דף מידע מספר 24   

10 יולי 2014

אנו שמחים להגיש לכם דף מידע נוסף של אתר הספרים של איתמר

  דף המידע  

 אם אתם מעוניינים לראות את דפי המידע הקודמים, תוכלו לעשות זאת בהמשך הדף. אם קיבלתם את הדף מחברים ואתם רוצים להירשם  - לחצו כאן

הערות ותגובות ניתן לכתוב ולקרוא בפורום 'מועדון הקוראים'.

אם אינכם מצליחים לראות את הדף במלואו, לחצו על הקישור המופיע בראש הדף
או
כתבו לנו

נהניתם? אל תהססו לשלוח את דף המידע לאלו שאתם אוהבים!

דף מידע מס. 24

אוצר הבריאות

על סופרים ועל רופאים


לחיצה על חזית הספר תחשוף את פרטיו           
לחיצה על חזית התמונה תחשוף את דף המידע המבוקש


 

מ ז ל ט ו ב!

דף המידע בן שנה

הדף הראשון נשלח לפני כשנה ב-15/09/2006, ועסק בסופר לוין קיפניס לרגל יציאתו לאור מחדש של הספר גן גני. הדף השני עסק בחגים, ובעיקר זכורה בו תערוכה של ציורי נחום גוטמן בנושא סוכות. דף המידע השלישי ניסה לפענח את הקשר בין סופרים לבין אנשי ציבור. דף ארבע דיבר על הקשר בין ספרות לבין אמנות, בין ציירים לבין סופרים. הדף החמישי עסק ב-'ספרות זולה' כגון: טרזן, ביל קרטר, פטריק קים ורינגו. בשישי הצגנו לפניכם 'אנשים קוראים', וניסינו להבין את חוויית הקריאה.  הדף הבא היה חגיגי במיוחד לכבוד יום הולדתו של 'המשורר הלאומי' - ח. נ. ביאליק. דף המידע השמיני נקרא 'ספרים פסולים ומוחרמים' - על תופעת הצנזורה בספרים, בו סיפר איתמר כיצד הצליח להגניב ספר אסור מתחת לאפה של הצנזורה הצבאית. הפעם פתחנו מדור מיוחד 'אנו מבקשים את עזרת הציבור', מדור שיפענח בעתיד בעזרתכם כמה מהתעלומות הבלתי פתורות בספרות העברית. בדף מספר תשע - 'המכתב שנשלח עם הרוח' על מכתבים ועל ספרי מכתבים, ביקשנו את עזרתכם בפתרון תעלומת אורי אילן בכלא הסורי. את התחקיר כיצד הגיע הספר 'נקמת אבות' לידיו של אורי אילן בצינוק הסורי, ניתן לקרוא בדף מס. 10. [אוצר השפה העברית - על מלונים ועל מלונאים], מאמרים על התחקיר הופיעו בעיתונות , ובאינטרנט. הדף הבא הוא הדף האהוב עלינו ביותר - דף הילד. הדף שאחריו - תנ"ך ועוד - עסק בספר הספרים, אתם מוזמנים לקרוא בו את הסיפור המרתק על התנ"ך הפרטי של וינגייט. דף מידע י"ג פורסם לקראת אחד באפריל ועסק... בהומור. במעבר חד עברנו לדף בנושא השואה, ומיד אחר כך - יום העצמאות, עולמם של הקיבוצים, דף לאה גולדברג ובו הגילוי המרעיש של כתב היד של 'איה פלוטו', גם על כך הופיעו ידיעות באינטרנט ובעיתונות. שביל קליפות התפוזים של נחום גוטמן, על ספורטאים ועל ספרים, אוצר הצמחים, עולמם של בעלי החיים בספרים, על ספרים ועל נוסעים בארץ ישראל, על טעויות בספרים, ודף המידע הנוכחי העוסק בעולמם של הרופאים כפי שהוא משתקף בספרים.

           
לחיצה על חזית התמונה תחשוף את דף המידע המבוקשרצינו לאחל לכם

 
 
 מתוך הקטלוג הכללי

קטלוג המידע באתר האינטרנט שלנו מכיל אלפי ספרים. זהו קטלוג שנבנה וגדל יום יום, בעיקר בעזרתכם. ניתן לחפש בו בעזרת שם הספר, בעזרת שם הסופר, אפילו מלת מפתח מספיקה לפעמים. אפשר לבקש את רשימת כל הספרים במאגר בנושא מסוים. הנה חלק קטן מן התוצאות המתקבלות בקטלוג הכללי באתר כאשר בוחרים את הנושא 'בריאות' מרשימת הנושאים במנוע החיפוש.  אם אתם רוצים לראות את פרטי הספר המלאים או מעוניינים שאיתמר יאתרו עבורכם, לחצו על "לפרטים נוספים". ספרים נוספים בנושא ניתן למצוא במדור המומלצים  באתר.

 

עזרה ראשונה במקרי אסון/ אלוטין

מההקדמה: "מאורעות הדמים בשנה שעברה הבליטו ביתר שאת את החשיבות המיוחדת אשר בפעולת מגישי העזרה הראשונה אצלנו, הן במקרי אסון בודדים והן בהמוניים, הן באלה הבאים בשגגה והן באלה שכופים עלינו בזדון."
מגן דוד אדום, 1939. כריכה רכה. 55 ש"ח
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

החובשות הקרבית/ גלילי, אמיתי

טיפול ראשוני לנפגעים בשדה: מבנה גוף האדם, הפגיעות בגוף והטיפול בהן, אירגון חר"פ בשדה ופינוי נפגעים, אופני הטיפול בנפגעים, הובלת נפגעים ועוד.
חיל רפואה, 1949. כריכה קשה, 55 ש"ח.
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

האקופונקטורה/ סילבן פוסט

האקופונקטורה ומקומה ברפואה של ימינו: מושגים, אנרגית האבות, תחומי היעילות של האקופונקטורה ועוד.
דביר, 1985. כריכה רכה, 55 ש"ח.
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

עזרה ראשונה/ ד"ר א. י. לוי

עזרה ראשונה, ספר שימושי לכל אדם. ד"ר לוי מנהל המחלקה לחינוך בבריאות הציבור, בבית הבריאות 'הדסה': מבנה גוף האדם,  העור והנזקים בו, חבלות ופצעים ודרך חבישתם, נשיכות ועקיצות, פרץ הדם והטיפול , הרעלה באמצעים גזיים ועוד.
ראובן מס, 1936. כריכה קשה, 55 ש"ח
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

