמיתית' בין הארונות. תחילה הוא יכול לשבת מול המחשב, כאשר כל המדפים המצולמים מכסים את המסך לפניו, ואז הוא יכול לעבור ממצלמה למצלמה עד שהוא מגיע למדף המעניין אותו. הוא יכול לסרוק בעיניו את הספרים. בעזרת המצלמה הוא יכול להתמקד על חלק מהמדף, ואף לגרום למצלמה להתקרב או להתרחק לספרים.


'זום' מצלמה 1ג' - ביוגרפיות
לחצו עם החץ על הספר 'דן בן אמוץ'.

כאשר הגולש נתקל בספר מסויים המעניין אותו יותר מאחרים, יש לאפשר לו להוציא את הספר מהמדף ולעיין בכריכתו כמו שהיה עושה בחנות האמיתית. הוא לוחץ עליו בעזרת העכבר, ומיד מופיעה לפניו סריקה של כריכת הספר יחד עם מירב פרטים על הספר מתוך מאגר המידע שלנו. בואו נדמיין כי 'המשוטט' נתקל במקרה בספרו השערורייתי של אמנון דנקנר על חייו של דן בן אמוץ, והוא רוצה להציץ בו. לחיצה קטנה עם העכבר על הספר המבוקש במדף, תשלוף כאמור את צילום עטיפת הספר, ולידו פרטים על הספר.


כאשר הלקוח מחליט לרכוש את הספר, הוא לוחץ עליו, וממלא את טופס ההזמנה

 ביוגרפיה של דן בן אמוץ הסוקרת את פעילותו בתחומים רבים של התרבות הישראלית. הספר עורר שערוריה בעקבות קטעים העוסקים בחיי המין של בן אמוץ. תוכן העניינים: ציפור הכאב, משה שעוני,  אל אצולת העמק, לאור היום ובמחשך, אמריקה אמריקה, הרומן הרומנטי, מה נשמע, בסירה אחת, ציפור הנפש, ושוב לבד, בתיה, לזכור ולשכוח, ילדי הפרחים, הקרב על הבית הקרב על המיקרופון, לא שם זין,גסיסה ומוות.
שם המחבר: אמנון דנקנר 
הוצאה: כתר
שנת הוצאה: 1992.
תיאור: כריכה קשה, 369 עמ'
 מצב טוב מאוד.
מחיר 55 ש"ח.

כיוון שב'חנות המצולמת' הלקוח לא מחזיק את הספר פיסית בידיו, יש לתת לו את מירב הפרטים: תוכן, רשימת פרקים, מצב הספר, מספר עמודים, שנת הוצאה ואפילו סריקה של העמודים הראשונים, והתוכן בגב הספר, כדי שהוא יוכל להתרשם מקריאה קצרה, ממש כמו בחנות אמיתית.  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

צימר הספרים של איתמר
לפרטים - 04-6399749
אין עוד מקום כזה בעולם...

פרטים בהמשך הדף

 

 הקטלוג הכללי - מאגר המידע

כמה מלים על מאגר המידע העצום הנמצא באתר שלנו באינטרנט, ושאמור להיות הבסיס לקיומה של 'החנות המצולמת'.
את מנוע החיפש ניתן למצוא באתר האינטרנט שלנו, מייד בכניסה לדף השער מצד שמאל.

:חפש        
       
:חפש     
    
    
:הצג לפי    
   

המטרה היא להכניס לתוך המאגר את כל הספרים שיצאו לאור אי פעם בעברית. אין הכוונה לקטלוג מלאי, אלא מאגר מידע עצום ומפורט המכיל את פרטיהם של אלפי ספרים, ונועד לעזור לכם למצוא מידע על הספר שאתם מחפשים. ניתן למצוא ספר בעזרת שמו, שם מחברו, שם המאייר, או ההוצאה, ואפילו בעזרת מלה מתוך תוכנו. אם אתם מחפשים, למשל, ספר על ילד אינדיאני קטן, הקישו את מילת המפתח "אינדיאני", ותקבלו את כל הספרים העוסקים באינדיאנים, אותם הכנסנו לקטלוג. מצאתם את הספר המבוקש? לחצו על הכפתור המתאים, ואיתמר ישמח לחפש את הספר עבורכם.
בקטלוג הכללי שלנו ניתן לבצע חיפוש גם לפי שם מאייר, מתרגם, שם הוצאה ואפילו שנת ההוצאה. נאמר שהלקוח שנכנס לחנות המצולמת, מעוניין [לשם מחקר, או עבודה] לראות אלו ספרים יצאו לאור בעברית בשנת 1956? הלקוח מקליד במנוע החיפוש את השנה המבוקשת, בוחר את צורת החיפוש הנכונה ['שנת הוצאה'], ולוחץ על 'חפש'.

