דף מידע מספר 104   

10 יולי 2014

ברוכים הבאים
לדף המידע של איתמר

 


חוד חידה
"לספק לתלמיד, למורה, למדריך הנוער וליחיד,
לקטן ולגדול  ממיטב החידות העבריות והכלליות
למקרא ולשעשוע כאחד"
אנחנו מקדישים את דף המידע
לספרי החידות והחידונים של פעם!זבוב בקנקן דבש

מעשה ובאו לפני ר' אברהם אבן עזרא - הראב"ע - ושאלו: זבוב שנפל לתוך קנקן מלא דבש, הכשר הדבש לאכילה אם לאו?
תשובתו של הראב"ע לא איחרה לבוא. אך תשובה משונה הייתה זו. תשבץ מלים הוא שלח כתשובה.
בכל שורה מ-5 שורותיה, מופיעות 5 אותיות. על הפותר לצרף את האותיות למלים בנות 5 אותיות, שתבאנה במקום 5 ההגדרות הבאות:
1. בארנו.
2. גרגרנו.
3. שבמתוק המתוק הנודע.
4. בעור - נתפעל, נסתר, עבר.
5. ועלה באש.

אם יצליח הפותר לערוך את 5 המלים בנות 5 האותיות כהלכתן, יקבל תשבץ מלים הניתן לקריאה ב-4 דרכים שונות מכל צד, והוא ייתן את התשובה לשאלה על הזבוב.

ר' אברהם אבן עזרא, מגדולי המלומדים והמשוררים היהודיים בספרד, חי במאה ה-12, בין השנים 1092-1167. הוא נולד בטולדו, והיה משורר, פיטן, פילוסוף, פרשן תנ"ך, מתרגם, רופא, מתמטיקאי ועוד. הראב"ע היה הראשון שכתב את דקדוק הלשון העברית בעברית, ולא בערבית. רוב ימיו חי בקורדובה בעוני רב. בגיל 55 החל לנדוד באירופה ובמזרח התיכון. הראב"ע כתב פיוטים רבים, וחיבר ספרים בתחומים כמו – פילוסופיה, דקדוק, מתמטיקה, אסטרולוגיה, אסטרונומיה. כמה משיריו הם שירי חידה קשים לפתרון המבוססים על מספרים ואותיות:

 אמור מה שם

אֱמוֹר מַה שֵם אֲשֶר יֵשׁ בּוֹ תְּכוּנָה,
רְבִיעִית הִיא רְבִיעִית הַשְּׁלִישִׁית,
וְהַשֵּׁנִית עֲשִׂירִית הָרְבִיעִית,
וְהָראשָה לַשֵּׁנִית הִיא חֲמִשִׁית.

 אמור מה שם צבי

אֱמוֹר מַה שֵם צְבִי הַנִּכְבָּד,
אֲשֶר חֶצְיוֹ חֲצִי חֶצְיוֹ,
וְעוֹד בִּשְׁמוֹ חֲצִי נוֹסָף,
וְרואָיו יאמְרוּ אַיוֹ.

ותשובתו של אבן עזרא לשאלת הזבוב בדבש היא: אנו מפרשים ואומרים, כי הזבוב הרעבתן שנפל בדבש, יתבער וישרף, והדבש ראוי לאכילה... ואת התשובה ניתן אכן לקרוא מ-4 כיוונים שונים.

חידת הראב"ע מופיעה בספר 'חוד חידה'/ י. בק, א. אביובל

 חידה מהספרים על ספרים

"מוכר ספרים היה מקבל מהוצאת הספרים הנחה קבועה בשיעור 30% מן המחיר הרשום על הספר. עם פרוץ המלחמה נתייקרו הספרים ב-30%. הישלם עתה מוכר הספרים אותם המחירים ששילמו הקונים היחידים לפני פרוץ המלחמה?
['חוד חידה'/ י. בק, א. אביובל. עמ' 36]