התינוק הבריא/ ד"ר בנו גרינפלדר

מורה דרך לאם ולמטפלת. חוברת מאת  מנהל מחלקת הילדים של בית החולים 'הדסה', ובהשתתפות האחות רחל גרינפלדר עסיס: ההנקה, חינוך האם והילד לסדר ולדיוק בזמן, הטיפול בגוף התינוק, התזונה, ויטמינים ועוד.
ראובן מס, 1958. כריכה רכה, 45 ש"ח
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

שיבא, רופא לכל אדם/ רות בונדי

ביוגרפיה של חיים שיבא  מנהלו הראשון של בית החולים תל השומר. ד"ר שיבא לא היה רופא מחלות, הוא היה רופא של בני אדם. בעיניו היה הכול שזור יחד: הגוף והנפש, הרפואה והסעד, הבריאות וביטחון ישראל.
זמורה ביתן מודן, 1981, כריכה קשה. 55 ש"ח
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

האיזמל והחרב/ ט. אלן, ס. גורדון

סיפור חייו של ד"ר בתיון, רופא קנדי ומנתח בעל שם. בהגיעו לשיא הצלחתו נוכח לדעת כי מטרתו העיקרית כרופא וכאדם, עדיין ממנו והלאה. מכאן ואילך מקדיש ד"ר בתיון את חייו לכלל.
ספרית פועלים, 1955. כריכה קשה. 55 ש"ח.
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

אדום על חאקי/ ד"ר ישראל מהרי"ק

זכרונותיו של סא"ל מהריק שתרם תרומתו ליל הרפואה בצה"ל, מהיותו קצין רפואה בצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה, מחרף נפשו במחנות הפרטיזנים ביוגוסלביה, ועד שירות ב-'הגנה'.
מערכות, 1966. כריכה קשה, 55 ש"ח.
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

גילוי לב/ אסתר גושן גוטשטיין

תעודה אנושית המתארת את שלבי התמודדותה של משפחה ישראלית עם מחלתו של ראש המשפחה, משה גושן גוטשטיין, פרופ' למקרא ולבלשנות שמית. משה עבר ניתוח לב וכתוצאה ממנו שקע בתרדמת ארוכה.
שוקן, 1988. כריכה קשה. 55 ש"ח
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

מצבי חירום/ אריה ניר, יוסף אשכול

אתה יכול להציל חיים. עזרה מיידית לנפגעים. מדריך להתמודדות עם מצבי מצוקה, בעת מלחמה: עזרה ראשונית, התנהגות במצבי חירום, חומרי לחימה כימיים, המקלט, חומרים מסוכנים, אש, מחבלים.
משרד הבטחון, 1988. כריכה קשה, 55 ש"ח
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

להתחיל הכל מחדש/ מעוזיה סגל


דרכו של צנחן מפציעה קשה לשיקום מלא: מדבר סיני, רמת הגולן, בית החולים בצפת, בית החולים בתל השומר, מחלקת השיקום, הביתה.
משרד הבטחון, 1983. כריכה קשה. 55 ש"ח
לפרטים נוספים לחץ כאן

 

15 דקות ביום למען הבריאות/ מילר

"מטרת הספר בראש ובראשונה להורות לאדם הרגיל את הדרך לחיזוק בריאותו וגופו, להגברת כושר פעולתו, ולפתוח תכונות הגוף והרוח... שיטת י. פ. מילר יכולה לשמש אמצעי מעולה לרפוי מחלות כרוניות שונות."
גולדנר, 1938. כריכה רכה, 55 ש"ח.
לפרטים נוספים לחץ כאן 

מיומנו של מאתר ספרים/ איתמר לוי

מקרה זיסמן מונטנר

המרחק מהבית הפרטי בשכונה הקטנה בזכרון יעקב בו ביקרתי לראשונה בחיי, עד לחנות הספרים שלי במרכז המושבה הוא קצר ביותר. כמה דקות בלבד. אך הדרך חזרה היתה ארוכה במיוחד, גם בגלל שמאוד מ א ו ד רציתי לדעת מה מכיל הארגז במושב מאחורי, גם בגלל שר. התקשר אלי כל דקה לשאול אם הגעתי, ומה - לעזאזל - מצאתי בארגז המסתורי!
הכול החל בשעות הבוקר המוקדמות. הטלפון צלצל בחנותי, ומעבר לקו שאל אותי המתקשר האם אני מכיר את י. והאם אני יודע שהוא נפטר.
י. מראשוני הטייסים בחיל האויר, היה לקוח ותיק שלי, ויום אחד לפני כמה חודשים התבשרתי כי הוא נפטר.
השבתי בחיוב, והאיש סיפר לי כי הוא חבר קרוב של י., וכמה ימים לפני פטירתו ביקר אותו. בתום הביקור מסר לו י. ארגז וביקש ממנו להעבירו אלי.
"מה יש בארגז?" שאלתי.
"איני יודע," ענה החבר. "הארגז סגור, ולא פתחתי אותו מאז."
סקרנותי לא ידע שובע.
"האם מדובר בספרים, במכתבים, בצילומים?"
"אני באמת לא יודע, אבל אתה יכול לגלות תוך כמה דקות, הארגז נמצא בזכרון יעקב, ליד חנותך."
זה הספיק לי.
סגרתי את החנות. תליתי על הדלת את השלט הקבוע שלי 'להסתלקויות', המבשר לכולם שאני בדואר, ויצאתי לדרכי.
ידעתי בדיוק רב מה אני עומד למצוא שם. יש לי מספיק נסיון להבין מה י. היה רוצה למסור לי: כמה ספרי טייסות, אולי אפילו יומן טיסות מבצעי, מכתבים אישיים ממפקדי חיל אויר לדורותיהם, צילומים של טייסים מקום המדינה, מחברת בה רשם את זכרונותיו, ועוד ועוד.
עוד בדרך התקשרתי לר. לבשר לו על התגלית. הוא כמובן לא האמין למשמע אוזניו, והשביע אותי להתקשר אליו מייד כשהארגז יהיה ברשותי.
"עוד הערב אני אצלך!" הוא אמר לי את שידעתי מראש. אני מכיר כמה אנשים שבשביל יומן טיסות, או ספרי טייסות מסויימים יעשו דרך ארוכה הרבה יותר.
כעבור דקה הוא התקשר לשאול אם הגעתי. בחלוף דקותיים הוא התקשר להתלונן מדוע איני חוזר אליו.
חברו של י. קיבל אותי בלבביות. הוא הוביל אותי לחדר האורחים, והציע לי לשבת ולשתות משהו קר. סירבתי. השתמשתי בתירוץ שאנשים מחכים לי בחנות, אך האמת שכל מה שרציתי הוא לקחת את הארגז ולראות מה יש בתוכו.
החבר יצא לאחד החדרים הסמוכים, ומייד חזר כשהוא דוחף ברגלו ארגז קרטון. "אסור לי להרים," הוא התנצל והצביע על גבו.
החלפתי אתו כמה משפטים כדי שלא להראות להוט מדי, ומייד העמסתי את הארגז על כתפי, נפרדתי ממנו לשלום ויצאתי למכוניתי.
לא העזתי לחטט באוצר, מחשש שהוא מציץ אלי מהחלון, ולכן פרקתי את הארגז לתא המטען, ועזבתי את המקום. רק אז קלטתי שהארגז היה קל בצורה מחשידה. ר. התקשר אלי בדרך עוד כמה פעמים עד שהחנתי את רכבי בחניה הצמודה לחנות. ליד הכניסה כבר התגודדו כמה לקוחות, התנצלתי על שנאלצו להמתין לי, פתחתי את דלת הזכוכית, הנחתי להם להיכנס וחזרתי לארגז. בידיים רועדות קרעתי את נייר הדבק החום, ופערתי את הקופסה לרווחה. בתוכה חיכו לי כמה עתונים ישנים ומקומטים וכעשרה ספרי קריאה באנגלית בכריכה רכה.
'איזה אדיוט אתה!' אמרתי לעצמי בעוד אני מנסה להבין מה להגיד לר., 'איך אתה לא לומד מהניסיון? איך כבר שכחת את 'מקרה זיסמן מונטנר?'