 
:חפש        
       
:חפש     
    
    
:הצג לפי    
   

מנוע החיפוש יסרוק את כל המידע המצוי בתוכו, וכעבור כמה שניות יכריז: "התקבלו 217 תוצאות מהקטלוג הכללי"
כלומר - מנוע החיפוש מצא 217 ספרים שונים, שבשנת ההוצאה שלהם נכתב '1956'. מנוע החיפוש יעביר הוראה לכל המצלמות המכוונות למדפים בהם יש ספרים מתוך התוצאות. לפני הלקוח יוצגו תמונות של כל המדפים, וחיצים קטנים בצבע אדום יצביעו על הספרים המתאימים. לחיצה על שדרת הספר תחשוף את פרטיו וסריקה של כריכתו. הנה כמה מהתוצאות שהתקבלו בחיפוש במאגר המידע, אחר ספרים שיצאו לאור בשנת 1956:

    
כדי לראות את שאר התוצאות של ספרים שהודפסו בשנת 1956,
כנסו לאתר 'חנות הספרים של איתמר'.
כתבו 'איתמר' בגוגל, או לחצו
כאן.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

צימר הספרים של איתמר
"חופש, מנוחה, שקט והרבה ספרים"
אין עוד מקום כזה בעולם...

פרטים בהמשך הדף

 החוקר

הלקוח 'החוקר' מגיע לחנות במיוחד כדי לחפש חומר על נושא בו הוא עוסק - מחקר, כתיבה, עריכה, תרגום וכו'. הוא בא לזמן הממושך ביותר מבין הלקוחות. לעתים הוא בא מוכן עם רשימת ספרים בהם נמצא חומר המעניין אותו. לעתים קרובות הוא מבקש את עזרת המוכר, בהציגו לפניו את הנושא המבוקש.

כאשר יגיע הלקוח 'החוקר' לחנות האינטרנטית, הוא ישתמש במנוע החיפוש כדי לחפש את הספרים בהם הוא מעוניין. ניקח לדוגמא לקוח המחפש חומר על האוניה 'פטריה'. בעזרת חיפוש מילות מפתח כמו: 'העפלה' [97 תוצאות], 'מעפילים' [55 תוצאות], 'נמל חיפה' [8 תוצאות], הוא יוכל לחפש ספרים המתאימים לו.
חיפוש מילת המפתח 'פטריה' תניב 10 תוצאות במאגר המידע. הלקוח יוכל ללחוץ על כפתור 'הצג', וכל המדפים בהם נמצאים ספרים העוסקים באונייה פטריה יופיעו לפניו. כאשר המערכת תציין בחיצים ובמספרים את הספרים המבוקשים.


מצלמה 2ג - היסטוריה של א"י

האוניה פטריה הייתה אונייה בריטית שנועדה לגרש  מהארץ מעפילים, שנתפסו על שלוש אוניות שונות בחודש נובמבר שנת 1940. כדי לעכב את הגירוש או אפילו למנוע אותו, החליטו באירגון 'ההגנה' לחבל מעט באונייה שעגנה בנמל חיפה, ואנשיה הטמינו בה פצצה. הנזק היה עצום ולא צפוי, ו-'פטריה' טבעה ומאות מעפילים טבעו איתה.

לחיצה נוספת על כפתור הצג, תשלוף את הספרים מתוך המדף ותניח אותם לפני הלקוח לעיון קצר.

