דף מידע מספר 119   

10 יולי 2014

הספירה לאחור החלה...

נשארו לנו [נכון לכתיבת הדברים...]
41 עותקים של הספר 'גן גני'!
במחיר מיוחד של 65 ש"ח.
04-6399749

וזהו - יותר הוא לא יהיה כאן.
[בעמוד השער של האתר תוכלו
לראות יום יום את המספר המעודכן
של עותקים שנשארו לנו]

אם אתם רוצים להבטיח לעצמכם עותק,
כל
העותקים יוצגו למכירה
ביום שבת 28/05/2011, 10.00-16.00
או בטלפון 04-6399749

כל הקודם זוכה!

 
להזמנת הספר לחץ על חזיתו או התקשר לטלפון 04-6399749

   

תופעה כזאת עוד לא הייתה לנו!!!

להתראות בפרוייקט הבא שלנו!
מעניין מה הוא יהיה...

אם עדיין לא קראתם את דף המידע על 'גן גני'
הנה הקישור המתאים:

דף מידע מס. 111 'גן גני' [לחצו כאן]

להנאתכם
[קטע מתוך 'גן גני']

 
להזמנת הספר 'גן גני' לחץ על חזית הציור

כושי ונושי/ ימימה טשרנוביץ

מי אינו מכיר את כושי, זה הכלבלב הקטן והשחור אשר זנב קצר לו מאחור!
אך מי הוא נושי? האם גם הוא כלב? ואולי חתול, עגל, או ארנב - ואולי דובי השובב? לא ולא! נושי הוא ילד, ילד מגן הילדים. ומדוע שמו מצחיק כל כך: "נו-שי"? פשוט מאוד: כאשר היה קטן, כמעט תינוק, קשה היה לפעוט שכמוהו לומר: א-נו-ש, ואמר נושי, וכך נשאר השם בפי כל: נושי.ברוכים הבאים
לדף המידע של איתמר

 


שרברק - מו"לים של פעם
[על הוצאות הספרים הקשורות למשפחת שרברק]המו"לים של פעם

במאגר המו"לים של הספריה הלאומית רשומות כ-1,500 הוצאות לאור של ספרים, עיתונות, כתבי עת, מוסיקה ומאגרי מידע. "המאגר כולל בין היתר מו"לים קטנים ובלתי מוכרים, גופים ציבוריים ומוסדות חינוך שמוציאים לאור כחלק מפעילותם, וכן מו"לים שאינם פעילים עוד, החל מתחילת הפעילות המו"לית בארץ ישראל. זהו המאגר המקיף ביותר בתחום זה בישראל, והוא מתעדכן באופן שוטף."

גם אם נסנן מתוך הרשימה את המוציאים לאור הקשורים אך ורק לעיתונים, כתבי עת וכו'. עדיין מדובר במספר מדהים. בהתאחדות המו"לים כיום [2011] רשומות קרוב ל-50 הוצאות. חלקן ותיקות, מיעוטן חדשות.

חלק מההוצאות העבריות קשורות למשפחה אחת מוילנה: הוצאת 'צנטראל' [מרכז'], הוצאת 'תרבות', הוצאת ש. שרברק, הוצאת 'מצפה', הוצאת י. שרברק, הוצאת יזרעאל, הוצאת 'אחיאסף' ועוד.

אנו מקדישים את 'דף המידע של איתמר' למשפחת שרברק.שלמה

כבן 15 היה שלמה כאשר נכנס לעבוד בבית מסחר לספרים. אהבתו לספר דחפה אותו לעבודה. בבית המסחר פגש משכילים רבים אוהבי ספר, שחלקם באו לוילנא כדי להדפיס את עבודותיהם בבית הדפוס של האלמנה והאחים ראם.
שלמה לא הסתפק במכירת ספרים בבית המסחר בלבד, אלא נסע בין ערי השדה כדי להכיר סופרים וסוחרים אחרים. כאשר נתקל בתופעה שסופרים נאלצים לחזר על הפתחים כדי למכור את ספריהם, החליט לפתוח הוצאת ספרים

"בית מסחר גדול לספרי קודש היה בוילנא," מספר הסופר בן ציון אלפס בספרו 'מעשה אלפס' ומתעד בזאת את ראשית דרכו של שלמה שרברק בעולם המו"לות, "בית מסחר גדול לספרי קודש היה בוילנא, ולו פקיד בחור זריז, שמו שלמה שרעבערק יחי' שנסע למקומות רבים לקבל הזמנות. פעם כשחזר מנסיעתו בא לביתי ושאלני אם אמכור לו מחברתי 'מעשה אלפס' וכמה אני רוצה בעדו? אמרתי לו שעלה לי ההדפסה המאטריצין והפלאטין על שלושת אלפים אקז' לסך שלוש מאות רו"כ. מייד הוציא מכיסו שלש מאות רו"כ והניח לפני ואמר: הסחורה שלי היא. אף בקש ממני שאכתוב עוד חוברות כעין אלו, והוא ידפיסם על חשבונו ויתן לי בעד כל גליון סך קצוב."


עמוד השער של אחד הספרים הראשונים בהם נכתב:
'הוצאת בית מסחר ספרים של ש. שרעבערק'

תחילה הוציא שלמה לאור ספרי שמוש ולימוד, של יהודה שטיינברג, י"ב לבנר, יעקב פיכמן, אותם הפיץ בכל רחבי רוסיה ופולין. משנת 1908 החל להוציא לאור ספרים מהספרות האידית החדשה.
 בוורשה הצליח שלמה לאחד כמה מו"לים כדי לייסד הוצאת ספרים ראויה לשמה. המצטרפים אליו היו: יעקב לידסקי בעל הוצאת 'פרוגראס', א"ל בן אביגדור בעל הוצאת 'תושיה', וב' שימין ומ' קפלן בעלי הוצאת 'השחר'.
הם החליטו לייסד הוצאת ספרים משותפת בשם 'צאנטראל', אשר תדאג לשיפור ההדפסה, מראה הספר וטיב הנייר, אך תדע לדאוג גם לסופר עצמו ולמו"ל מבחינה כלכלית.
בשנת 1933 עלה שלמה ארצה, ולאחר תקופה קצרה הקים את הוצאת הספרים 'יזרעאל'.
 