לפני כמה שנים התקשר אלי פרופ' יואל דונחין, ובישר לי שהוא בדרכו אלי עם 'אוצר'.  אני מכיר את יואל מספיק שנים לדעת שאם הוא אומר 'אוצר' - הוא מתכוון לכל מלה. ואכן, כעבור כמה שעות, עזרתי לו לפרוק ממכוניתו כמה ארגזים, תוך שהוא מספר לי על פרופ' ד"ר זיסמן מונטנר, שהקדיש את כל מרצו וזמנו, להוצאה לאור של ספרי רפואה יהודיים עתיקים. כמה ימים קודם לכן התקשרו לפרופ' דונחין, מהסתדרות הרופאים בירושלים, בה עמדו להשליך לפח את כל ניירותיו של מונטנר. כיוון שאף אחד לא התעניין בחומר המרוכז בכמה ארגזים, החליט יואל להביאו אלי.

בתוך הארגזים גיליתי חומר רב על ספרי רפואה עתיקים, נאומים של מונטנר, מכתבים, תצלומים, חוזים ועוד.
את סיפורו של הרופא המלומד, ואת פרטי האוצר שמצאתי בין חפציו, סיפרתי בהזדמנויות רבות ושונות. לכן לא היה זה מפתיע, שיום אחד התקשר אלי אלמוני מירושלים, וסיפר לי כי הוא מחזיק בידו קלסר, ובו עשרות מעטפות עם חומר שאסף מונטנר לעבודה על הספרים אותם ערך. על הקלסר עצמו כתוב 'לעריכה', ועל כל מעטפה כתוב נושא אחר בה עסק מונטנר, למשל : הרמב"ם, למשל משה רבינו, או : כזריה, הרופא לואי מרקאדו, אסף הרופא. בצדו השני של קו הטלפון, המשיך האיש לפשפש בקלסר המכתבים ולהקריא לי את הנושאים, אך אני כבר לא הקשבתי. מוחי היה עסוק בפרטי הנסיעה הדחופה לירושלים. לא יכולתי להניח למטמון שכזה לחמוק מידיי. קבעתי עם המטלפן פגישה בביתו בירושלים בימים הקרובים.
לא אתאר לכם את הדרך הארוכה מביתי בצפון הארץ עד לדירה הקטנה בירושלים. לא אטריד אתכם בתיאור הפגישה, בשיחה הקצרה, בנסיונותיו של מארחי להבין את חשיבות הקלסר, לא אוסיף מלים על הפרידה, ועל היציאה מירושלים. בתחנת הדלק בכניסה לעיר עצרתי כדי לפשפש בקלסר היקר ששכב על המושב לידי. היה זה קלסר קטן ממה שדמיינתי 20X30 ס"מ, דק במיוחד. חזיתו שחורה, ועליה מדבקה עלובה [ספח של בול!] עם הכיתוב 'לעריכה'. פרמתי את שני השרוכים השחורים הקשורים בקשר פשוט בצד הקלסר, ופתחתי אותו לרווחה. בתוכו שכבו עשרות מעטפות דואר ישנות. חלקן מעטפות עליהן הודפס 'ד"ר זיסמן מונטנר, רופא' וכתובתו. על המעטפות האלה היה רשום בכתב ידו המוכר לי כל כך שם הנושא בו עסק. חלק מהמעטפות היו מעטפות שהגיעו אליו בדואר. על חלק מהן ראיתי כי הן מסוף שנות ה-50'.
הבעייה היחידה בכל הסיפור הייתה שהמעטפות היו ריקות! כ ו ל ן! היה זה אוסף מרשים במיוחד של מעטפות ריקות מתוכן! 

     
מעטפות ריקות


אני עדיין מאמין, אני עדיין בטוח בלבי שי. פשוט טעה בארגז ששלח אלי. אני יודע בוודאות שהוא רצה להעביר לי כמה ספרי טייסות, אולי אפילו יומן טיסות מבצעי, מכתבים אישיים ממפקדי חיל אויר לדורותיהם, צילומים של טייסים מקום המדינה, מחברת בה רשם את זכרונותיו, ועוד ועוד.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

רוצים לקרוא עוד מהרפתקאותיו של איתמר בחיפוש אחר ספרים אבודים? אנחנו ממליצים לקרוא את הספר 'מיומנו של מאתר ספרים'. רכישת הספר תזכה אתכם בספר מתנה לבחירתכם ממדור המומלצים, או מאחת החנויות שלנו.


  

רוצים לעזור גם באיתור ספרים?

רונית מחפשת ספר שכל מה שהיא זוכר מתוכו הוא:
ספר על ילדה בת 12, שאמה חולה בסרטן, ואביה מתמודד עם גידולה.

מישהו מזהה את הספר?

אנא שלחו את תשובותיכם לאימייל

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ישעיהו מזכרון יעקב זכר מהספר ילדות שלו מלפני כ-60 שנה, רק את משפט הפתיחה:

"פאפ! פאפ! שתי יריות אקדח..."