1
 
להזמנת הספר לחץ על חזיתו

תולדות הספנות הישראלית: ספנות הנוסעים בישראל, חברת 'עתיד', קואופרטיב 'אופיר', 'תרשיש', 'צים', משמר החופים, הטבעת 'אורית', אסון 'פטריה', מילון למונחי ימאות ועוד.
שם המחבר: רב חובל זאב הים
הוצאה: אותפז
שנת הוצאה: 1972
תיאור: 249 עמ'. כריכה קשה. מצב טוב
מחיר: 55 ש"ח.

2

תולדות הספנות העברית: צים, חברת 'אל ים', נחברה הימית להובלת פרי, חברת 'סומרפין', אסונות בין גלים, דמויות קרובות ועוד.
שם המחבר: רב חובל זאב הים
הוצאה: מלוא, חבל ימי לישראל
שנת הוצאה: 1974
תיאור: 268 עמ'. כריכה קשה. מצב טוב
מחיר: 55 ש"ח.
 

3
 
להזמנת הספר לחץ על חזיתו

התגוננות ומאבק מימי השומרים ועד קום המדינה: אברהם שפירא, שייך איברהים מיכה, שוד בדרך קלקיליה, שודדים בהרי חברון, השומר, גאליפולי, הכרזת בלפור, פרעות 1920, התנפלות על פתח תקוה, שחיטה בקהילת חברון, ההתקפה על טירת צבי, גדר הצפון, פטריה, תעלומת הכ"ג, חנה סנש, פריצת מחנה עתלית ועוד.
שם המחבר: מנחם תלמי
הוצאה: עמיחי
שנת הוצאה: 1978
תיאור: 312 עמ'. כריכה קשה. מצב טוב.
מחיר: 55 ש"ח

4
 

פרקי מבצעים מיוחדים במערכות ה'הגנה': פעולות מיוחדות [פו"מ], המלחמה לעלייה, רכש - נשק להגנה, חבלה ברכש האויב, להק תובלה אוירית ועוד.
שם המחבר: מאיר מרדור
הוצאה: מערכות
שנת הוצאה: 1957
תיאור: 336 עמ'. כריכה קשה. מצב טוב.
מחיר: 55 ש"ח

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

צימר הספרים של איתמר
חדר שינה, חדר קריאה, פינת אוכל, מרפסת, מטבחון והרבה ספרים!
אין עוד מקום כזה בעולם...

 האספן

הלקוח 'האספן', הוא ללא ספק הלקוח המאתגר ביותר גם בחנות ספרים רגילה, וגם בחנות המצולמת. 'האספן' חייב את המגע האנושי, את התחושה של הספר, את ריחו, את מצבו.
אין הכוונה לאספן הנמנה על לקוחותיי הקבועים. באספנים האלה אני מטפל באופן קבוע. אני יודע את רצונותיהם, את דרישותיהם מהספרים. אני יודע מה להציע למי. הלקוח האספן המאתגר הוא זה שהמוכר אינו מכיר. כיצד ניתן לפתות אותו לרכוש פריטים מיוחדים בחנות המצולמת?
לשם כך קיימים "מדפי התצוגה". בכל ארונות הספרים, בגובה העיניים בערך, ישנו מדף עליו מונחים ספרים מיוחדים לתצוגה. הספרים שוכבים על המדף, חזיתם גלויה לעיניו של הלקוח, או נשנעים על הקיר בגב הארון. משהו בסידור הזה, גורם לרוב האנשים ובתוכם גם לאספנים כמובן, לעבור קודם כל על מדפי התצוגה, לפני שהם פונים למדפים העמוסים, אם בכלל.


מצלמה 5ד' - תצוגה

במדפי התצוגה ניתן למצוא את הספרים המיוחדים שלנו: מהדורות ממוספרות, ספרים עם הקדשה אישית, כתבי יד, ספרים עתיקים, חוברות ועוד.
הלקוח האספן יוכל לסרוק במבטו את מדפי התצוגה, וכאשר עיניו יתקלו בפריט המעניין אותו, הוא יכול להתמקד עליו בעזרת המצלמה, ואף להזמין את פרטיו ואת סריקת כריכתו ממאגר המידע.