הוצאת ספרים יזרעאל
 פעולתה של הוצאת ספרים 'יזרעאל' התרכזה סביב נושאים שונים: ספרים בתחום ההיסטוריה. תולדות הספרות העברית, חקר הלשון, מילון התנ"ך, ספרי ילדים ונוער. בקטלוג הכללי של התאחדות הוצאות הספרים בישראל משנת 1969 נכתב: "כ-250 ספרי ילדים מקוריים ומתורגמים, לגילאי בית הספר היסודי, ביניהם יצאו בה לאור כששים ספרים שנושאם דברי ימי עמנו. כמו כן הוציאה תרגומי ספרים קלאסיים לילדים ונוער." בשנת 1944 החלו ההכנות להוצאת מה שיהיה גולת הכותרת של ההוצאה - אנציקלופדיה כללית 'יזרעאל'. שש שנים נמשכו ההכנות, והכרך הראשון הופיע בשנת 1950. הכרך השישה עשר והאחרון הופיע בשנת 1961!

 

הוצאת ספרים שלמה שרברק

 הוצאת הספרים 'שלמה שרברק' נוסדה בשנת 1951, והייתה המשך להוצאת ספרים 'יזרעאל', אותה ייסד שלמה שרברק.
היה כאן כנראה רצון לפצל את סמכויות ההוצאה בין הדורות הממשיכים במשפחת שרברק.  אלכסנדר יזרעאל, בנו של שלמה ניהל את הוצאת 'יזרעאל', בעוד בתו אידא ניהלה את הוצאת 'שלמה שרברק'.
 בין הספרים שראו אור בהוצאה: דניאל דירונדה/ ג'ורג' אליוט, הלורד הקטן/ ברנט, ספינת העבדים/ ז'ול ורן, שרלוק הולמס/ קונן דויל ועוד.

 אחד מני רבים
מילון התנ"ך/ יהושע שטיינברג
הוצאת יזרעאל, 1960. כריכה קשה, 1960

"...השבח והכבוד לבעל 'יזרעאל'," נכתב בידיעה בעיתון מחודש דצמבר 1960, "על שמלאו לבו לעשות את הדבר הגדול הזה הכרוך בהוצאות מרובות, ולא שעה לעצתם של אלה, וביניהם מראשי עוזריו, שניסו להניאו מכך!" הדבר עליו משבח כותב הידיעה את בעל הוצאת 'יזרעאל', היא ההחלטה האמיצה להוציא לאור את ספרו של יהושע שטיינברג 'מילון התנ"ך".

 
להזמנת הספר לחץ על חזיתו

יהושע שטיינברג נולד בשנת 1825 בוילנה. כבוגר ביהמ"ד בוילנה מילא את מקום חותנו אד"ם הכהן בהוראה עברית בביהמ"ד. התמנה להיות מנהל הסמינר למורים בוילנה, ואחר כך הפך להיות צנזור לספרים עבריים. שטיינברג עסק כל ימיו בחקר הלשון ובייחוד לשון המקרא. ספרו החשוב בנושא היה 'משפט האורים', שיצא לאור במהדורה חדשה ומתוקנת בשם 'מילון התנ"ך'.

שימו לב מה כותב עליו שלמה שרברק, שהוציא לאור את ספרו הידוע ביותר.

"את יהושע שטאינבארג, שהיה צאנזור [מבקר מטעם הממשלה] לספרים עברים, הכרתי בייחוד בשנת 1905. קודם לכן היה גם כן סר לפעמים לחנותי כדי לקנות איזה ספר. אבל באותה שנה 1905 היה מתהלך מבולבל מאוד. בהיותו פקיד ממשלתי היה נאמן מאוד למשטר הצאריסטי וכיוון שבשנה זו החלה לנשב בוילנא הרוח המהפכנית בפרט אצל הנוער היהודי, היה לב שטינברג מלא דאגה ביותר.
בכלל היה שטינברג טפוס נפלא כאחד המוהיקאנים האחרונים של המשכילים בוילנא. כאשר היה כבר כבן שבעים היה זקוף קומה ומתהלך בחינת 'נאטשאלניק' [ראש מחלקה במשטר הרוסי] זקוף ומוצק. 
הוא עסק כל ימיו בחקר הלשון העברית, ומתוך חיבה לשפה העברית נשא לאשה ראשונה את בת אדם הכהן לבנסון, אף כי היתה נמוכה ומכוערת, כי רצה להיות חתנו של אדם הכהן וגיסו של מיכ"ל, אבל הוא היה 'קטלן', מתו אצלו כמה נשים. השם 'קטלן' הזיק לו ואי אפשר היה לו אחר כך לעת זקנה לשאת אשה צעירה אלא ממרחקים, ונשא אשה כבת עשרים ואחת מקורלנדיא, והיא שמעה בקושי את הלשון הרוסית והוא היה רגיל לדבר עמה בגרמנית...
כצאנזור היה יהושע שטיינברג קפדן גדול וגורם תמיד צרות למחברים. וכמה פעמים היו מחברי הספרים מוילנא בוחרים להדפיס את ספריהם בעבר הגבול, בגאליציא או בגרמניא, כי ספריהם היו מונחים אצל יהושע שטיינברג הרבה זמן והוא דרש תמיד להשמיט דברים מהם...

שטיינברג היה תמיד מצומצם ומרוכז בתוך עולמו ועבודתו היתה תמיד הבלשנות, ועמי היה מנהל משא ומתן בעניין הוצאת ספרו 'משפט האורים'...
פעם אחת בא בלילה אלי, וכאשר היה על ראשו כובע בפס אדום ועליו עניבת נחושת, כדרך פקידי המשטרה, והימים אז ימי טארור, ואנו שנינו יצאנו מביתי ועלינו לכרכרה, פשטה מייד השמועה אצל כל שכני הבית, כי נאסרתי. ועל פי האמת באנו אז לידי הסכם וגמר בעניין החוזה שלנו על הוצאת ספרו 'משפט האורים', וגם שוחחתי אז עמו על הוצאת התנ"ך על פי המסורה"

[מתוך 'זכרונות מוציא לאור שלמה שרברק']יוסף

יוסף נולד בפוסטוב ליד וילנה בשנת 1896.  לאביו שכנא ולאמו מלכה לבית דובקין. הוא למד בחדרים ובישיבה ונמשך להשכלה ולציונות. בשנת 1900 יסד אחיו שלמה הוצאת ספרים בוילנה, והתחיל בהוצאת ספרי לימוד לעברית וכו'. יוסף הצטרף אליו עוד בצעירותו. היה חבר בצעירי ציון בוילנה. בחדש אפריל 1914 עלה לארץ.
יוסף עבד כחלוץ בחקלאות וביסוד הגדוד העברי. עם שחרורו מהגדוד פתחו הוא ושנים מחבריו בגדוד: יהושע צ'צ'יק ומרדכי ניומן בירושלים בית מסחר ספרים בשם "תרבות" - ששימש אז - כמרכז לאנשי הרוח בירושלים.