אנחנו פנינו לעזרתכם, ושמוליק שלח לנו את התשובה הנכונה והמשמחת:

ידענו שאתם גדולים!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

להזכירם:

סבא מנחם שלח לנו בקשה:

"על הסוס יושב עודד
הוא איננו מפחד
הביטו, הוא אומר לרוני
עוד פרש אביר כמוני."

אנא שלחו את תשובותיכם לאימייל

 הידעת

הידעת כי בשנת 1927 התפרסמה בארצות הברית החוברת הראשונה של 'הרופא העברי' – קובץ רפואי מדעי.
"זהו הניסיון הראשון לרכז את כל הרופאים העברים הנמצאים באמריקה מסביב לבימה ספרותית אחת".
בחוברת ניתן היה למצוא מאמרים בעברית ובאנגלית בנושאים: מאמרים רפואיים, מדור לקביעת מונחים רפואיים, הרפואה והיהודים, ביקורת ספרים. החוברת המשיכה לצאת במשך עשרות שנים.בולים בספרים


הנריטה סאלד - מאה שנה להולדתה
תאריך הופעה: 14/12/1960
מעצב: אוסוולד אדלר

הנריטה סאלד נולדה  בבלטימור אשר בארה"ב, בשנת  1860. הודות לפעולותיה הובאו ארצה אלפי נערים ונערות מארצות הגולה, אשר רבים מהם נמנים על בוני הארץ ומגינייה.   בשעת בואם של יהודים רבים מארצות מזרח אירופה לארה"ב, בסוף המאה ה-19, ארגנה בתי ספר ערב ללימוד השפה האנגלית, כדי להקל את ייסורי הקליטה בעולם החדש. שנים רבות לאחר מכן גייסה את עזרתם של נכבדי העדה היהודית האמריקנית ויזמה מוסדות רפואה. לשם כך היא ארגנה קבוצת נשים ממנה קמה הסתדרות נשים "הדסה" בארה"ב, וזאת כדי לבסס תוכנית לשמירת הבריאות של הישוב בתקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל. הנריטה סאלד ישבה ישיבת קבע כ- 25 שנה בירושלים הבירה, בה יזמה את ארגון האחיות ויסדה מוסדות סעד לנצרכים.


הדסה הר הצופים
תאריך הופעה 14/10/1975
מעצב: אסתר גרינמן

כשנפתחה בירושלים האוניברסיטה העברית ב- 1925, פעלה כבר ההסתדרות המדיצינית הדסה במשך שנים רבות, במתן שירותים לאוכלוסייה המקומית, ולכן, טבעי היה כי האוניברסיטה תפעל במשותף עם הדסה להקמתו של בית חולים גדול על הר-הצופים, שיהווה בסיס למתן הכשרה רפואית אקדמית ויאפשר לימודי המשך ברפואה.

 
 בית החולים נפתח ב- 1939 והפך מיד למרכז רפואי לכל המזרח הקרוב. חודש ימים לפני עצמאות ישראל בשנת 1948 הותקפו ד"ר חיים יסקי,  הנריאטה סאלד (במרכז התמונה) עם בוגרות המחזור הראשון של בית הספר לאחיות, בית החולים הדסה, ירושלים.
מנהלה הכללי של הדסה ו- 76 עובדי הדסה והאוניברסיטה העברית שהיו בדרכם למילוי תפקידם ההומניטארי על הר- הצופים, ממארב על-ידי ערבים ונרצחו. צוות שהיה על הר-הצופים החזיק מעמד בתנאי מצור עד 27 ביוני, עת חולץ יחד עם החולים, תלמידות בית הספר לאחיות וציוד ל- 300 מיטות, אל מרכז ירושלים במבצע מיוחד ומהיר.

בנייני הדסה  על הר-הצופים, כשאר בנייני האוניברסיטה נותרו שוממים וללא שימוש במשך 19 שנה, עד לאיחוד ירושלים במלחמת ששת הימים ב- 1967, וחידוש הגישה החופשית להר.


עיר ואם/ גולדי יוסף
זכרונות, יומנים, אגרות וסיפורים

בספרה 'עיר ואם', מקדישה גולדי יוסף פרק שלם להנרייטה סאלד - 'עם המורה הדגולה', בו היא מספרת על היכרותן משלהי מלחמת העולם הראשונה, ועד לימיה האחרונים בבית החולים 'הדסה' בהר הצופים: 'בביקור האחרון אצלה, פגשנו את הפרופיסור רחמילביץ שיצא מחדרה של הגברת סאלד. על פניו ניכרה התרגשות. תיכנסו ותראו פלא אנושי, אמר. הגוף כמעט כלה, אך שכלה של הגברת סאלד עודנו פועל בבהירות, אפילו בצלילות, והייתה לנו שיחה מעניינת ביותר. כרופא אני מטפל בעיקר בגוף, אך כשאני מבלה עמה, הנני עד לנצחון הרוח על החומר. כיצד אפשר לטעון כי האדם אינו אלא בעל חיים המהלך על שתיים, אם הגזע האנושי יכול היה להוליד את הנרייטה סאלד?'
הנרייטה סאלד נפטרה בבית חולים 'הדסה' שעל הר הצופים ב-13 בפברואר 1945. 

חידה

 

מי אייר את הציור, ומה הקשר לסופרים ולרופאים?

הראשון שיענה במועדון הקוראים יזכה בשובר קניה ע"ס 100 ש"ח חנות בזכרון יעקב.
יתקבלו תשובות שיגיעו למועדון הקוראים בלבד! נא לא לענות במייל!

שימו לב!
תתקבל אך ורק תשובה מלאה לכל מרכיבי החידה.
אנא בדקו שאיש לא פתר את החידה לפניכם...

בהצלחה! 