לחיצה על כפתור 'הצג מדף' תחשוף את תמונת המדף המבוקש על כל תכולתו. הפריטים בצילום יהיו ממוספרים, כך שקל יהיה לאספן לבדוק את הספרים בהם הוא מתעניין.

1. יבגני אונייגין

2
 

מהדורה שניה של 'ספר האידיליות' של שאול טשרניחובסקי משנת 1936. בין האידיליות: מוצאי שבת, הקפות, לביבות, כחום היום, ברית מילה, ברלה חולה, הכף השבורה.
המחבר: שאול טשרניחובסקי
שם ההוצאה: דביר
שנת הוצאה 1936
תיאור: כריכה רכה, עב'  עמ'. מצב טוב [חותמת ספרייה בעמוד השער]
מחיר: 55 ש"ח

3. לקורות הרבנות/ ש. א. הורודצקי
4. ראי"ה קוק - קטלוג תערוכה
5. על פרשת דרכים/ אחד העם
6. חוברות בסדרת דורון של ספרית פועלים: 1943 שירים לגיטו/ י. בת מרים, אביב בשומרון/ יעקב פיכמן, משירי רוסיה/ י. בת מרים ועוד.


להזמנת ספר לחץ על שמו

7. דם ונפט במזרח/ אסד ביי

8
 

חוברת במסגרת 'ספריה פדגוגית קטנה': הטיול בעבר ובהווה, הוראות למטייל, חוקת הטיול, תוכנית לטיולים בארץ ישראל המערבית [ירושלים, בית הערבה, ים המלח, תל אביב, עתלית, צפת], טיולים לימי הזיכרון ועוד.
המחבר: זאב וילנאי
שם ההוצאה: ההסתדרות הציונית
שנת הוצאה 1945
תיאור: כריכה רכה, 64 עמ'. מצב בינוני קרוע מעט
מחיר: 55 ש"ח

9. רבי אלעזר הקליר - מבחר פיוטים. מגילות לבית הספר. הוצאת אמנות, 1930.

10
 

סיני - אגדה ערבית. חוברת שהודפסה בפולין מתוך כתבי דוד פרישמן לבני הנעורים ולעם. בכריכת החוברת נכתב 'עם ציורים', אך בחוברת המסויימת שברשותנו אין אפילו ציור אחד. בעמודים האחרונים מופיע מילון 'פירוש המלים הקשות' מעברית לאנגלית.
המחבר: דוד פרישמן
שם ההוצאה: לילי פרישמן, ורשה.
שנת ההוצאה: 1930.
תיאור: 26 עמ'. כריכה רכה. מצב: בינוני
מחיר: 55 ש"ח

11. הנגב מצפה [ההתיישבות האזורית]. בהשתתפות: דוד בן גוריון, רענן וייץ, נתן אלתרמן. מפא"י 1954

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

המלצה
 ספר ישן חדש
 
להזמנת הספר לחץ עם העכבר על חזיתו, או התקשר לטלפון 04-6399749
בהמשך דף המידע תוכלו לראות ספרים נוספים המצויים ברשותנו - ספרים ישנים במצב חדש.

עליקמא הקטן

ספר במצב חדש, בתרגום הישן. 

     
סיפור על ילד וידידיו: הפיל, השפן, הברווזון והחתול, שבאים לעזרתו בעת צרה, עוזרים לו להביא את מצרכי המכולת אל אימא סמבינה. בשנת 1999 יצאה מהדורה מיוחדת של הספר לכבוד זכייתה של מרים ברטוב בפרס בן יצחק לאיור המעולה בספר ילדים ישראלי, ולכבוד מלאת חמישים שנה לספר. בעמוד הראשון של הספר מופיעה הערה: 'זכרו, לפני חמישים שנה כש-'נולד' עליקמא, המלה כושון לא נחשבה כמלת גנאי, אלא כינוי לאדם שנולד בארץ כוש'