 
להזמנת הספר לחץ על חזיתו

תודה לפרויקט בן יהודהאמיל, יגעת ומצאת


להזמנת הספר לחץ על חזיתו

מנחם נולד באפריל 1912 [אולי 1914] בהונגריה. אביו שרגא פוירשטין היה מורה ומזכיר הקהילה המקומית וציוני נלהב, ואחיו הצעיר של מי שעתיד להתפרסם כסופר ומשורר - אביגדור המאירי. מנחם [אמיל] למד בחדר ובתלמוד תורה עד גיל הבר מצוה ואחרי כן בגימנסיה היהודית בבודאפשט. בגיל צעיר הוא הצטרף לתנועה הציונית שהייתה אסורה בימים ההם בהונגריה, והתחיל לכתוב בבטאוניה השונים עוד על ספסלי הגמנסיה. הוא למד בבית המדרש לרבנים בברסלאו, אצל רבי יחיאל מיכאל גוטמן. בשנת 1931 עבר לברלין, למד שפות באוניברסיטה, והמשיך בלימודיו העבריים בבית המדרש לרבנים על שם הילדסהיימר. עם עלות היטלר לשלטון עבר מנחם ללונדון. בשנת 1933 רצה לעלות ארצה, אך עלייתו נדחתה בגלל המהומות בפלשתינה, לכן המשיך בלמודיו. עלה לארץ במרץ 1935, היה פקיד בסניף תל אביב של בנק אנגלו-פלשתינה בע"מ, ואחרי כן פקיד ראשי בצנזורה לעתונות. 
שיריו  מאמריו, רשימותיו ותרגומיו התפרסמו על עמודי "דבר" ב-'מוסף לספרות' בעריכת דב סדן. הוא השתתף בקביעות בעיתון "דבר", ב-"הארץ", ובירחונים "מאזנים", "גליונות", "גזית", ו-"במה". היה חבר מערכת בעיתונים:  "הצופה". "ידיעות אחרונות", "העולם הזה". שימש יועץ ספרותי של 'האהל', ניהל קורסים לספרות בשעורי ערב של ההסתדרות ומטעם "בית העם". תרגם רומנים רבים ומחזות.
אמיל פוירשטין פרסם ספרים רבים. עיקר כתיבתו לנוער עוסקת בביוגרפיה ובהיסטוריה: 'מגלים וממציאים יהודיים', 'יהודים מפורסמים במדע', '1001 אישים היסטוריים' ועוד. ספריו היו פופולאריים מאוד בקרב רוכשי מתנות לחגיגות הבר מצווה של ילדי ישראל.

       
להזמנת ספר לחץ על חזיתו

 חידה מהספרים על ספרים

1. איזה משורר אנגלי צייר איורים לשיריו?
2. איזה רומן הוציא שם עולם לירוסלב האשק?
3. מי היה הביוגראף הראשון בספרות העולם?
4. מה שם הרומאן עבורו הוכתר ריימונט הפולני בפרס נובל?
5. איזה רומאן אמריקאי מעמיד מצבה נהדרת למלחמת האזרחים בספרד שמחברו אף השתתף בה?

 
להזמנת הספר לחץ על חזיתוחכם התנ"ך

ב-4 באוגוסט 1958, עלו שמונה לבימת בניני האומה בירושלים. התרגשותם הייתה רבה. גם המעמד, גם האורחים המכובדים בקהל ועל הבימה, גם הדרך הארוכה והקשה אותה עברו כדי להגיע לכאן, שמונה מתוך מאות מועמדים. תחילה ניגשו הכול לבחינות המוקדמות בכתב שנתקיימו במקומות שונים בארץ. מתוך המשתתפים הרבים עלו כמה עשרות לתחרויות האזוריות שנתקיימו בתאריך 17.7.1958, בארבעה מקומות בארץ: באולם וייז בקרית האוניברסיטה בירושלים, באולם קולנוע צפון בתל אביב, באולם קולנוע אורה בחיפה, ובאולם ויקס שבמכון וייצמן ברחובות.
הזוכים בתחרויות האזוריות היו: יחיא אלשיך מירושלים - רב תימני שעלה ארצה רק לפני שמונה שנים מצנעא, שמחה כהן - תלמיד ישיבת חברון שאביו דחפו לגשת למבחנים, רפאל ספן - בלשן וחוקר השפה העברית ומרצה באוניברסיטת תל אביב, מנשה דובשני - מנהל בית ספר התיכוני בהרצליה ומחבר ספרי עזר לתלמידים, אהרן אבי כהן - בעל מסגריה מאביחיל, יצחק שלו - משורר ידוע ומורה בנהלל, יעקב מזרחי - מורה מזכרון יעקב, ועמוס, צעיר כבד לשון, פקיד בבית חינוך עיוורים בירושלים, שכבר בתחרויות המוקדמות נטען כי אין כל אפשרות להתמודד כנגדו.