בשנת 1920 היה בין מגיני ירושלים ונאסר בקבוצה. הידועה בראשותו של זאב זבוטינסקי - לעכו. היה אז מפקד פלוגת הגנה שהגנה על שכונת בתי ההונגרים בירושלים. בשנת 1921 נשא לאשה את רחל בת זלמן הורביץ. בשנת 1925 ייסדו - הוא וחבריו הנ"ל, הוצאת ספרים בשם "מצפה", שהיתה למעשה ההוצאה הפרטית העברית הראשונה בא"י. כל השנים - חבר ההגנה. משנת 1944 החלו שותפי "מצפה" פועלים - כל אחד בפני עצמו, והוא החל בפעולות בהוצאת ספרים "יוסף שרברק בע''מ".

 

הוצאת יוסף שרברק

הוצאת יוסף שרברק ישבה ברחוב בלפור 16 בתל אביב. בספריה היה שילוב של ספרות עברית מובחרת למבוגרים ולנוער יחד עם ספרים מתורגמים: אהל הדוד תום, אוליבר טוויסט, דויד קופרפילד, המוהיקני האחרון, הקוסם מארץ עוץ, עליסה בארץ הפלאות ועוד.

   
להזמנת ספר מהוצאת יוסף שרברק, לחץ על חזיתואחד מני רבים
אומות מספרות/ ד. קמחי [עריכה]
הוצאת יוסף שרברק, 1951. כריכה קשה, 306 עמ'.


להזמנת הספר לחץ על חזיתו

בשנת 1951 יצא לאור בהוצאת שרברק הספר 'אומות מספרות' - לקט סיפורים מספרות העולם. חלק מהסיפורים תורגמו במיוחד לכבוד הוצאת הספר, חלקם הופיעו קודם לכן בכתבי עת ובקובצי סיפורים אחרים. בין הסיפורים שניתן למצוא בין עמודי הספר: 'איש הזכוכית' של סרוואנטס, 'הקדוש' של קיפלינג, 'השטן ודניאל וובסטר' של בנט, 'הידיד הנאמן' של אוסקר ווילד ועוד.
הספר הוא אחד מתוך סדרות של ספרים [אוסף של סיפורים קצרים] שהיו מאוד פופלאריים בשנות ה-50' וה-60': 'מבחר הסיפור העולמי', 'שחרות', 'מכל העולמות', 'פניני ספרות ועוד'.
יום אחד שאל אותי אחד מלקוחותי - מאספני הספרים הגדולים בארץ - אם קראתי את הספר, וכאשר השבתי בשלילה הוא הפציר בי לקרוא את אחד הסיפורים בו - 'האוסף הבלתי נראה' של סטפן צוויג. "אם אתה רוצה להבין את הפסיכולוגיה המסתתרת מאחורי יצר האספנות, אתה חייב לקרוא את הסיפור..." הוא אמר לי.

בסיפור מספר מוכר עתיקות כיצד עלה במוחו רעיון לנסות להשיג פריטי אמנות מלקוחות ישנים של החנות. תוך כדי חיפוש בניירות החנות פרטים של לקוחות ותיקים, הוא נתקל בצרור מכתבים של אחד הלקוחות הקדומים, שמאז מלחמת העולם הראשונה לא יצר קשר עם בעלי החנות. לפי המכתבים היה זה אדם מוזר, כבן שמונים, בן הדור הישן, בעל ידיעות מרובות באמנות וטעם טוב. "האוצרות הקטנים בלבד, שרכש לו מאתנו בהמשך של חמישים שנה, ערכם היה עתה גדול לפי המושגים כיום." המספר מחליט לנסוע אל האיש, למרות שאינו יודע אם הוא עדיין בחיים, והאם נשאר לו משהו מאוסף האמנות שלו.
סוחר העתיקות מגיע לביתו של האספן. כאשר הוא מושיט את ידו לקראתו "הבחנתי בתוך המעמד המאוזן ללא תנועה של הידיים הללו, שאין הן משתלחות אלי ומבקשות אותי, אלא ממתינות לי. וכעבור הרף עין אחד ידעתי הכול: אותו אדם סומא היה."
כאשר מסביר מוכר העתיקות למארחו כי לא בא למכור לו דבר, אלא רק לבקר את "אחד מן הלקוחות הוותיקים של בית מסחרנו ואחד מבעלי האסופות בגדולים שבגרמניה..." מתמלא הקשיש העיוור גאווה ושמחה, ומפציר באורח להשאר ולראות את האוסף "שאין אתה זוכה לראות בכל יום, ואפילו לא בברלין המפוארת..."
אבל אז אירע משהו בלתי צפוי. אשתו של האספן הגביהה את שתי ידיה בתחינה לקראת האורח כאילו מבקשת ממנו לדחות את הסיור, ובאותו זמן הפצירה בבעלה לקבוע פגישה עם האורח לאחר סעודת הצהרים והמנוחה.
מוכר העתיקות חוזר לבית המלון בו התגורר, וכעבור כמה שעות באה בתם של זוג הקשישים, אנה מארי לללות אותו לביתם.
"אבא בוודאי יבקש להראותך את האוסף שלו..." מפתיעה אותו הבת בדרכם אל הבית, "אבל האוסף... האוסף... אינו שלם... חסרות בו כמה וכמה חטיבות... לצערנו הרבה והרבה חסרות..." התברר כי לאחר שהאבא התעוור לחלוטין נותר לו רק תענוג אחד בחיים, האוסף שלו עליו הוא 'מסתכל' יום יום. כאשר מצבם הכלכלי הלך והתדרדר מכרו האמא והבת חלק מהפריטים "אבא לא היה מרשה זאת בשום פנים. הרי אין הוא יודע כלל עד מה רע מצבנו. עד מה קשה להשיג מעט האוכל בשוק המבריחים השחור..." במקום הציורים שנמכרו הניחו "דפים חיקויי דפוסים או עלים בדומה להם... והוא אינו יודע ואינו חש בהם בשעה שהוא הופך וממשמש בהם."
הבת מתחננת בפני הסוחר שלא יגלה לאביה את האמת, שהוא מציג לפניו רפרודוקציות עלובות או דפים ריקים.
"אין בכוחי לתאר מה איום היה זה לישב ולהסתכל אתו בגליונות הנייר הריקים, או ברפרודוקציות הקלוקלות הללו, שהיו בזכרונו של אותו אדם תם ואומלל אמיתיות במידה כזו, שסיפר בשבחו של כל אחד ואחד מהם עד לפרטים הזעירים ביותר בלא לשגות ולטעות כלל - אוסף בלתי נראה זה, שהיה מפוזר בוודאי כיום לכל רוחות העולם ולגבי סומא זה, לגבי אנוש מרומה זה, היה הוא שלם ללא תמורה, וכובש את להט דמיונו במידה כזאת, שגם אני עצמי התחלתי כמעט מאמין באמיתותו."