פינת המציאות

ראו מה 'צנח' מהספר 'עזרה ראשונה', כאשר הכנסנו את פרטיו לקטלוג הכללי.
מדובר בחוברת עזרה ראשונה מיניאטורית משנת 1942, אשר פורסמה על ידי יועץ הסוכנות היהודית להתגוננות בפני גזים והתקפות אויר - מה עליך לדעת, ומה עליך לעשות להצלת חיי נפגעים מהתקפות אויר. בפתח החוברת מופיעה קריאה נרגשת  מאת הנהלת 'מגן דוד אדום' בא"י:

עזרה ראשונה להצלת חיים

ספר קטן זה מכיל חומר מרוכז, שיש בו כדי להקנות לאנשי השירותים ולקהל, ידיעות מספיקות להצלת חיי נפגעים, בעיקר עזרה דחופה הכרחית שאין לדחותה עד בוא הקבוצות הנודדות של 'מגן דוד אדום'.
אנו רואים ברכה רבה בהופעת ספר זה, שצריך, לדעתנו, להימצא בכיסו של כל אחד
ממתנדבי ה. ג. א.
הננו חוזרים ומדגישים, כי ספר זה כולל ידיעות עזרה ראשונה להצלת חיים בלבד ואינו מכוון להדרכת אנשי 'מגן דוד אדום', אף על פי שאנו רואים אותו כמדריך מקוצר הראוי להימצא גם אתם בכל עת.
כמובן, כי מיד עם הופעת אנשי הקבוצות הנודדות של 'מגן דוד אדם' - הטפול בנפגעים עובר לידיהם, שכן מאומנים הם אימון יסודי בעזרה ראשונה.
עליך לסייע להם רק אם נדרשת לכך.

הנהלת הארגון הארצי
של אגודות
'מגן דוד אדום' בא"י

חנוכה, תש"ב

 הידעת

הידעת כי הספר 'תמונת דם'/ אוריאל אופק [רשפים, 1977] מספר על גבר, אב לשתי בנות, שראה עצמו 'בריא מקצועי', ירד בוקר בוקר לחוף הים, לא נעדר גם יום אחד מהעבודה, עד שפתאום משתבשת תמונת הדם שלו, והוא מובא בבהילות לבית חולים, שם מודיעים לאשתו כי בעלה לקה במחלת דם ממארת, וכי נשארו לו עוד שבועיים-שלושה של חיים. הספר מספר את סיפורו האמיתי של אוריאל אופק. אופק מתאר את אשר עבר עליו בשלוש השנים הגורליות של חייו.פינת הילד

ספר.
כולנו יודעים למה הוא משמש. יש הקוראים בו להנאה, יש הקוראים בו לשם לימוד. אברהם אבן שושן כותב במילונו: " ספר – דברים מודפסים על גבי גיליונות-נייר, מקופלים וגזורים לדפים מודבקים, או תפורים ומכורכים יחד." ומייד הוא נותן דוגמא: "קראתי ספר מעניין."
אך לספר יש עוד שימושים רבים ומוזרים:
מי מאתנו לא השתמש בספר [עדיף בכרך של "הארץ שלנו"] בתור מעצור לדלת? בתור אלבום בולים? מי לא הפך את אחד מספריו ל"מגהץ" עבור פרחים מיובשים, עבור "פרסים"? רבים הפכו את אחד הספרים בביתם לכספת, ורק כעבור שנים כאשר הספרים הגיעו אלי, מצאתי בתוכם דולרים, ושקלים ישנים, וצ'קים שעבר זמנם, ואפילו שטר בנקאי ע"ס מיליארד מארק גרמני!
בביתו של המתרגם י. רביקוב בנווה צדק בתל-אביב גיליתי שימוש מפתיע אך הגיוני לספרים. רביקוב ניצל את הספרים הרבים שהיו ברשותו, כדי... לבנות מהם ארונות לספרים. ממש כך. הוא בנה שתי ערימות ספרים שוות בגודלן, ועליהם הניח מדף עם ספרים. על המדף הוא הניח עוד שתי ערימות ספרים, ועליהן עוד מדף, וכן הלאה. כאשר סיים לבנות את אחד הארונות האלה, ועמד להניח את המדף העליון, התברר לו כי נשאר רק מדף ארוך מיתר המדפים, וכדי לתמוך אותו בנה רביקוב עמוד של ספרים מהרצפה, ועד קצה הארון. 2.5 מטר של ביאליק, וכל כתבי הרצל, וכתבי היינה בגותית.

 בשנות השישים יצא לאור בהוצאת מערכות הספר "לאש ולמגן". זהו ספר עב-כרס [490 עמ'], המתאר את תולדות הנוטרות העברית בארץ ישראל. מי שמחזיק ספר כזה בבית, זה מישהו בסביבות גיל השמונים, אשר רוצה להראות לילדים ולנכדים, מה סבא עשה בצעירותו.
 

   יום אחד מצאתי את הספר באחד הבתים אליהם אני מגיע בחיפושי אחר ספרים. אך כשלקחתי את הספר ביד, הבנתי מייד שמשהו בו לא בסדר. ואכן, כשפתחתי אותו לרווחה, גיליתי כי בעליו עשה בו בדיוק מה שלימדו אותו לפני שישים שנה. הוא חפר לעצמו "סליק" בתוך הספר! הוא חתך ריבוע עמוק בדפים, הדביק את דפנות הבור בנייר דבק, ויצר לעצמו מקום מסתור. אתם תחליטו אם הוא הסתיר שם אקדח או דולרים...


אין ספק כי את השימוש המוזר ביותר לספר שמעתי מיהונתן מטבעון. יהונתן התקשר אלי ושאל אותי [במבטא אמריקני] אם אני מכיר ספר שנקרא "דן הרופא". לפני כארבעים שנה, התפרסמו בארץ ספרים בסדרת "פז", עם פס זהב בצד הספר. אלו היו תרגומים לסדרה האמריקנית הנודעת Golden Book. בין השאר ניתן היה למצוא בסדרה את : אינדי אינדי, יוקה השחרחורת, יעל אחותי הקטנה, אנו עוזרים לאמא, ו...דן הרופא.
"כמובן שאני מכיר!" עניתי לו.
"אני מבקש שתמצא לי את הספר המקורי, באנגלית." הוא ביקש. "אבל יש לי תנאי אחד..."
"כן, אני יודע." אמרתי. "אתה רוצה שאמצא לך אך ורק עותק של הספר עם הפלסטרים..."


כאשר התפרסם "דן הרופא" לראשונה בשנות החמישים בארצות הברית, צירפה חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון צמד של פלסטרים אמיתיים לכל ספר. הפלסטרים הודבקו לכריכה הפנימית של הספרון, גם כפרסומת וגם כדי לתת לילדים תחושה אמיתית בנוגע לסיפור.
יהונתן סיפר לי כי בילדותו היה לו את הספר האהוב, והוא שמר עליו מכל משמר. עליו ועל הפלסתרים.
יום אחד נפצע אחיו של יהונתן משבר של זכוכית. דם רב נזל מכף ידו. האם המודאגת חיפשה לשווא בארונות הבית פלסטר או תחבושת כדי להגיש לו עזרה ראשונה. לפתע נזכרה בפלסטרים המודבקים בספר.
"היא קרעה אותם בפרעות!" הוא תיאר לי בהתרגשות, ארבעים שנה מאוחר יותר. "אני זוכר אפילו שהיא גרמה נזק לציורים המופיעים בחלק הפנימי של הכריכה! כמה שנאתי אותה! כמה שנאתי את אחי הצעיר! היום אני יודע שהיא עשתה את המעשה הנכון. אני הייתי עושה בדיוק כמוה. אבל לקח לי הרבה שנים לסלוח לה על המעשה. השבוע אמי נפטרה, ולזכרה הייתי רוצה להראות לילדים שלי את הספר עם הפלסטרים הדבוקים בתוכו..."