 
להזמנת הספר לחץ על חזיתו

 

חידון התנ"ך

בהוצאת 'עשור לעצמאות ישראל', 1959

בניגוד לספרי חידות אחרים שיצאו בשנת 1959, בעקבות הצלחת 'חידון התנ"ך העולמי", זהו הספר הרשמי של החידון. הספר כולל את השאלות מהבחינות המוקדמות בכתב, התחרויות האזוריות, התחרות הארצית, והתחרות הבינלאומית.


החידון הארצי נערך ב-4 באוגוסט 1958 בבנייני האומה בירושלים, במסגרת חגיגות העשור למדינת ישראל. חידון התנ"ך הארצי למבוגרים זכה להתעניינות שיא בציבור, ושודר ברדיו בשידור ישיר.  ראש הממשלה, דוד בן גוריון, חובב מקרא מושבע, העניק את התואר "חתן התנ"ך הארצי" לעמוס חכם, שבגלל מצב כלכלי קשה נאלץ לשאול את חליפתו מחבר.

חידון התנ"ך הבינלאומי נערך בתאריך 19.8.1958 באמפיתיאטרון בקרית האוניברסיטה בירושלים. עמוס חכם, פקיד בבית חינוך לעיוורים בירושלים, נכה שלקה בשיתוק בילדותו, התחרה מול 15 נציגים ממדינות שונות בעולם. אלפים נהרו לראות את החידון בהשתתפות ראש הממשלה ונשיא המדינה. בראש חבר השופטים ישב השופט העליון שלמה זלמן חשין. שני העיתונים הגדולים, 'ידיעות אחרונות' ו-'מעריב', יצאו במהדורות מיוחדות, כדי לדווח כי הנציג הישראלי מוביל בתחרות - "עמוס חכם בראש עם 17 נקודות..."

 חידה מהספרים על ספר-ספרים

1. פתיחתו של איזה ספר בתנ"ך, היא סיומו של ספר אחר?
2. באילו ספרים לא נזכר שם ה'?
3. אילו ספרים פותחים באות רבתי?
4. באיזה ספר מדובר על ראש השנה וסוכות, ואילו יום הכיפורים לא נזכר בו כלל?
5. ספר תרי עשר נמצא בין הנביאים האחרונים. היכן נמצא תרי עשר בכתובים?
[משוט במקרא/ שמואל אשכנזי. עמ' מד, עמ' נה]

 
להזמנת הספר לחץ על חזיתושבת בבוקר. קול ישראל

ארבע דקות לערך נמשכה מהדורת החדשות, ואז נשמעו הצלילים המוכרים של אות התוכנית, אולי התוכנית האהובה והנשמעת ביותר של 'קול ישראל' באותם הימים. כל חובב מוסיקה, היה נצמד למקלט בבוקר יום שבת בתחילת שנות ה-50', ומאזין בדבקות ל'חידון המוסיקלי' בהנחיית אלון שמולקר ויצחק שמעוני.  ובין הפותרים הקבועים - קבוצות של אוהבי מוסיקה בקיבוצים או במושבים, שהיו מתכנסים כדי לפתור ביחד את החידות הקשות. ייקים מירושלים ותל אביב, שהיו מקליטים את התוכנית ברשם-קול, ומאזינים לקטעי המוסיקה שוב ושוב. כולם הכירו את כולם.

בחידון המסורתי שהיה בנוי כמעט קולו על מוסיקה קלאסית, חלו שינויים לאחר מסע השתלמות שעשו שני העורכים בארה"ב.  החידות נעו עכשיו, מדי שבוע בשבוע, מהכבד אל הקל, מסימפוניה לטרקלין ומאופרה לג'ז, מתקופות קדומות ליצירה בת זמננו, מארצות רחוקות למוסיקה ישראלית. לעתים היה זה חידון מעמיק ורציני, לפעמים קליל ומבדר. התשובות נשלחו על גבי גלויות בלבד, והפותרים נכונה זכו בתקליטים או בספרים.