חפשו אותנו
בפייסבוקמחפשי המתנות

הלקוחות 'מחפשי המתנות' הם בדרך כלל אלה הזקוקים לעזרה הרבה ביותר מן המוכר בחנות. ניקח לדוגמא זוג המחפש ספר מתנה אותו יעניקו כמזכרת לאורחיהם מחו"ל. המוכר בחנות ודאי יפנה אותם למדפי האמנות, בהם יש ספרים רבים של אמנים ישראלים ויהודיים, או למדפי התצלומים, הכוללים אלבומים נוסטלגיים של ישראל. יתכן והם יספרו לו על שיחות שניהלו עם אורחיהם והללו יובילו אותו להפנות אותם אל מדפי השירה או הספרות הישראלית המתורגמת, אל המדף העוסק בסכסוך הישראלי-פלסטיני, אל ספרי הארכיאולוגיה, וכו'.
בחנות המצולמת, יוכלו בני הזוג לנווט עצמם בעזרת המצלמות אל מדפי האנגלית, ולהתבונן במדפים.


Photography

 

 

 

Judaism

Holocaust

History of Israel


גם בחנות המצולמת, לא רצינו לוותר על המוכר המסייע ללקוחותיו, ומנחה אותם באופן אישי. גם כאן הם יוכלו לפנות (בכתב, או בטלפון) אל המוכר, אשר יפנה אותם אל המדפים או הספרים המתאימים.

הנה כמה הצעות למתנות לכבוד ראש השנה.

 

 

 נשלף מתוך המדף Animal & Nature

נשלף מתוך המדף
Arab Israeli Conflict 

נשלף מתוך המדף
Cities and Sites

נשלף מתוך המדף
History of Israel

לחיצה על עטיפת הספר תוביל לפרטיו המלאים.
(המידע יפתח בחלון חדש ולא תאבד את מקומך בדף זה).המגע האנושי

למרות כל מה שנאמר עד כה, על אף השיכלול והתיחכום הטכני הקיימים היום, עדיין יופיע בתחתית עמוד השער של האתר 'חנות הספרים המצולמת של איתמר' מספר טלפון. בצידו השני של הקו יחכה ללקוח איש בשר ודם, אשר יקשיב וירשום את בקשותיו. כי אנחנו יודעים - ישנן בקשות ששום מחשב/ מצלמה/ מאגר מידע לא מסוגל לענות עליהן.

הנה כמה דוגמאות מבקשות שהגיעו אלינו לאחרונה:

לקוחה אשר ביקשה שאמצא לה ביוגרפיות של אנשים ידועים, אבל בתנאי אחד - שבתוך הספר יהיה צילום של כתב היד של האיש במכתב, או פתקה. בחבילה הראשונה שלחתי לה ביוגרפיות של מאדאם קיורי, טרומפלדור, יגאל אלון, יצחק שדה, לוי אשכול.

לקוחה אשר ביקשה ספר מילדותה, כאשר כל מה שהיא זוכרת ממנו הם ברבורים העומדים על פודיום מנצחים בתחרות כלשהי...

לקוח המחפש ספר המתרחש בכפר קטן באיטליה במלחמת העולם השנייה.

לקוח אשר שלח בקשה לספר: 'ענבים מקנדרו" - סיפור על נוצרים שהתיישבו בכרם בן זימרה.

לא תמצאו מחשב שיידע לעזור ללקוחות הללו...

   
 ספר המתרחש בכפר קטן באיטליה במלחמת העולם השנייה  'ענבים מקנדרו" - סיפור על נוצרים שהתיישבו בכרם בן זימרה.צימר הספרים של איתמר
צימר עם ערך מוסף
אין עוד מקום כזה בעולם...

 
חדר הכניסה
 
חדר הקריאה
 
כניסה לחדר השינה
 
חדר הקריאה

רוצים להעניק למישהו מתנה שהוא לא ישכח לעולם?
רוצים להתבודד כמה ימים כדי לסיים את מה שאתם כותבים כרגע
[רומן, סיפור חיים, ספר שירים או עבודת מחקר]?


