דף מידע מספר 6   

10 יולי 2014

אנו שמחים להציג בפניכם שירות חדש באתר הספרים של איתמר:

דף המידע

דף המידע יישלח לתיבת הדואר האלקטרונית שלכם ויעדכן אתכם באירועים, במבצעים, במכירות מיוחדות ועוד. בדף המידע תמצאו פינות קבועות כמו פינת 'הידעת', 'מתוך הקטלוג הכללי', 'ספרים בבולים', 'מיומנו של מאתר ספרים', חידות, ועוד.

רישום לדף המידע!

נשמח לשמוע הערות ותגובות בפורום 'מועדון הקוראים'.

אם אינכם מצליחים לראות את הדף במלואו, לחצו על הקישור המופיע בראש הדף
או
כתבו לנו

נהנתם? אל תהססו לשלוח את דף המידע לאלו שאתם אוהבים!

דף מידע מס. 6

פרח בת ה-3 מבקעת הירדן בחנות בזיכרון יעקב

"אנשים קוראים"

על חוויית הקריאההכול, והכול או לא כלום

מיכאל הנדלזלץ

 

 

כתבתי פעם שיש שני סוגים של חנויות ספרים, ולכן רק מן הצדק הוא שאומר כמה מילים על סוגי הקוראים. קיימים סוגים רבים של קוראים, וכל אחד מהם מוצא לעצמו את הספר המתאים לו מתוך המגוון הרחב. אבל כשמדובר באופיה של הקריאה - ולא בענייני טעם - נדמה לי כי נכון יהיה לומר שביסודו של דבר יש בקרב הקוראים שני סוגים.
האחד קורא הכול, וקורא כל הזמן. את הסוג הזה אני מכיר היטב, אישית. אין בשבילו זמן נכון לקריאה. כל זמן הוא זמן כזה. הוא קורא בזמן האוכל, בשירותים [כמובן], תוך כדי שיחה עם אנשים ותוך כדי המתנה. סוג זה של קוראים אינו זקוק לאווירה מיוחדת. הוא יכול - ואולי אף מעדיף - לקרוא כשיש  מוסיקה ברקע, אולי אפילו כשהטלוויזיה פועלת, להרים מדי פעם עיניים מהספר, להתעדכן במה שמתרחש על המסל, ולחזור לספר.
קורא כזה גם לא צריך זמן ארוך לקריאה. כל פרק זמן של כמה דקות מתאים לו כדי לאחוז את הספר ביד, לפתוח במקום שבו הפסיק בדקות שהקדיש לספר בפגישתם הקודמת, ולהמשיך עוד כמה שורות, עמודים, או פרקים.
באחת הפעמים הרמתי את ראשי מספר שקראתי במכונית, כשעמדתי ברמזור, לאחר שהרכב מאחורי צפר. כשהתחלתי לנסוע הורה לי נהג המכונית הצופרת, שהתגלתה כניידת משטרה, לעצור ורשם לי דו"ח על "עיכוב תנועה בגלל קריאת ספר".
הסוג השני של הקוראים הוא, כמובן, ההפך הגמור. הוא לא קורא הכול, מכיוון שהוא מייחס חשיבות רבה לפעולת הקריאה עצמה וגם לספר שהוא מוכן לקרוא. לא כל ספר ראוי שיקדיש לו מזמנו.
קורא כזה זקוק גם לזמן לצורך הקריאה. הוא לא יטרח לפתוח ספר אם לא יידע שעומדות לפניו כמה שעות טובות כדי לשקוע בקריאה כהלכתה. הכניסה לקריאה - כמו היציאה ממנה - משולים בעיניו לפעולה שצריך להתחמם לקראתה, וכמובן גם להתאושש ממנה באיטיות ובעדינות. הוא בוודאי לא יקרא כשאנשים נמצאים סביבו, או כשהרדיו פתוח. אלה מפריעים לו לריכוז, שצריך להיות נתון אך ורק לספר.
בעצם, שתי גישות כאלה לקריאה... משקפות שתי גישות לחיים. האחת גורפת, תאוותנית, רעבה תמיד, גורסת 'הכול'... הגישה השנייה היא אקסלוסיבית, תובענית, גורסת 'הכול או לא כלום': אם אין לי זמן ופנאי לקרוא כמו שצריך, עדיף לא לקרוא בכלל.
ואולי זה דווקא טוב וחיוני לקריאה ולחיים, ששני סוגי קוראים כאלה - ואולי שני סוגי אנשים כאלה - מתחתנים זה עם זה.