חידה לילדים

מצד שמאל של עטיפת הנייר של הספר 'רופאים מפורסמים' - צייר המאייר מ. אריה חמש דיוקנאות של רופאים מפורסמים. האם אתם יכולים לזהותם?
שלושת הילדים הראשונים שיזהו את הרופאים, יוכלו לבחור לעצמם ספר במתנה, בחנות שלנו בזיכרון יעקב.
נא לענות במייל בלבד ולציין את גיל הפותר.רופא הלשון העברית

יש רופאים המקדישים חייהם למחקר, יש הנותנים את כל מרצם לקהילה. ד"ר אהרן מאיר מזי"א החליט להקדיש את חייו לשפה העברית, ואפילו היה נשיא ועד הלשון העברית משנת תרפ"ו (1926) עד מותו בשנת תר"ץ (1930) .

 בשנת 1887 הוסמך מזי"א לרפואה. הוא השתלם  במחלות עיניים לצורך שימוש בארץ ישראל, ונשלח ע"י הברון רוטשילד לשמש רופא במושבות - ראשון לציון, פתח תקוה, עקרון וגדרה. בהמלצת הברון למד לרכב על סוס, כדי שיוכל לעבור בין החולים ממושבה למושבה.
עוד בהיותו בראשון לציון החל מזי"א לעסוק בחקר הלשון העברית בתחום הרפואה. הוא אסף אלפי ספרים וצילומים של כתבי יד בנושא. הוא פרסם מחקרי לשון בעיתוני התקופה, ועזר לאליעזר בן יהודה בכתיבת המונחים המדעיים במלונו.
 

בין המלים שחידש: מרפס, גחלת, נזלת, אדמת, שעלת, חזרת, אח ואחות בבית החולים, חובש, גרענת ועוד.
בשנותיו האחרונות התמסר כל כולו לכתיבת עבודתו החשובה ביותר:
"ספר המונחים לרפואה ולמדעי הטבע"
זהו מלון אנגלי עברי למונחי הרפואה ולמדעי הטבע. חלק מהמונחים מופיעים גם בשמם הלטיני. בספר ישנה הקדמה מאת ח. נ. ביאליק.
הספר יצא על ידי המשפחה לאחר מותו, בעריכת רופא אחר - שאול טשרניחובסקי.

הנה דברים שאמר עליו ח. נ. ביאליק, ביובל השבעים, תרפ"ט:

– [זכאי?] ד"ר מזיא חתן הערב זה לכמה עטרות, ואני זוכר חמש מהן: עטרת חכמת הרפואה, עטרת הבלשנות, עטרת מהנדס, עטרת מעשים טובים בעבודתו הצבורית ועטרת ההוראה. עתה זכה לעטרה נוספה וחשובה, עטרת תפארת שיבה.  אני כשלעצמי חושב את עטרת הבלשנות ליותר חשובה, כי "החיים והמות ביד הלשון", בלי לשון אין חכמה, אין תורה ואין רפואה.  לפנים בישראל – סתם דוקטור הוא זה שאינו יודע צורת "אלף", דבר זה עלול היה אפילו למעט את דמות הדוקטור שבו, עד שלרוב השתדלו לכסות על זאת גם אלה שידעו קצת.  אני מעלה בזכרוני רק יחידים שצרפו תורה לרפואה, את בוקי בן יגלי ואת צ'רניחובסקי, ואחד מהם הוא ד"ר מזיא.

בעל היובל הלך בדרכם של חכמי היהודים מימי הבינים שבחרו במקצוע הרפואה ועסקו בתורה לשמה.  כרופא הלשון העברית נתגלה ד"ר מזיא לא פחות מאשר בעיקר מקצועו ברפואה.  הוא נשאר נאמן למסורת שהכל בא לשרת את העיקר, את התורה; את אהבתו היחידה והאמתית מסר ללשון העברית ולתורת ישראל.  השתקע במעמקיה והעלה משם מרגליות.  והנני משביע אותו בשם כל אלה שבאו לכבודו ביום יובלו, שיתמסר מעתה כולו רק ללשון העברית, שיעזוב לגמרי את "השפחות והפלגשים" ויתמסר לאשת בריתו היחידה הזאת."

  

אנו מבקשים את עזרת הציבור

 

הד"ר יוסף רובינשטיין נולד בשנת 1907. הוא למד רפואה בוילנא, ובשנת 1933 עלה ארצה. לאחר שנתיים בגליל, התיישב בהרצליה ושימש בה כרופא מאז. אהבה עזה ללשון העברית בערה בו, והוא החל לחדש מלים רבות בתחום הרפואה: המררה [כיס מרה], כפורת [קרום הלב], עוצבה [קרום המוח].
למרות עבודתו הרבה הוא כמעט לא זכה להכרה, והוא החליט לשנות את שמו ליוסף אבן-אודם [בדומה לאברהם אבן-שושן].
בין פרסומיו הרבים של אבן-אודם:
לשון לימודים - ספר היסוד למונחי רפואה ומדעי הטבע
ילקוט קצר
על שפת לשון
בשוט לשון.

בספרו 'בשוט לשון' מופיעה מודעה בה מכריז אבן-אודם על מכירת ספריו, או על שריפתם!
"...הריני מודיע על מאמץ נואש אחרון למכור את ספריי במחיר הפסד... למרות נסיוני למכור את ספריי ע"י בית מסחר הספרים של מר ראובן מס, ולמרות עשרות המודעות, שבזבזתי עליהן מאות סלעים, כמעט בכל העיתונים, לא הצלחתי להפיץ את ספריי.
ו-'כעת חיה' אכריז בעיתונים על 'טקס חגיגי' של שריפת הספרים."

אנו מבקשים את עזרת הציבור בפתרון התעלומה - מה עלה בגורל ספריו של אבן-אודם? האם באמת נשרפו? האם הצליח למכור אותם?

אנא כתבו לנו! 

 

חידה מס. 2

מאיזה ספר לקוח הקטע הבא, ומיהו  ד"ר ציפין?