 
להזמנת ספרים נוספים בהוצאת יוסף שרברק לחץ על חזית הספר

הקטע פורסם בדף מידע מס. 117
'האוסף הבלתי נראה'. לקריאה נוספת לחץ
כאן!האנציקלופדיה של ברוריה

רובכם, בוודאי לא מכירים את ברוריה הקטנה.
ברוריה נפטרה בתאריך  13/11/1933, והיא בת 10 בלבד. הוריה, יוסף ורחל שרברק, ליוו אותה לדרכה האחרונה בבית הקברות בנחלת יצחק.

 לוח השיש שהונח על הקבר הקטן, לא היה המצבה היחידה לזכרה של הילדה הקטנה. כעבור שנתיים מפטירתה הפתאומית הופיע הספר 'יקטן בתל אביב' מאת יעקב פיכמן, עם ציורים של נחום גוטמן. באחד העמודים הראשונים של הספר, בחרה הוצאת שטיבל להדפיס: "זכרון לברוריה הקטנה, שכולנו אהבנוה".
ספרים כמו: עליסה בארץ הפלאות, מסעי גוליבר ורובינזון קרוזו יצאו לאור בשנות ה-50', בסדרה שנקראה על שמה: 'ספרית ברוריה.'
 

יוסף שרברק, אביה של ברוריה, נולד בשנת 1896 בפאסטאב שליד וילנה. אחיו הגדול שלמה היה בעל הוצאת ספרים בוילנה, ויוסף הקטן עבד עם אחיו בהוצאה בה ראו אור בעיקר ספרי לימוד לעברית. בשנת 1914 עלה יוסף לארץ ישראל, והוא בן 18. בשנת 1915 היה בין המגורשים מיפו לאלכסנדריה שבמצרים.  משם נסע לאמריקה, והיה מראשוני המתנדבים לגדוד העברי. במאורעות 1920 נאסר יחד עם זאב ז'בוטינסקי בהגנה על העיר העתיקה ונשלח למאסר בעכו.


יוסף שרברק 

 יוסף שב אל רעיון המו"לות, ויסד יחד עם חבריו לגדוד העברי, מ. ניומן וי. צ'צ'יק, את בית המסחר לספרים 'תרבות'. בשנת 1925 עברו השלושה לתל אביב, בה הקימו את הוצאת הספרים 'מצפה'. כעבור כ-20 שנה התפרקה השותפות. מ. ניומן הקים את הוצאת 'מ. ניומן', י. צ'צ'יק הקים את הוצאת 'י. צ'צ'יק', ויוסף שרברק הקים את הוצאת... 'יוסף שרברק'.
בהוצאת י שרברק יצאו לאור ספרי נוער כמו: אייבנהו, המוהיקני האחרון, חכמים וטיפשים, מעשה סינבד, סיפורי פנימור קופר לילדים, מגדל של קוביות בניתי ועוד.

באמצע שנות החמישים החלה הוצאת י. שרברק להוציא לאור את אנציקלופדיה 'מעיין'.

היה זה אחד הפרוייקטים השאפתניים ביותר של יוסף שרברק. הוא הטיל את מלאכת עריכת האנציקלופדיה על הסופר שלמה זלמן אריאל. סופרים ועורכים גוייסו כדי לכתוב את כרכי האנציקלופדיה: האדם בתבל / כתבו ז. אריאל, אוריאל עקביא [על עמים שונים ברחבי תבל]. תבל ומלואה / כתב ש.פ. קלעי. גדולי עולם / כתב א.ב. נון [תולדותיהם של אנשי רוח, מדענים, חוקרים, לוחמים ומנהיגים]. גדולים בישראל / כתבו י. ספיבק, ש.פ. קלעי. גבורים וקדושים / ערך ז. אריאל. טכניקה / כתב א.ב. נון. אמני מופת בחייהם וביצירתם / כתב אריה לרנר. מעיני האמנות / כתב ש.פ. קלעי. מדינות ערב / מאת מנחם קפליוק. ימות עולם / כתב ז. אריאל [היסטוריה של העולם מימי קדם]. עולמנו / כתבו א. דובניקוב, ד. כיטוב. מורשת אבות. על מלאכת עטיפות הנייר המרהיבות הופקדה המאיירת בינה גבירץ.

         
להזמנת ספר לחץ על חזיתו

בראש כל כרך של אנציקלופדיה 'מעיין' נכתב:
"נר
לזכרה של
ברוריה שרברק ז"ל
שנקטפה בדמי ימיה,
והיא בת עשר"

[הקטע 'האנציקלופדיה של ברוריה' התפרסם בדף מידע מס. 80 -
'האנציקלופדיות'. למעבר לדף המידע לחצו כאן!]אחד מני רבים
'יד הלשון'/ יצחק אבינרי
הוצאת יזרעאל, 1964. כריכה קשה, 624 עמ'.

בין מאות הספרים שראו אור בהוצאת יזרעאל בולט ספרו של י. אבינרי 'יד הלשון'. זהו מלון ראשון במינו: מדריך לשוני שהובאו בו בסדר א"ב רוב מאמריו והערותיו של אבינרי, אותם פרסם ב-38 שנות פעילותו לתקנת הלשון העברית. החל משנת תרפ"ו, בה עלה ארצה [בפעם השנייה] וכלה בשנת תשכ"ג.

יצחק אבינרי נולד בשנת 1900 בפליסקוב בפלך קיוב. כבר בילדותו הרגיל אותו אביו לדיבור עברי. בגיל 14 עלה לבדו ארצה ולמד בגימנסיה 'הרצליה'. הוא חזר לרוסיה לביקור משפחתי, אך לא הצליח לחזור לארץ ישראל בגלל פרוץ מלחמת העולם.
אבינרי החל לעסוק בחקר הלשון העברית כבר בגיל צעיר. מאמריו ומחקריו בענייני לשון התפרסמו בכתבי עת ועיתונים החל משנת 1926. בין ספריו: 'מילון חידושי ביאליק', 'כיבודי העברית בדורנו', 'כתיב וכתב' ועוד.