פינת ח. נ. ביאליק

אנחנו שמחים להציג את 'צימר הספרים של איתמר':
אשר נמצא על גג בית בכרם מהר"ל בהרי הכרמל.
יש בו חדר שינה, חדר קריאה, פינת אוכל, מטבחון ושירותים.
בחוץ יש מרפסת גדולה מקורה עם כיסאות נוח ושולחן אוכל.בכל החדרים יש כאמור הרבה ספרים!
הצימר מתאים בעיקר לזוג, אבל יש אפשרות לאורח נוסף
עם הוספת מזרון בחדר קריאה.
יש ספרים בכל התחומים כמעט, קריאה, נוער, ילדים,
מדע בדיוני, היסטוריה, אמנות, יהדות, ביוגרפיות ועוד.
[מומלץ לראות את הצילומים באלבום של הצימר בדף פייסבוק שלי]
מחירים = 500 ש"ח באמצע השבוע, 600 ש"ח בסוף שבוע
[עם הנחה על כמה לילות].

פרטים בטלפון 04-6399749


נוף ממרפסת הצימררוצים לשמוע הרצאה של איתמר?

יום ג' 14/09/2010, בשעה 20.30.
'בית דורון', רח' ראשונים 1, רמת גן [ליד בנין 'עלית']
כניסה: 40 ש"ח
פרטים: 03-6799701/2

בהרצאה 'מיומנו של מאתר ספרים'
מספר איתמר על כמה מהבקשות
המוזרות והמשעשעות שהגיעו אליו.
ניתן להזמין את איתמר להרצאות -
קיבוצים, חוגי בית, חברות היי-טק ועוד.
התקשרו לטלפון 04-6399749!

מיכל כתבה לי:
"איתמר, רציתי להודות לך על ההרצאה המרתקת שנתת בביתי. 
הרעיון הראשוני, הגשמת החלום להיות מאתר ספרים,
ובעיקר הרפתקאותיך במרדף העולמי אחרי הספר 'הקרן הירוקה',
השאירו אותנו פעורי פה ונרגשים.
גם אחרי שהלכת, עוד שעה ארוכה, ישבו הנוכחים והעלו חוויות מסיפוריך.
תודה, תודה תודה..."

מחפשים מתנה?

הנה רעיון למתנה 'מדליקה'!

אנו מציעים לכם לשלוח ספר כשי שלא יישכח!

כל שאתם צריכים לעשות, הוא לבחור מתנה מתאימה, להתקשר אלינו, ואנו נשלח את הספר לכתובת שתתנו לנו, עם ברכה מתאימה.

     
 המתנה לילד  המתנה לנער  המתנה למבוגר המתנה שאזלה...
אם יהיה לכם מזל, ישאר לכם עותק אחד...

הוצאת הספרים של איתמר הוקמה כדי לשרת צורך בקרב קוראים רבים,
לקרוא ספר אהוב מילדותם, בדיוק באותה מהדורה בה קראו אותו
לפני עשרות שנים. הוצאת הספרים שלנו תוציא את הספר לאור בדיוק
כפי שהיה אז. בדיוק כמו שאתם זוכרים אותו!
את הספרים, אותם הדפסנו מחדש, ניתן למצוא  רק
בחנות הספרים של איתמר
04-6399749

יהושע הפרוע

"הי מדוע, יהושע כה קרוע ופרוע?ציפורנים וידים לא נטל כבר שנתים". הספר "שטרובלפטר" נכתב וצוייר על ידי הרופא הגרמני היינריך הופמן כמתנה לבנו בן השלוש.