לסוף הציע המורה ארך הזקן, שהד"ר ציפין ישיר את הפזמון 'יוקים במבה'...
בתחילה סירב הרופא:
- הניחו לי, מה אתם רוצים: עבר זמני בתור מזמר. יובלי יוכיח...
אבל המורים לא הרפו ממנו, אז נענע סוף סוף.
...כבר אחז בידו את שני המזלגות להקיש בהם על הטס שהוחזק כנגדו, וכבר פתח בנהימה חרישית, והנה - נפתחה בחוזקה הדלת מבחוץ. גל של צינה פרץ לאולם, שני שוטרים ערביים עמדו בפתח:
- פין אל חכים? [היכן הרופא?] - נשמע קול האחד בדממה שנשתררה.

הראשון שיענה במועדון הקוראים יזכה בשובר קניה ע"ס 100 ש"ח בחנויות שלנו.
יתקבלו תשובות שיגיעו למועדון הקוראים בלבד! נא לא לענות במייל!


 

שימו לב!
תתקבל אך ורק תשובה מלאה לכל מרכיבי החידה.
אנא בדקו שאיש לא פתר את החידה לפניכם...


 


 


 

בהצלחה!


 

 העותק האחרון בהחלט!* [אולי...]

בדף המידע מס. 18 פתחנו בפינה חדשה בה נציג ספרים של עותק אחד. ספרים שנמצאים אצל מישהו בבית, אבל אין יותר עותקים ממנו [אולי...]
מי יודע כמה פעמים ראיתי את הבעת ההפתעה על פניהם של אנשים, כשהתברר להם שהספר אותו ביקשו ממני, כבר נמצא אצלי ברשימת הבקשות. "היינו בטוחים שאנחנו היחידים שמכירים אותו!" הם אומרים לי שוב ושוב.

 

'הדוקטור' הצעיר שלח לנו סריקה של ספר אותו רכש מתנה לאביו - שגם הוא רופא.

טוביה בן משה הכהן [1652-1729] כתב את ספרו 'מעשה טוביה' כאנציקלופדיה עממית. חלקו הראשון דל הספר מוקדש לנושאים תאולוגיים, אסטרונומיים, גיאוגרפיים ועוד. החלק השני מוקדש כולו לחכמת הרפואה ואפילו לניתוחים, והוא מלווה לראשונה בציורים אנאטומיים.

ייתכן וזהו העותק האחרון של הספר! האמנם?
אם הספר נמצא ברשותכם, נשמח
לשמוע על כך!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

בפינה הקודמת שלחה לנו רבקה פרטים על ספר שנמצא בספרייתה. "...אני סבורה שאין עותק כזה למישהו בארץ".
רבקה, יש לנו הפתעה בשבילך. קיבלנו אימיילים רבים מאנשים המחזיקים עותקים של הספר. מה שמעניין, כולם מציינים שרכשו אותו תמורת דולרים בודדים.
אלישבע כתבה לנו:

"לגבי הספר The cruise of the eight hundred:
הספר נמצא ברשותי, ואפילו היו לי 3 עותקים ממנו!! זהו אחד מספרי ה- holy land הפופולריים ביותר המיועדים לקהל נוצרי, מכיל אכן מאות צילומים מרהיבים של הארץ כפי שנראתה בשנת הכינוס הנוצרי דאז. בדרך כלל נמכר בסביבות ה- $15, מחיר שהוא בהחלט נמוך ביחס לספרים דומים, אך בגלל תפוצתו הרבה ותכיפות מכירתו , המחיר הוא אכן נמוך.

אלישבע"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

האם יש לכם בספריה הפרטית ספר שאתם בטוחים שרק לכם יש אותו? שלחו לנו - itamar.books@gmail.com - פרטים על הספר + סריקה של עטיפתו, ונשמח להציג אותו בפני כולם.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
* כאשר אנחנו אומרים 'עותק אחרון', אנחנו לא מתכוונים לעותק שיש בספריה הלאומית, אלא לעותקים אצל אנשים פרטיים.קוראים כותבים
 
 
לאיתמר, שלום רב!

דף מידע מס' 23, שהגיע אלי היום, הזכיר לי מעשה משעשע, שאיני יכול להתאפק מלספר לך אותו על "הגדת ליל  העצמאות" שהוציא משרד החינוך בעשור לישראל.
טיוטת ההגדה הועברה אל גרפיקאי, שאינני  זוכר את שמו, והוא עיטר אותה כעולה על רוחו. אחד השירים, שהעם היושב בציון שר אז בהתלהבות על-פי "סדר ליל העצמאות", היה: עוז, עוז, עוז ואייל/כל בחור וטוב חייל! אלא שכותרתו הובאה בכתיב חסר ובלתי-מנוקד, ולפיכך מופיע בצד השיר ציור של עז ואיל (כן, כן! !) - שהיה נחמד כל-כך ושעשע בעיקר את הילדים אשר סביב שולחן  "סדר ליל העצמאות" וכיון שכולם נהנו, איש לא נתן דעתו על טעות משעשעת זאת.

בתודה ובהצלחה,
יהודה זיו.
 
 

 

איתמר מבאר שבע שלח לנו את המכתב הבא:

 
 

כתוספת לדף המידע עוד על טעויות תרגומים:


לעתים רואים בספרים ובסרטים טעויות תרגום המעידות על בורותו של המתרגם אם בשפה ואם בנושא. מה שמרגיז הוא שאף שמתקבל משפט מטופש לא צלצלו פעמוני אזהרה בראשו של המתרגם ולא עלה בדעתו לטרוח ולחפש אם לא טעה. להלן כמה דוגמאות:

באנציקלופדיה ישראלית מפורסמת לילדים, במאמר הדן במלח בישול מופיע המשפט הבא: בדולחים של מלח בישול הם... מה זה בדולחים של מלח? מסתבר שהטקסט תורגם ובמקור כנראה נכתב crystals of salt . ברור, קריסטל זה בדולח. מנין למתרגם לדעת שלמילה עוד מובן והתרגום הוא גבישי מלח?


בספר הדן בקרבות מלחמת העולם השנייה נמצא משפט הדן ב"גנרלים של התיאטרון המזרח תיכוני".  מה זה התיאטרון המזרח תיכוני ומאימתי יש לו גנרלים?  מסתבר שבמקור נאמר Middle East theatre . מנין למתרגם לדעת ש theatre הוא גם זירה והמדובר בגנרלים בזירת המזרח התיכון? למה להתאמץ לפתוח מילון?