יד הלשון - אוצר לשוני ערוך לפי נושאים בסדר אלף-בית. מורה דרך לבירור ספיקות בענייני לשון. האם אומרים אמריקאי או אמריקני? כיצד קוראים לאשכול לאחר שענביו נאכלו, ועוד. בהקדמה מסביר אבינרי: "הקובץ הניתן בזה הוא מלון ראשון במינו: מדריך לשוני. הובאו בו בסדר א"ב רוב מאמרי והערותי, שפרסמתי בל"ח שנות פעולתי לתקנת הלשון העברית: החל משנת תרפ"ו שבה עליתי ארצה." אבינרי מביא סיפור נחמד על חידוש נוסף של ביאליק 'כרכר' במקום 'סביבון'. בשירו 'לכבוד החנוכה' כתב ביאליק 'מורי הביא כרכר לי', ואלו הגננות שמו בפי הילדים 'מורי הביא סביבון לי' (המצאה שמקובל לייחס לאיתמר בן אב"י). לבד מ-'כרכר' של ביאליק יש 'חזרזר' של מנדלי ו-'גלגלון' של יהודה שטיינברג, אבל את כולם ניצח הסביבון של ילדי הגן, אפילו ביאליק 'נכנע' לבסוף, והציע בהשפעתו את 'עפיפון'.תעלומת עכו

ביום ג' 11 ביוני 1957 התפרסמה ידיעה בעיתונים על פטירתו של יוסף שרברק, מוותיקי המו"לים בארץ. יוסף נפטר יום קודם, אחה"צ בביתו בתל אביב בגיל 61, אחרי מחלה קשה.
לפי הידיעה עלה יוסף ארצה בשנת 1914 מוילנה ועבד כפועל חקלאי. הוא היה מראשוני המתנדבים לגדוד העברי בשנת 1918, והיה ממגיני ירושלים ב-1920, ומאסירי עכו [יחד עם ז. ז'בוטינסקי].

גם באנצקלופדיה של דוד תדהר 'אנציקלופדיה לחלוצי הישוב ובוניו נכתב: "בשנת 1920 היה בין מגיני ירושלים ונאסר בקבוצה הידועה בראשותו של זאב זבוטינסקי - לעכו. היה אז מפקד פלוגת הגנה שהגנה על שכונת בתי ההונגרים בירושלים."

בקטלוג הכללי של התאחדות הוצאות הספרים בישראל משנת 1969, בפרק המוקדש להוצאת יוסף שרברק, ונכתב ללא ספק על ידי אחד מאנשי ההוצאה, נאמר: "מי שהתחיל כחלוץ, כחבר ה'הגנה' וכאסיר ציון בעכו..."

התקשרתי לערן מוזס, מנהל מוזיאון אסירי המחתרות בעכו, לקוח ותיק שלי. סיפרתי לו שאני עושה דף מידע על משפחת שרברק, ובמסגרת איסוף החומר גיליתי כי יוסף, אחד האחים, היה אסיר בכלא עכו יחד עם הקבוצה המפורסמת של ז'בוטינסקי, ושאני מבקש לדעת אם יש לו חומר מיוחד על האיש. ערן הבטיח לחזור אלי תוך זמן קצר, ואכן כעבור כמה דקות התקשר ובישר לי כי לא ידוע לו על איש בשם זה, בין 19 האסירים היהודים ששהו באותו זמן בכלא.
ערן הסביר לי כי באותו זמן היו בכלא אסירים פלילים רבים, אך הקבוצה של האסירים היהודים שנעצרו בזמן ההגנה על ירושלים מנתה 19 אנשים בלבד, ושמותיהם מוכרים וידועים. ערן סיפר לי כי יש בידיהם רשימות ומסמכים הנושאים את שמותיהם של ה-19, ויוסף שרברק לא מופיע באף אחד מהם.

גם ערן, כמוני, מצא את הקטעים בעיתונים ובספרים המספרים על אותו פרק בחייו של האיש ש-"היה בין מגיני ירושלים ונאסר בקבוצה הידועה בראשותו של זאב זבוטינסקי - לעכו." ערן שיער כי מדובר באגדה שנוצרה בשנות ה-50', ואיש כנראה לא בדק אותה.
הוא הבטיח להמשיך לחקור ולהודיע לי אם ימצא משהו.

איתי קרן מהמוזיאון החל לחקור בעניין. הוא מצא בכמה מקומות כי יחד עם ז'בוטינסקי וחבריו, נעצר ונשפט אדם בשם שרייבר, שהיה ממגיני ירושלים.
"באביב 1920 בצל החשש להתקפות ערבים על יהודי ירושלים, גייס זאב ז'בוטינסקי יחד עם פנחס רוטנברג קבוצת מגנים" כותב קרן בתחקיר שערך . "מתוך רישומי כתב ידו של ז'בוטינסקי עצמו, אשר פרש את ראשי פלוגות ההגנה ואת מפקדי העמדות בין שכונותיה היהודיות של ירושלים, עולה כי על פלוגה א' הוטל להגן גם על שכונת בתי-אונגרן (בתי הונגרים) . שמו של אחד ממפקדי הפלוגה הוא שרייבר. (לפי תדהר, יוסף שרברק, פיקד על מערך ההגנה בשכונת בתי ההונגרים).

בכל המסמכים של המוזיאון בעכו שמו של שרברק לא מופיע כלל. הוא לא מוזכר בין 19 מגיני העיר שנשפטו ונאסרו יחד עם ז'בוטינסקי, וגם בתרשים חלוקת חדרי האסירים במבצר עכו לא מופיע השם שרברק.