לפעמים השתמשו עורכי התוכנית
בעיתונות הכתובה כדי לפרסם את חידותיהם.
עיתון 'דבר' 14 יוני 1968.

בספר שהוציאו שני עורכי התוכנית לאור, בעקבות הצלחתה הרבה, ['חידון מוסיקלי', הוצאת מסדה, 1953] מופיעות מאתים וחמישים שאלות המיועדות לחובבי המוסיקה, ובחלקו השני - מדריך לעורך חידון מוסיקלי. בניגוד לחידון הרדיופוני, בו ניתן היה לשלב את צלילי היצירות הקשורות לחידון, נאלצו קוראי הספר לשחזר את המנגינה בדמיונם. מה שפיצה על העדר המוסיקה, היו ציוריו המקסימים של יוסי שטרן שליוו את השאלות, ולפעמים היוו את החידות עצמן.

מעולם האופרה

על בימת הבלט

מוסיקה ישראלית

 חידה מהספרים על ספרים

1. מנה יצירות מוסיקאליות שנכתבו לפי המחזה 'רומיאו ויוליה' של שקספיר.
2. מי אני? אני יפהפיה קלת דעת פרי עטו של סופר צרפתי מפורסם. שחפת שקיננה בראותי הביאה לקיצם את חיי התפנוקים שלי. קומפוזיטור בעל שם כתב עלי אופרה?
  3. ר"ת של שם הקומפוזיטור היהודי שכתב מוסיקה ליצירתו של י. ל. פרץ 'לילה בשוק הישן'?
4. השם הפרטי של גיבור אופרה מאת צ'ייקובסקי המבוססת על יצירה של פושקין.
[חידון מוסיקלי/ שמוקלר, שמעוני]

 
להזמנת הספר לחץ על חזיתוהשגריר החד חידות


להזמנת הספר לחץ על חזיתו

בספרו 'ערכים - א"ב ציוני וארץ ישראלי' מגדיר המחבר אליעזר דורון את המונח - רדיו.
"ב-30 במרץ 1936 נחנך על ידי הנציב העליון לארץ ישראל, סיר ארתור ווקופ, המשדר הארץ ישראלי הראשון, שהיה גם הרדיו היחידי ששידר בקביעות תוכניות בשפה העברית... הממשלה החליטה , תחת לחץ הערבים, לקרוא לתחנה בעברית 'רדיו פלשתינה א"י', כתוצאה ממחאות חריפות מצד היהודים שונה השם ל-'קול ירושלים'. תוכניות השעה העברית כללו: תפילת בוקר, מדורים לנוער, תסכיתים והרצאות לבתי ספר, מדור לחייל [ששודר פעמיים ביום, ונקרא..."גלי צה"ל"] ועוד."
דורון אינו מזכיר אפילו במלה את אחת התוכניות הפופולריות ביותר של 'קול ירושלים' - 'הכל שואלים על הכל' - שאלות ותשובות על עולם ומלואו. מאז תחילת 1944 החל שירות השידור בארץ לשדר את סדרת התוכניות, אשר זכו לאהדה ולפופולריות מרובה בקרב המאזינים הצעירים.

חלק מן החומר שהתפרסם בתוכניות, גם השאלות וגם התשובות נתפרסמו תחילה בצורת חוברות קטנות, אך בשנת 1947 נאספו כל השאלות לספר אחד, לפי נושאים, ועם התשובות בסוף הספר. על הספר חתום א. אבי יעל, שמו הבדוי של אליעזר דורון. בהקדמה לספרו כותב דורון כי במשך שנים נטש הנוער את ההשכלה הכללית והתרכז בהתמחות מקצועית בשטח אחד בלבד. "בתקופה האחרונה החל משב רוחות זה לשנות את כיוונו, ורבתה שוב הנהייה אחרי מכמני ההשכלה הכללית... אם נצליח גם אנו לסייע, ולו במעט, לשינוי מגמת ההתפתחות - ויהא זה שכרנו..."