 

מתוך 'ספר', הוצאת שוקן, 1997.

 מתוך הקטלוג הכללי

 

באתר הספרים של איתמר באינטרנט תוכלו למצוא קטלוג מידע מפורט. ניתן למצוא ספר לפי שמו, לפי שם המחבר, לפי שם אחד הסיפורים שבו, או אחד השירים, ואפילו לפי שם אחד מגיבוריו. נאמר שאתם מחפשים חומר על הקריאה, הקלידו 'חוויית הקריאה', תחת הערך 'מילות מפתח' ותקבלו ספרים שבתוכנם יש חומר על הקריאה. נסו ותהנו.

 

הנה אחד הספרים שנמצאו בחיפוש:


שם הספר - על הקריאה

שם המחבר - מרסל פרוסט
המתרגם    - ארזה טיר-אפלרויט [מצרפתית]
הוצאה  -  כרמל
2003
107 עמ'. כריכה רכה

חוויית הקריאה כחוויה המעצבת את אישיות הקורא והמפגישה אותו עם עצמו ועם הנצח. "נכתב כהקדמה לתרגום ספרו של ג’ון ראסקין ’שומשום ושושנים" (מגב הכריכה). מבוא: דוד מנדלסון. מרסל פרוסט 1871-1922. השם המקורי: Sur la lecture/ Marcel Proust

 

 מיומנו של מאתר ספרים/ איתמר לוי

יום אוהבי הספרים

משמרת בוקר שיגרתית בקפה-ספרים בזיכרון

הבוקר הזה, כך ידעתי תוך כדי נהיגה, עומד להיות בוקר כלבבי.  גשום וקר. מייד אכין לי קפה 'הפוך' כמו שאני אוהב, ואשקע בתוך הספר אותו אני קורא בימים האחרונים 'מעולם לא הבטחתי לך גן של ורדים'.  יותר מכל, אני אוהב לשבת לבדי בבית הקפה-ספרים בשעות הבוקר המוקדמות, עם ספר טוב וקפה חם. יש משהו קסום בשעות האלה. האור הרך החודר מהחלונות, השקט ברחובות, המוסיקה המתנ....
מחוץ לדלת החנות כבר חיכתה לי בחורה צעירה.
בזמן שהדלקתי אורות, והתחלתי בהכנות הראשונות של הבוקר,  היא הסתובבה אובדת עצות מול מדפי הספרים. אחרי כמה דקות היא ביקשה את עזרתי, בחיפוש ספר הרפתקאות ["כמו חסמבה..."] לילד בן עשר, שמאוד אוהב ספרים וכדורגל.  "אחד עשר האלופים" היתה המלצה לרוחה, והיא שקעה במדף ספרי התיאטרון. ראיתי כי היא בוחרת לעצמה כמה מחזות. וניצלתי את הזמן, לטחון קפה טרי, ולהמתין שמכונת הקפה תתחמם.
הבחורה הזדקפה ופנתה אלי . התברר שהיא עולה חדשה מרוסיה, שהתחילה לקרוא רק בשנים האחרונות. היא סיפרה לי שאהבת הספרים עברה אליה מאביה חובב הספרים. האב השאיר אחריו אלפי ספרים בברית המועצות, כאשר עלה עם משפחתו לארץ ישראל לפני 15 שנה. כל כמה שנים נוסע האב לבקר את הספרים האהובים שנשארו בבית אחותו. הבחורה צחקה ואמרה שהיא אינה בטוחה למי הוא מתגעגע יותר, לספרים או לבני משפחתו. היא שילמה על הספרים, וביקשה לקנות גם את הדיסק של צ'ט בייקר שניגן ברקע.
תוך כדי נכנסה נ. לקוחה ותיקה שלי. שמחתי. נ.  בטח תרצה לשתות משהו, ויהיה לי תירוץ להכין גם לעצמי. לצערי, נ. מאוד מיהרה. יש לה רק 10 דקות והיא רוצה לנצל אותם לשיטוט בין הספרים.  נפרדתי מהבחורה הרוסיה, ופניתי למזוג לי קפה.
'איתמר - הפוך, ומהר, אני צריך מתעורר!'.
בפתח עמד עמנואל. בחור צעיר ונמרץ מצ'ילה, אשר גר באחד הקיבוצים בסביבה, ועובד כטבח במסעדה חדשה בזיכרון. בזמן שהכנתי לו את הקפה [שלי...], הוא סיפר לי – בפעם המי יודע כמה - על אהבתו הגדולה לספרים. הוא תיאר לי את תרבות הקנייה במולדתו הרחוקה, הוא התלונן על המחירים הגבוהים של הספרים שם. 'פה באיזראל, ספרים זה לאהוב.  אנשים... אה ילדים... אה כ-ו-ל-ם. יש ארונות, יש הרבה  ספרים...'
עמנואל מגיע אלינו פעמים ביום.
פעם אחת לפני העבודה, אז הוא שותה את הקפה הראשון כדי להתעורר. פעם אחת אחרי העבודה, אז הוא שותה קנקן תה צמחים כדי להירגע. כך יום יום. בזמן שאני מכין לו את השתייה הוא עובר בין המדפים, בוחר לעצמו כמה ספרים לעיון, ואז יושב ושותה תוך כדי שהוא קורא בספרים. בכל פעם שהוא בא לשלם, גם בבוקר וגם בערב, תמיד הוא קונה לעצמו ספר אחד או שניים.
ידעתי. אחרי שאני אכין לו קפה, אעשה לעצמי את 'ההפוך' שלי, ואז נשב ביחד ונקרא.
טחנתי מעט קפה, הכנתי לי חלב להקצפה, כאשר ניגשה אלי נ. וסיפרה לי כמה היא אוהבת לבוא לחנות, ולשוטט בין המדפים.
"אתה אף פעם לא יודע איזו הפתעה ממתינה לך בספרים".
נ. במאית במקצועה, סיפרה לי כיצד היא מבססת את סרטיה על חומר אותו היא מוצאת בספרים. "אהבת הקריאה עוזרת לי מאוד, בלעדיה אין סיכוי שסרטיי ייראו כמו שהם נראים!"
עמנואל הרים את ראשו מהספר, וביקש מיץ טבעי.
בקשתי את סליחתה של נ. והלכתי לסחוט לו כמה תפוזים. בזווית העין ראיתי זוג נכנס ומתיישב ליד אחד השולחנות, ואז ידעתי – קפה אני כבר לא אשתה היום.
בשעה 10.30 סיים עמנואל את השתייה. הוא ניגש אלי לשלם גם עבור הספר אותו בחר, ונפרד ממני לשלום. הוא עוד ישוב.