תרשים חלוקת חדרי האסירים במבצר עכו

"בעיתון היומי "דאר היום" מתאריך 14 במאי 1920" ממשיך איתי קרן בתחקירו, "מופיעה הידיעה הבאה תחת הכותרת "למשפט הצבא":
"ביום החמישי הוזמנו למשפט הצבא ה' שרייבר ופרידמן. האשמות הן: א) מצאו אצלם שני רובים מלאים כדורים שזה נגד הפרוקלומציה 36. ב) מצאו אצלם רכוש הממשלה, שזה נגד הפרוקלומציה 57. הסנגורים הם העו"ד אלכסנדר וד"ר אליאש".
כעבור שלושה ימים, ב-17 במאי,  נתפרסמה שם ידיעה כי " האדונים יצאו חייבים במשפטם והובלו תחת משמר צבא אל בית-הסוהר".
ב-21 במאי, מופיעה ידיעה בעיתון "הארץ" תחת הכותרת "משפטים":
"שני הנאשמים בקשר עם המאורעות בירושלים, ה"ה שריבר ופרידמן, נחרץ משפטם למאסר שישה חודשים".
ב-11 ביולי 1920 מודיע "דאר היום" על שחרור ז'בוטינסקי וחבריו מכלא עכו.
בגוף הידיעה נמסר כי "פקודה ניתנה להוציא מבית-הסוהר את שרייבר ואת פרידמן, שני החיילים המשוחררים מהגדוד האמריקני שנדונו למאסר אחרי משפטם של התשעה-עשר".
היתכן ששרייבר הוא עיוות שם משפחתו של שרברק?
סביר להניח שלא. השם שרייבר מופיע יותר מפעם אחת בכמה מקורות וכן בכתב-ידו של ז'בוטינסקי.  בית-הדין הצבאי שפט את ה' שרייבר. הסתברות נמוכה שגם בית-הדין ישגה בשם משפחתו של הנאשם.
יחד עם זאת, שרברק, שכבר שהה בא"י, היה בין המגורשים מיפו לאלכסנדריה (1915) בהיותו במצרים  היה מראשוני המתנדבים לגדודים העבריים אך משנודע לו כי החטיבה תישלח לגליפולי , ארז חפציו ונסע לארה"ב, כמו עמיתו צ'צ'יק, שם התנדב ל"גדוד האמריקאני", הוא גדוד 39 של קלעי המלך. גם  שרייבר, נכתב, הינו חייל משוחרר מהגדוד האמריקני - שרבים מחייליו הגיע מקרב יהודי ארה"ב.  

לפי כל הנתונים שלעיל, המסקנה המתבקשת שיוסף שרברק לא היה אסיר בכלא עכו הינה וודאית . הוא לא נכלא יחד עם זאב ז'בוטינסקי  וחבריו בעקבות מאורעות תר"פ.
סבירות מסויימת ששרייבר הינו שרברק ואם כן, אזי הוא נאסר בבית-הסוהר בירושלים לפרק זמן של כחודשיים.
השאלות מדוע מתועד במקור כה חשוב יוסף שרברק כאסיר כלא עכו במאורעות תר"פ, מהן הסיבות לכך, ומי זה שרייבר נותרו לא פתורות ודורשות מחקר בפני עצמו."

זאת היא מסקנתם של אנשי המוזיאון. לי עדיין לא ברור כיצד השתרבב שמו של שרברק לאירוע, ומדוע במשך כל כך הרבה שנים, התעקשו אנשים שהכירו אותו לכתוב כי הוא היה אסיר בעכו.
אולי לכם יש תשובה טובה יותר?הידעת
[כמה עובדות טריוויה על ספרים שראו אור
בהוצאות ש. שרברק, י. שרברק ויזרעאל]
 

 
 
 
 
 
 
מידע נוסף על הוצאות הספרים  ניתן למצוא בקטלוג הכללי באתר שלנו. להזמנת הספרים לחץ על חזיתם. 

הידעת
כי הספר 'פתגמים ומכתמים' [שרברק, 1955] מאת חנניה ריכמן 1905-1982, המכיל כ-2000 פתגמים מאוצר העמים, עם ציורים של יוסי שטרן, החל כמדור שבועי ב-'דבר השבוע' בשם: 'מן הים הכללי – וטיפה משלי', בראשית שנות החמישים.

הידעת
כי ספרו של ד"ר ישראל צינברג 'תולדות הספרות העברית' [יוסף שרברק, 1955], תורגם מרוסית לעברית. שלמה זלמן אריאל, דוד כנעני וברוך קרוא האחראים על המהדורה העברית, לא הסתפקו בתרגום בלבד, אלא הוסיפו לספר פרקים חדשים: "ראינו צורך להוסיף פרשיות אחדות שהעדרן היה מורגש, כגון פייטני ארץ ישראל ובבל: הקליר, יוסי בן יוסי, ינאי, סעדיה והאי גאון, שהמחבר מסתפק רק בהזכרת שמותיהם. כן הוספנו בסוף ספר ראשון פרשת המשורר טודרוס אבולעפיה, ששמעו לא הגיע למחבר"!

הידעת
כי בשנות החמישים התפרסם בשבועון 'דבר השבוע' מדור של בדיחות וחרוזים ושעשועי לשון בנושאים שונים מכל שטחי החיים: פרחי הדור ופרחחיו, בשדה תרבות ואמנות, פוליטיקה על קצה המזלג, לשון נופל על לצון ועוד. על המדור היה חתום אבי אבשלום. כעבור כמה שנים, כאשר יצא לאור הספר 'בדיחות בחרוזים' [שרברק, 1956], התגלה לכול כי היה זה שם עט של חנניה ריכמן.

הידעת
כי ספרו של אריך קסטנר 'התיש אצל הספר' [יזרעאל, 1964] מכיל 15 סיפורים, מהם כמה בחרוזים, על חיי הילדים.  במקור הגרמני נקרא הספר: 'החזיר אצל הספר' כשמו של אחד הסיפורים. בתרגום העברי [יעקב עדיני] הפך החזיר לתיש כשר. ציור החזיר של הורסט למקה נשאר, אך יד אלמונית קטפה את ראשו, והניחה ראש של תיש על גופו השמן והחזירי. בשנת 2005 יצא לאור הספר 'הטלפון המכושף וסיפורים נוספים'/ אריך קסטנר [אחיאסף], בתרגומו של מיכאל דק, ובו הסיפור 'החזיר אצל הספר'.

הידעת 
כי הספר 'בן המוזג'/ שרה גלוזמן [יוסף שרברק, 1970], מביא את סיפור חייו של המשורר חיים נחמן ביאליק.

הידעת
כי הספר 'הגיבור בכבלים'/ ויקטור הוגו [יוסף שרברק, 1963] הוא עיבוד לספרו הידוע של הוגו - 'עלובי החיים'.

 חגיגת סוף השבוע
מכירה כזאת עוד לא הייתה לנו!
לבקשת רבים, החנות תיפתח ביום שבת
28/05/2011 בין השעות 10.00-16.00!
 
מחיר כל ספר = 10 ש"ח

המחסנים שלנו התמלאו בספרים ואתם מרוויחים!
מכירה כזאת עוד לא הייתה לנו!
כל אלפי הספרים בחנות, במחיר של 10 ש"ח לספר
[לא כולל ספרים חדשים או מוזמנים] +
עשרות ארגזים מלאי כל טוב שכבר ממתינים לכם,
וממלאים את החנות.
ילדים, נוער, ספרי קריאה, היסטוריה, פילוסופיה, אמנות,
צבא, פסיכולוגיה, שירה ועוד ועוד.