א. אבי יעל הוא כבוד השגריר אליעזר דורון

אליעזר בן אשר וחיה ספקטור, נולד בקישינוב ב- 19/7/1910. הוא למד בגמנסיה עברית "מגן דוד" בקישינוב מיסודו של הרב י. ל. צירלסון, בביה"ס הגבוה למדעי היהדות בברלין, ואוניברסיטת פרנקפורט. במשך כל תקופת לימודיו היה פעיל בארגוני הנוער בעירו. בשנת 1931 עלה לארץ והפך לחבר קבוץ. משנת 1934/36 היה שליח לגרמניה של היטלר לארגון העליה. בשנים 1936/39 עבד בהסתדרות. מ-1939 מנהל המחלקה לנוער של קרן היסוד בירושלים. היה חבר בהגנה ובחיל המשמר בימי מצור ירושלים. ב-1948 פקיד במשרד החוץ הישראלי, מ-1949 קונסול ישראל בציריך. מ-1952 קונסול ישראל בניו-יורק. ואחר כך שגריר ישראל בצ'ילי.

 חידה מהספרים על ספרים

 1. מי הוא הסופר הנריך גולדשמיט?
2. מי המציא את הדפוס ומתי?
3. מה שמו של מנדלי מוכר ספרים?
4. מה היה שמו הראשון של הסופר הרוסי - גורקי?
5. איזה סופר אנגלי השתמש בכינוי 'בוץ'?
[הכל שואלים על הכל/ א. אבי יעל]


להזמנת הספר לחץ על חזיתומדור חדש ב-'דף המידע של איתמר'

סימניות

על השולחן הקטן ב-'חדר הקריאה' בצימר הספרים, תוכלו למצוא קלסר עב-כרס ובתוכה תערוכה, לה אנו קוראים 'סימניות'.
זאת היא תערוכה דינמית המשתנה כמעט מידי יום.

ניתן למצוא בה פריטים מוזרים ומיוחדים, אותם אני מוצא יום יום בספרים, בהם משתמשים אנשים כדי לסמן בספר את המקום בו הם נמצאים בזמן הקריאה: כרטיסי רכבת, צילומים, גזרי עיתון, פרוספקטים, מעטפות, גלויות, כרטיסי ביקור, דפים, מסמכים, קבלות, מדבקות וכדומה. כל מה שאדם מוצא בסביבתו הקרובה, ודוחף בין הדפים.
ביקור בתערוכת 'סימניות' נותן הצצה נדירה לחיי היום יום של 'אנשים קוראים' החל מתחילת המאה ה-20 ועד ימינו.
בדפי המידע הקרובים נביא לכם כמה דוגמאות של 'סימניות' כאלה שנמצאו בתוך הספרים.


להזמנת הספר לחץ על חזיתו

את 'הסימניה' שנציג בפניכם היום, מצאתי בתוך הספר 'קפריסין - מדריך לתייר הישראלי'. והיא קשורה לנושא דף המידע על ספרי חידות של פעם.
בשנות ה-60', כאשר נסיעה לחו"ל עדיין נחשבה כמותרות, היה האי הקפריסאי יעד מועדף על התייר הישראלי. באחד מהטיולים המאורגנים של ישראלים באי, נטל אחד מהפעילים בקבוצה יוזמה, והחליט לארגן חידון בקרב התיירים. 5 שאלות טריוויה הוא הספיק לכתוב על דף קטן שמצא, וששימש אותו גם כסימניה בזמן הקריאה במדריך התיירים.

1. שמו השני של המדריך הראשי
2. מה מספר היהודים באי כשהתיירות מגיעה ל-10000
3. באיזו שנה תחגוג קפריסין עשור לעצמאות?
4. 6 ערים בקפריסין שגודלן עולה על עפולה
5. מנה שלשת האיים הגדולים בים התיכון לפי גודלם.איפה אתם בחנוכה?


חדר השינה בצימר הספרים
צימר הספרים של איתמר
אין עוד מקום כזה בעולם...