בסרט טלביזיה, בקרב ימי, פוקד מפקד השייטת על מפקד אחת האניות  "חזור לנמל". למה למפקד להקטין את כוחו ולשלוח אנייה לנמל באמצע הקרב? מסתבר שבמקור נאמר turn to port . מנין למתרגם לדעת שבשפת הצי שמאל וימין  באנייה מכונים port ו starboard ? ואם מדובר בצי, לעתים תכופות רואים שבתרגום סרטים הדנים בצי (ארצות הברית) מדברים על המפקד A או המפקד B. מסתבר שמדובר ב A commander  או  B . מניין למתרגם לדעת ש commander בצי זה שם דרגה – סגן אלוף? כמו כן ראיתי שמדובר בסרט על סרן בתפקיד מפקד נושאת מטוסים. כנראה שהסרן גאון או שיש לו פרוטקציה יוצאת מהכלל. למה שהמתרגם יידע שבצי captain  זה אלוף משנה?


בספר הדן במהומות בשיקגו לפני הבחירות לנשיאות ב 1968 מסופר שרב סרן דיילי שלח יחידות משטרה לטפל במתפרעים? מי זה רב סרן דיילי ומה לו ולמשטרת שיקגו? באותה תקופה ראש העיר  היה ריצ'רד דיילי. ראש העיר באנגלית זה mayor . מובן, מיור זה רב סרן. זה שמדובר בארה"ב ושם הדרגה היא  major (מייג'ור) זה פרט  שולי וזניח.


ולבסוף: באחד הרומנים מסופר על מישהו באחת ממדינות דרום ארה"ב שביום קיצי לוהט רצה להכנס לאחד הבתים ועמד לפני דלת הזכוכית הקפואה. ביום קיצי לוהט? מסתבר שבמקור כתוב frosted glass שהיא זכוכית עמומה – מולבנת (כך לפי מילון אוקספורד) מה שנקרא ב"עברית" מט. המתרגם במחי עט מצא שיטה חדשה לקרור בחמסינים.


 


איתמר פ. באר שבע

 


ל  ו ח   ה מ ו ד ע ו ת


חדשות זכרון 

אתם מוזמנים
ספרים ומוסיקה משובחת.

שעות הפתיחה של החנות בזכרון יעקב:
א-ה 09.00-19.00
יום ו' 09.00-14.00

 

המלצה מוסיקלית


רוצים להזמין? לחצו על חזית הדיסק.

בדרך כלל אנחנו ממליצים לכם על כמה דיסקים מאוסף הג'אז הגדול המחכה לכם בזכרון יעקב. הפעם - החלטנו שדיסק אחד מספיק. אם עדיין לא שמעתם את השם - הגיע הזמן : Blossom Dearie, לא תתאכזבו מהזמרת הענקית הזאת. אם אתם מכירים - אתם יודעים על מה אנחנו מדברים.

 ה מ ב צ ע!

במהלך חודש ספטמבר אנו נערוך בחנות בגבעתיים
'מבצע חגים'.
כל הספרים בחנות במחיר 10 ש"ח לספר!
ואנחנו מתכוונים 'כל הספרים' [לבד מספרים חדשים או מוזמנים].

הפעם - אסור לכם לפספס!

03-7319837

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~אל תחמיצו

01/10/2007, יום ב', בשעה 19.30

בתיאטרון גבעתיים
במסגרת פסטיבל מספרי סיפורים
ערב עם איתמר
'מיומנו של מאתר ספרים'

לפרטים ולהזמנת כרטיסים:

http://www.mesaprim.co.il/305.html

 חוזרים לקנות ספרים מתנה!

מחפשים מתנה מיוחדת לימי הולדת או לחגים?

אנחנו ממליצים על ספר. ספר חדש, או ספר ישן. ספר קריאה, או ספר עיון. ספר ילדים, או ספר שירה. ספר בעברית, או ספר באנגלית. ניתן לצרף לו שוקולד משובח, או בקבוק יין. אפשר לשלוח סלסלת ספרים בנושא מסוים.

אם תבחרו לשלוח מתנה את אחד הספרים בהוצאתנו, תקבלו מאתנו מתנה ספר מהמומלצים, או מהחנות כבחירתכם.

  קנו - עולמו הקטן של דון קאמילו [65 ש"ח],
קבלו - כל ספר שתבחרו

 קנו - דון קאמילו וצאן מרעיתו [65 ש"ח],
קבלו - כל ספר שתבחרו

 

 קנו - מיומנו של מאתר ספרים/ איתמר לוי [85 ש"ח],
קבלו - כל ספר שתבחרו 

 

קנו - אחד עשר האלופים [65 ש"ח],
קבלו - כל ספר שתבחרו

 

 חנות ספרים מומלצים!
לחיצה על שם החנות יעביר אתכם אל בין המדפים

         


האם כבר ביקרתם היום?

אנחנו ממליצים על ביקור יומי בחנות הספרים הפעילה ביותר שלנו...
חנות 'ספרים מומלצים'
אותה ניתן למצוא באתר האינטרנט שלנו.
אם קשה לכם לצאת מהבית, אנחנו מזמינים אתכם לשוטט בין המדפים של החנות הוירטואלית שלנו. לחיצה על  ספרים מומלצים, תעביר אתכם למדפי התצוגה.
ניתן לראות שם ספרים מומלצים בתחומים שונים: היסטוריה של א"י, ביוגרפיות, ספרי נוער, ספרי קריאה ועוד ועוד.
כל הספרים במצב מצויין!
לחיצה על כפתור 'הזמן', תשלח אלינו הודעה, ואנו נתקשר אליכם בהקדם. החנות הוירטואלית היא כאמור החנות הפעילה ביותר שלנו, מאות אנשים מבקרים בה בכל יום, ולכן תחלופת הספרים בה מהירה.

         
להזמנת הספרים לחץ על חזיתו של כל ספרמה בדף המידע הבא?

 

רוצים לנחש?הערה חשובה
כל הציטוטים והצילומים המופיעים באתר זה באים למידע ולימוד בלבד.
אין הם מיועדים לשימוש מסחרי, וחלקם עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים.
אם מצאתם באתר זה קטע מילולי או צילום שהצגתו באתר זה עלולה להיחשב כהפרת זכות יוצרים -
אנא הודיעו לנו כדי שנוכל להסירם מיידית מהאתר.


חנות הספרים של איתמר

חיפה - נתן קייזרמן 4 טלפון: 04-6399749

http://www.itamar-books.co.il

צרו קשר
Itamar's Bookstore


http://www.itamar-books.com

Contact usלהסרה מרשימת הדיוור לחצו כאן