המכירה תימשך לאורך כל חודש מאי!
שעות הפתיחה של החנות בזכרון יעקב
א-ג, ה 09.00-17.00
יום ו' 09.00-13.00
04-6399749
 

המכירה המיוחדת בפייסבוק

אם אתם רוצים להיות מעודכנים בנוגע למכירה המיוחדת: שעות פתיחה, הודעות, שינויים, פרטים על ארגזים חדשים שהגיעו, אנו ממליצים להיכנס כל יום לדף של המכירה בפייסבוק.

לחצו כאן!כבר ביקרתם השבוע
בחנות הבינלאומית שלנו?

הנה כמה ספרים שממתינים לכם שם:

 

     

 קרית האמנים צפת

אלבום דו לשוני משנת 1971 המציג את ציירי קרית האמנים בצפת ובהם ציונה תג'ר, מנחם שמי, משה ציפר, צבי לבני, מרדכי לבנון, אהרון גלעדי ועוד

 International Terrorism

נאומים מתוך כנס בנושא הטרור שהתקיים בשנת 1980 בהשתתפות מנחם בגין, רוברט מוס, תומס שלינג, שמעון פרס, ג'ורג' בוש (האב) ועוד. עורך הספר: בנימין נתניהו. 

Points of Departure

אוסף שירים של דן פגיס - המקור העברי בצד תרגום לאנגלית. בין השירים: עדות, כתוב בעפרון בקרון החתום, אחים, לב פתאומי, דפדוף באלבום, נקודת המוצא ועוד.

 From Generation to Generation Cookbook

מתכוניים ביתיים נבחרים שליקטו נשות הקהילה הקונסרבטיבית בני אמונה בארה"ב בשנות ה-60.

לפרטים נוספים על הספרים ו/או להזמנתם דרך האתר לחצו על עטיפותיהם

אם ברצונכם להזמין את הספרים טלפונית כתבו לנו כאןצימר הספרים בפייסבוק

לבקשת רבים פתחנו דף נפרד לצימר הספרים. אם אתם רוצים להיות מעודכנים במתרחש בצימר: סיפורים, אנקדוטות, חוויות, צילומים. אם אתם רוצים לכתוב לנו את דעתכם על הצימר - זה המקום!
בדף הפייסבוק לחצו על 'אהבתי', כדי להיות מעודכנים!

לחצו כאן

'צימר הספרים'

'צימר הספרים' נבחר למקום הרביעי
ברשימת 10 הצימרים הכי טובים בארץ
של עיתון 'מעריב'.

הסמקנו...

רוצים להעניק למישהו מתנה שהוא לא ישכח לעולם?
מתנת יום הולדת, יום נישואין, שי לחג!
צימר הספרים של איתמר!
מחירים = 500 ש"ח באמצע השבוע,
600 ש"ח  בסוף שבוע.
להזמנות - 04-6399749, 0522-585787.

"אין עוד מקום כזה בעולם..."

ראו מה צלמה ומה כתבה עלינו לאה, אורחת בצימר, והוסיפה:
"וכל מלה נוספת - מיותרת..."


לפעמים קורה שאתה נשאב במנהרת הזמן, טועם טעם ומריח ניחוח - שהיו ואינם עוד - מבית הוריך, מין ארומה של ימי ילדות ובגרות ואתה מתענג על כל דקה ודקה בהוויה שאופפת אותך ובאה כשמן בעצמותיך.
זה מה שקרה לנו בצימר מקסים ובהיר שקירותיו מכוסים במדפים כחולים עמוסי ספרים. מבעד לחלון עם הוילונות הלבנים, משקיף נוף ירוק והררי מרהיב. דלת רחבה שמשקופיה כחולים פונה אל מרפסת מרווחת שבה נמצא זוג כסאות-נוח וכל היופי הזה נמצא במעלה מדרגות בצבע כחול בסגנון יווני ומעוטר בעציצי קרמיקה עתירי פרחים צבעוניים.  

                      

 נכנסנו לחדר, הבטנו במדפים הכחולים ומיד צדו עינינו קריצות של ידידים מוכרים משכבר הימים: ספרי ילדים וספרי קריאה למתבגרים ולמבוגרים, ספרי מדע וספרים של הסטוריה, ביוגרפיות וספרים מתחום המוסיקה והאמנות ורבים מהם, שליוו אותנו בדרכנו במרוצת השנים, ברכו אותנו ממקום מושבם. שמטנו את התיקים והמזוודה והתקרבנו לכמה מיודעים שזיהינו חיש קל על המדף, לקחנו לעיון, התיישבנו בפינת הקריאה הנעימה והאינטימית והתנתקנו מן העולם החיצון. 

        כשצפנו ועלינו מעולם שכולו ספרים, הבחנו מימיננו בחדר השינה הצחור שגם הוא צפן בתוכו מדפים עמוסי ספרים שאמורים היו להנעים לנו את שנת הלילה...

                     

                     

למותר לציין כי בצימר יש מטבחון נחמד ומצוייד באביזרים הנחוצים וחדר הרחצה נעים. הכל נקי וריחני להפליא. כל בקשה שלנו נענתה ברצון ובתשומת לב מירבית. לאחר שנת לילה ב'חנות הספרים הביתית' סעדנו את ארוחת הבוקר האורגנית במרפסת הקסומה ולא הסרנו את העינים מן הנוף של מורדות הכרמל והשטחים החקלאיים שבאיזור.

                    

                      

ולמי שלא הבין עד עתה מי הוא בעל הבית של הצימר הקסום הזה, אגלה ששמו איתמר לוי. כן, זה אותו האיתמר, מאתֵר הספרים, בתכניתו של ירון אנוש ברשת ב' בימי ששי אחה"צ. לאחר שישנו ובילינו עם ספרים, רכשנו גם כמה מהם (חוברת על 'פינצנט פן גוג' ביניהם...) ויצאנו משם בהבטחה לבוא שוב וגם לחתום בספר האורחים שבעוונותינו שכחנו לכתוב בו שנהננו עד מאוד.כ-600 ספרים מומלצים
[מ-'סיפוריבתים'/ זאב ענר [אם לא נמכר ביתיים] ועד 'דון קאמילו וצאן מרעיתו']

האם ביקרתם כבר
בחנות הספרים  שלנו באינטרנט?

 

 

עוד מאות ספרים מובחרים ממתינים לכם במדור 'ספרים מומלצים'
באתר האינטרנט שלנו. המדור מתחדש כל יום, ומתווספים אליו ספרים 'חדשים'.
למעבר לאתר לחצו על אחת התמונות.


המדף המצולם הוא אחד מעשרות המדפים
של החנות שלנו באינטרנט.