 
חדר הכניסה
 
חדר הקריאה
 
כניסה לחדר השינה
 
חדר הקריאה

רוצים להעניק למישהו מתנה שהוא לא ישכח לעולם?
מתנת יום הולדת, יום נישואין, שי לחג!
"התענגנו על כל רגע!" "נפלא!"
"אנחנו עוד נחזור!" "כמעט ואין מילים
לתאר את העונג, את הנחת, את היופי
ואת ההתרגשות..." [זה מה שכתבו
לנו בספר האורחים של הצימר].

ראו מה כתבו עלינו באתר 'מפה', ובאתר 'מרמלדה'

 מפה - מסעדות,צימרים,טיולים מומלצים  
מפה  מרמלדה
לחצו על סמל האתר


פינת ח. נ. ביאליק

 'צימר הספרים של איתמר'
 נמצא על גג בית בכרם מהר"ל בהרי הכרמל.
יש בו חדר שינה, חדר קריאה, פינת אוכל, מטבחון ושירותים.
בחוץ יש מרפסת גדולה מקורה עם כיסאות נוח ושולחן אוכל.


המרפסת של הצימר

בכל החדרים יש כאמור הרבה ספרים!
הצימר מתאים בעיקר לזוג, אבל יש אפשרות לאורח נוסף
עם הוספת מזרון בחדר קריאה.
יש ספרים בכל התחומים כמעט, קריאה, נוער, ילדים,
מדע בדיוני, היסטוריה, אמנות, יהדות, ביוגרפיות ועוד.
[מומלץ לראות את הצילומים באלבום של הצימר בדף פייסבוק שלי]
מחירים = 500 ש"ח באמצע השבוע, 600 ש"ח בסוף שבוע
[עם הנחה על כמה לילות].

פרטים בטלפון 04-6399749, 0522-585787


הנוף ממרפסת הצימרמה עושים
1850 אנשים כל בוקר ?

הם קוראים!

סיפורו האישי של ספר/ איתמר לוי
[פורסם בפייסבוק בתאריך 20/10/10]

ישבנו במרפסת הצימר.
אפלולית ירדה על בקעת כרם מהר"ל.
את הזוג ב. אני מכיר כבר שנים רבות, ובאחד מסופי השבוע הם באו להתארח בצימר הספרים. אחר הצהריים כשראיתי אותם יושבים במרפסת, הצעתי להעלות להם תה צמחים.
"בתנאי שאתה מצטרף אלינו." הם התעקשו.
ישבנו במרפסת והשקפנו על ההרים. מרחוק נשמעו יללות של חיות הבר.
"ספר לנו על אחד הספרים בצימר," הם ביקשו. "לא על התוכן של הספר או על הסופר, אלא על העותק המסוים שכאן. משהו אישי הקשור לאחד הספרים."
בלי היסוס קמתי, ניגשתי לחדר השינה בצימר, ושלפתי מארון ספרי הקריאה את אחד הספרים.

"זהו ספר בשם 'הטמאים', פתחתי ואמרתי. "כתב אותו סופר הודי בשם מולק ריי אנאנד,  המתאר את שכונת מנודי החברה ההינדית. הספר יצא לאור בעברית בשנת 1951, והעותק המסוים שאני מחזיק כרגע ביד, היה שייך לבחור בשם גרשון. הנה, בעמוד הראשון של הספר," הצגתי לפניהם, "ניתן לראות את כתב ידו: 'גרשון כ"ח אדר תשי"ב".
"גרשון נולד במרץ 1934 בקיבוץ גבת. אמו נפטרה כשהוא היה כבן 16, אחרי מחלה קשה. גרשון היה פעיל מאוד בשטח התרבות בתנועה הקיבוצית, גם בכתיבת מערכונים וגם בבימוי הצגות. את הספר 'הטמאים' הוא רכש בגיל 17-18, ובמשך כל השנים עמד הספר בספרייתו, בין שאר ספריו. לאחר שירות ביחידה קרבית, השתחרר גרשון מהצבא, חזר לקיבוצו והחל לעבוד במוסך בתיקון מכונות חקלאיות. במלחמת ששת הימים, מיהר אל יחידתו במחנה 'עמוס' הסמוך לעפולה עוד לפני שקיבל את הצו. ביום השני למלחמה חדר מטוס טופולב עירקי לישראל, ומסיבה לא ברורה התרסק אל תוך מחנה 'עמוס', כשהוא הורג ופוצע עשרות חיילי מילואים, וביניהם את בעל הספר: גרשון ישראלי, בנם של אהרון ישראלי והמשוררת הנפלאה פניה ברגשטיין. כמה שנים לאחר מותו דאגו בני משפחתו לתרום את ספריו לספריות של קיבוצים חדשים, ו החתימו כל ספר בחותמת: "ספר זה נמסר לזכר גרשון בן פניה [ברגשטין] ואהרן ישראלי שנפל במלחמת ששת הימים..."
רק כשסיימתי את סיפורי, שמתי לב שהם כלל לא נגעו בתה הצמחים שהבאתי להם, ואני ירדתי לחמם להם קנקן חדש...