לא ניתן למצוא את המהדורה החדשה של 'יהושע הפרוע' בשום חנות אחרת. להזמנת הספר לחץ על חזיתו

 


ספרים נוספים במצב חדש המצויים ברשותנו

   
להזמנת ספר לחץ על חזיתו או בטלפון 04-6399749        

"הספרים המומלצים"
חנות הספרים  שלנו

באתר האינטרנט 'חנות הספרים של איתמר' מסתתרת חנות פעילה במיוחד, בה מבקרים אלפי אנשים במשך החודש. חלק מהאנשים מחפשים ספר מסויים, ולשם כך הם נעזרים במנוע החיפוש המשוכלל שלנו ומגישים בקשה לאיתור הספר, חלק קוראים להנאתם את שנכתב בפורום 'מועדון הקוראים', או סיפורים חדשים במדור 'מיומנו של מאתר ספרים'.
מאות אנשים עוברים כל יום על מדור 'ספרים מומלצים'. דמיינו לעצמכם שולחנות תצוגה עצומים, וחלונות ראווה גדולים, בהם מוצגים לראווה מיטב הספרים שהגיעו אלינו.
במדור 'ספרים מומלצים' תוכלו לראות את עטיפות הספרים, תיאור של תוכנם ועוד פרטים ביבליוגרפיים. ליד כל ספר מצוין מחירו ומצבו. הספרים במדור 'ספרים מומלצים' הם תמיד במצב טוב מאוד, אלא אם כן נכתב אחרת. מרוב הספרים יש לנו עותק אחד בלבד, ואנו ממליצים להזמין את הספר בו אתם חפצים מייד.

הנה דוגמא לספרים חדשים במדור ספרים מומלצים:

       
       למעבר למדור 'ספרים מומלצים' לחצו על אחד הספרים,
או כנסו לאתר ['איתמר' בגוגל].כבר מתגעגעים למונדיאל?


מכירים מישהו שהיה מכור למונדיאל?
רוצים לתת לו מתנה 'מדליקה'?
לחצו על חזית הספר.

איך שהזמן רץ...
בדיוק היום לפני ארבע שנים,
היינו טרודים עד מעל לראש בהדפסתו של הספר -
אחד עשר האלופים
לכבוד מונדיאל 2006
המטרה הייתה להספיק להוציא את הספר לאור
לקראת שריקת הפתיחה של המשחקים,
ותאמינו לנו זאת לא הייתה משימה קלה...

אם עדיין לא קראתם את המירוץ המטורף שלנו
לחצו כאן!בקרוב...

גיליון ספרים חדש מטעם חנות הספרים הבינלאומית שלנו!

To the English site

בגיליון זה נציג בפניכם ספרים אשר לקורא הישראלי
עשוי להיות בהם עניין מיוחד, ויחד עם זאת אינם מוכרים
בארץ או אינם זמינים דיים.
הגיליון יהיה מלווה בתמונות ובקטעי מידע.

רוצים להירשם ולקבל את הגיליון הראשון עם צאתו?

כתבו לנו ל: sfarim@promised-book.comרוצים לראות מה עשו
1478 אנשים כל בוקר בשבוע האחרון...

     
         

הם חייכו!

עפרה: פשוט עונג צרוף! חיוך ענק.
מיכל: איזה ספר...כייף להיזכר... החיוך מרוח על פני.
שירלי: מודה שהצליח... ומעיד על כך החיוך שמרוח לי עכשיו על הפנים.
מאירה: החיוך הפעם גדול.
רות: יש חיוך!רוצים גם לחייך כל בוקר?
לחצו על הסמל, או חפשו 'איתמר לוי' בעברית.
אתם כבר תזהו לבד את האיתמר לוי הנכון...
נשמח לצרף אתכם ל-1478 החברים שכבר יש לנו!

 

 

זה מה שקורה אצלנו בפייסבוק כמעט כל בוקר...מה בדף המידע הבא?

רוצים לנחש?

כתבו כאן!הערה חשובה
כל הציטוטים והצילומים המופיעים באתר זה באים למידע ולימוד בלבד.
אין הם מיועדים לשימוש מסחרי, וחלקם עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים.
אם מצאתם באתר זה קטע מילולי או צילום שהצגתו באתר זה עלולה להיחשב כהפרת זכות יוצרים -
אנא הודיעו לנו כדי שנוכל להסירם מיידית מהאתר.


חנות הספרים של איתמר

חיפה - נתן קייזרמן 4 טלפון: 04-6399749

http://www.itamar-books.co.il

צרו קשר
Itamar's Bookstore


http://www.itamar-books.com

Contact usלהסרה מרשימת הדיוור לחצו כאן