באתר האינטרנט 'חנות הספרים של איתמר' מסתתרת חנות פעילה במיוחד, אולי החנות הפעילה ביותר שלנו, בה מבקרים אלפי אנשים במשך החודש. חלק מהאנשים מחפשים ספר מסויים, ולשם כך הם נעזרים במנוע החיפוש המשוכלל שלנו ומגישים בקשה לאיתור הספר, חלק קוראים להנאתם את שנכתב בפורום 'מועדון הקוראים', או סיפורים חדשים במדור 'מיומנו של מאתר ספרים'.
מאות אנשים עוברים כל יום על מדור 'ספרים מומלצים'. דמיינו לעצמכם שולחנות תצוגה עצומים, וחלונות ראווה גדולים, בהם מוצגים לראווה מיטב הספרים שהגיעו אלינו.
במדור 'ספרים מומלצים' תוכלו לראות את עטיפות הספרים, תיאור של תוכנם ועוד פרטים ביבליוגרפיים. ליד כל ספר מצוין מחירו ומצבו. הספרים במדור 'ספרים מומלצים' הם תמיד במצב טוב מאוד, אלא אם כן נכתב אחרת. מרוב הספרים יש לנו עותק אחד בלבד, ואנו ממליצים להזמין את הספר בו אתם חפצים מייד.

הנה דוגמא לספרים חדשים במדור ספרים מומלצים:

       
       למעבר למדור 'ספרים מומלצים' לחצו על אחד הספרים,
או כנסו לאתר [חפשו - 'איתמר', בגוגל].

אם אתם מחפשים ספרים באנגלית על ארץ ישראל, יהדות ומזרח תיכון -
תוכלו למצוא ספרים רבים 'בחנות הבינלאומית' שלנו.


למעבר לחנות הבינלאומית
לחצו על התמונה"אתמול הקשבתי להרצאתך בכנס במכון וייצמן,
ניחוח הקסם שהפצת בחלל האוויר טרם התפוגג.
תודה!
ש."

בהרצאה 'מיומנו של מאתר ספרים'
מספר איתמר על כמה מהבקשות
המוזרות והמשעשעות שהגיעו אליו.
ניתן להזמין את איתמר להרצאות -
קיבוצים, חוגי בית, חברות היי-טק ועוד.
התקשרו לטלפון 04-6399749!

תושבי חיפה, שימו לב!
הרצאה של איתמר!

"מיומנו של מאתר ספרים"/ איתמר לוי

ביום ג' 28/06/11 תתקיים הרצאתו של איתמר
ב-'מרכז בית אל', רחוב בית אל 3, חיפה.
בשעה 20.00.
פרטים והזמנת כרטיסים:
04-8596571

 
בסיום ההרצאה ניתן יהיה לרכוש את הספרים:
גן גני, יהושע הפרוע, 11 האלופים, מיומנו של מאתר ספרים

מיכל כתבה לי:
"איתמר, רציתי להודות לך על ההרצאה המרתקת שנתת בביתי. 
הרעיון הראשוני, הגשמת החלום להיות מאתר ספרים,
ובעיקר הרפתקאותיך במרדף העולמי אחרי הספר 'הקרן הירוקה',
השאירו אותנו פעורי פה ונרגשים.
גם אחרי שהלכת, עוד שעה ארוכה, ישבו הנוכחים והעלו חוויות מסיפוריך.
תודה, תודה תודה..."

גילי כתבה:
"תודה על הרצאה נפלאה.
עוררת בי זכרונות..."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

הוצאת הספרים של איתמר הוקמה כדי לשרת צורך בקרב קוראים רבים,
לקרוא ספר אהוב מילדותם, בדיוק באותה מהדורה בה קראו אותו
לפני עשרות שנים. הוצאת הספרים שלנו תוציא את הספר לאור בדיוק
כפי שהיה אז. בדיוק כמו שאתם זוכרים אותו!
את הספרים, אותם הדפסנו מחדש, ניתן למצוא  רק
בחנות הספרים של איתמר
04-6399749

     
 המתנה לילד + ולסבתא... נשארו רק 41 עותקים!  המתנה לנער ולכל מי שאוהב כדורגל  המתנה למבוגר שאוהב לצחוק בקול רם... המתנה שאזלה...
אם יהיה לכם מזל, ישאר לכם עותק אחד...

יהושע הפרוע

"הי מדוע, יהושע כה קרוע ופרוע?ציפורנים וידים לא נטל כבר שנתים". הספר "שטרובלפטר" נכתב וצוייר על ידי הרופא הגרמני היינריך הופמן כמתנה לבנו בן השלוש.

לא ניתן למצוא את המהדורה החדשה של 'יהושע הפרוע' בשום חנות אחרת. להזמנת הספר לחץ על חזיתוהסימניה החדשה שלנו!

רוצים לקבל אחת?

שלוש שיטות בטוחות לקבלת הסימניה:
א. ביקור בצימר הספרים
ב. ביקור בחנות הספרים בזיכרון יעקב
ג. הזמנת ספר בדואר...

תודה לרבקה שעיצבה את הסימניה
http://www.facebook.com/rivkastudio 

חדש! הסרטים של איתמר!
עוד לא ראיתם?

תמונה ממוזערת
פרויקט 'חיוכים' [651 צפיות]

 
תרצה טנאי [1949 צפיות]

 
אהרן ירושלמי [1314 צפיות]

 
אוסף החוברות [1281 צפיות]

לחיצה קטנה על התמונה תחשוף בפניכם את הסרטים.
אם יש ברשותכם סרטים ישנים הקשורים לספרים,
סופרים או אירועים היסטורים בתולדות א"י,
אנא כתבו לנו לכאן
אולי נוכל לשלבם בדפי המידע הבאים.מה בדף המידע הבא?

 
רוצים לנחש? כתבו לנו לכאן!
ניתן להעזר בקטלוג הכללי שלנו באתר האינטרנט
כדי למצוא את התשובה. לחצו על חזית כל ספר
וגלו מה הקשר בין שני הספרים..הערה חשובה
כל הציטוטים והצילומים המופיעים באתר זה באים למידע ולימוד בלבד.
אין הם מיועדים לשימוש מסחרי, וחלקם עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים.
אם מצאתם באתר זה קטע מילולי או צילום שהצגתו באתר זה עלולה להיחשב כהפרת זכות יוצרים -
אנא הודיעו לנו כדי שנוכל להסירם מיידית מהאתר.


חנות הספרים של איתמר

חיפה - נתן קייזרמן 4 טלפון: 04-6399749

http://www.itamar-books.co.il

צרו קשר
Itamar's Bookstore


http://www.itamar-books.com

Contact usלהסרה מרשימת הדיוור לחצו כאן