     רוצים גם לקרוא כל בוקר? רוצים לראות כיצד הגיבו הקוראים על הסיפור?
לחצו על הסמל, או חפשו 'איתמר לוי' בעברית.
אתם כבר תזהו לבד את האיתמר לוי הנכון...
נשמח לצרף אתכם ל-1850 החברים שכבר יש לנו!

 

זה מה שקורה אצלנו בפייסבוק כמעט כל בוקר...

  


     

 

עוד מאות 'ספרים מומלצים' כאלה ממתינים לכם במדור 'ספרים מומלצים'
באתר האינטרנט שלנו. למעבר לאתר לחצו

כאן!

"הספרים המומלצים"
חנות הספרים  שלנו באינטרנט

באתר האינטרנט 'חנות הספרים של איתמר' מסתתרת חנות פעילה במיוחד, בה מבקרים אלפי אנשים במשך החודש. חלק מהאנשים מחפשים ספר מסויים, ולשם כך הם נעזרים במנוע החיפוש המשוכלל שלנו ומגישים בקשה לאיתור הספר, חלק קוראים להנאתם את שנכתב בפורום 'מועדון הקוראים', או סיפורים חדשים במדור 'מיומנו של מאתר ספרים'.
מאות אנשים עוברים כל יום על מדור 'ספרים מומלצים'. דמיינו לעצמכם שולחנות תצוגה עצומים, וחלונות ראווה גדולים, בהם מוצגים לראווה מיטב הספרים שהגיעו אלינו.
במדור 'ספרים מומלצים' תוכלו לראות את עטיפות הספרים, תיאור של תוכנם ועוד פרטים ביבליוגרפיים. ליד כל ספר מצוין מחירו ומצבו. הספרים במדור 'ספרים מומלצים' הם תמיד במצב טוב מאוד, אלא אם כן נכתב אחרת. מרוב הספרים יש לנו עותק אחד בלבד, ואנו ממליצים להזמין את הספר בו אתם חפצים מייד.

הנה דוגמא לספרים חדשים במדור ספרים מומלצים:

       
       למעבר למדור 'ספרים מומלצים' לחצו על אחד הספרים,
או כנסו לאתר ['איתמר' בגוגל].רוצים לשמוע הרצאה של איתמר?

בהרצאה 'מיומנו של מאתר ספרים'
מספר איתמר על כמה מהבקשות
המוזרות והמשעשעות שהגיעו אליו.
ניתן להזמין את איתמר להרצאות -
קיבוצים, חוגי בית, חברות היי-טק ועוד.
התקשרו לטלפון 04-6399749!

מיכל כתבה לי:
"איתמר, רציתי להודות לך על ההרצאה המרתקת שנתת בביתי. 
הרעיון הראשוני, הגשמת החלום להיות מאתר ספרים,
ובעיקר הרפתקאותיך במרדף העולמי אחרי הספר 'הקרן הירוקה',
השאירו אותנו פעורי פה ונרגשים.
גם אחרי שהלכת, עוד שעה ארוכה, ישבו הנוכחים והעלו חוויות מסיפוריך.
תודה, תודה תודה..."

מחפשים מתנה?

הנה רעיון למתנה 'מדליקה'!

אנו מציעים לכם לשלוח ספר כשי שלא יישכח!

כל שאתם צריכים לעשות, הוא לבחור מתנה מתאימה, להתקשר אלינו, ואנו נשלח את הספר לכתובת שתתנו לנו, עם ברכה מתאימה.

     
 המתנה לילד  המתנה לנער  המתנה למבוגר המתנה שאזלה...
אם יהיה לכם מזל, ישאר לכם עותק אחד...

הוצאת הספרים של איתמר הוקמה כדי לשרת צורך בקרב קוראים רבים,
לקרוא ספר אהוב מילדותם, בדיוק באותה מהדורה בה קראו אותו
לפני עשרות שנים. הוצאת הספרים שלנו תוציא את הספר לאור בדיוק
כפי שהיה אז. בדיוק כמו שאתם זוכרים אותו!
את הספרים, אותם הדפסנו מחדש, ניתן למצוא  רק
בחנות הספרים של איתמר
04-6399749

יהושע הפרוע

"הי מדוע, יהושע כה קרוע ופרוע?ציפורנים וידים לא נטל כבר שנתים". הספר "שטרובלפטר" נכתב וצוייר על ידי הרופא הגרמני היינריך הופמן כמתנה לבנו בן השלוש.

לא ניתן למצוא את המהדורה החדשה של 'יהושע הפרוע' בשום חנות אחרת. להזמנת הספר לחץ על חזיתו

 


ספרים נוספים במצב חדש המצויים ברשותנו

   
להזמנת ספר לחץ על חזיתו או בטלפון 04-6399749 ארכיון דפי המידע

לבקשת רבים אנו מביאים כאן קישורים ל-60 דפי המידע הראשונים:  ח. נ. ביאליק, לאה גולדברג, נחום גוטמן, טעויות בספרים, יאנוש קורצ'וק, שלום עליכם, אלוהים בספרים ועוד. לחיצה על הקישור תעביר אתכם לדף המידע המתאים.

 1. גן גני  2. חגים  3. מדינאים  4. אמנות  5. 'בלשים'
 6. קוראים  7. ביאליק  8. צנזורה  9. מכתבים  10. מילונים
 11. דף הילד  12. תנ"ך  13. הומור  14. השואה  15. העצמאות
 16. קיבוצים  17. דודה לאה  18. גוטמן  19. ספורט  20. צמחים
 21. בעלי חיים  22. מסעות  23. טעויות  24. רפואה  25. הרצל
 26. ריגול  27. פסבדונים  28. נער-סופר  29. הספרן  30. זוגות

 31. טרומפלדור

 32. שירה  33. ז'בוטינסקי  34. תיאטרון  35. שלום עליכם
 36. קהל  37. אלוהים  38. עיתונים  39. קורצ'אק  40. הקשרים
41. עינים זרות  42. אוריאל אופק 43. משפ' דיין  44. קניון ספרים  45. 1952
 46. בן גוריון  47. יומן  48. שקספיר  49. טלפיר  50. החלוצות
 51. מערכות  52. מד"ב בא"י  53. צנחנים  55. פלילים  56. מציאות
 57. המבחר  58. עטיפות  59. מלחמות  60. צילומים  61. ברל
         
         
         
         
         
         
         
         
         
המשך יבוא...מה בדף המידע הבא

 
לשלום בהוקרה
מוגש ע"י חברי סמינר המפלגה
ירושלים בית הכרם סיון תש"ז
 
למטיה מזכרת מסמינר לוינסקי
ומר סברדלוב הנחמד ז"ל
1.1.67
[רק אחרי 20 שנה]
 

רוצים לנחש?הערה חשובה
כל הציטוטים והצילומים המופיעים באתר זה באים למידע ולימוד בלבד.
אין הם מיועדים לשימוש מסחרי, וחלקם עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים.
אם מצאתם באתר זה קטע מילולי או צילום שהצגתו באתר זה עלולה להיחשב כהפרת זכות יוצרים -
אנא הודיעו לנו כדי שנוכל להסירם מיידית מהאתר.


חנות הספרים של איתמר

חיפה - נתן קייזרמן 4 טלפון: 04-6399749

http://www.itamar-books.co.il

צרו קשר
Itamar's Bookstore


http://www.itamar-books.com

Contact usלהסרה מרשימת הדיוור לחצו כאן