"איתמר - הפוך ומהר!"

 


נ. המשיכה לספר לי על אהבתה לספרים עד השעה 11.00, ניסיתי להציע לה לשתות אתי קפה, אבל היא טענה בתוקף שהיא מאוד ממהרת, ונכנסה רק לעשר דקות.
בין לבין נכנס אריק מזיכרון יעקב. אריק הגיע רק כדי לאסוף ספר על מחתרת ניל"י שמצאתי עבורו. לפני שהוא שילם הוא סיפר לי סיפור מרתק על שרה, ועל אהרון, ועל דיזנגוף, ועל שקים של זהב שהוחבאו מפני הטורקים, ומי יודע היכן הם.  "הכול אני מוצא בספרים שאני קונה ממך!" הוא צחק והלך.
גם נ. נפרדה ממני לשלום. השעה כבר 11.15. הזוג ביקש פעמיים 'הפוך'. הם סיפרו לי כי באו אלי לחפש ספר. הם לא זוכרים את שמו. הם בטוחים שזה על הקיבוץ, וזאת ביוגרפיה של אדם בשם יעקב. בטוח! אולי שמואל. הכנתי להם קפה, דיברתי אתם קצת על קריאת ספרים בדור האינטרנט, ופניתי לשטוף כלים.
בשעה 12.30, לאחר שהזוג הלך, ישבתי סוף סוף לשתות את הקפה הראשון שלי. התיישבתי ליד השולחן הקבוע שלי, פתחתי את הספר "מעולם לא הבטחתי לך גן של ורדים", אבל לא הצלחתי להתרכז. לא הייתי מסוגל לקרוא. לקרוא. כל מה שיכולתי לחשוב עליו, הוא מה רב מזלי שאני עובד בעבודה, בה אני פוגש כל יום אנשים כל כך מיוחדים וכל כך נחמדים, אנשים – אוהבי ספרים!

רוצים גם אתם להנות מספרים וקפה בזכרון?
לחצו כאן לקבלת כתובת החנות ושעות הפתיחההידעת

 

זכויות הקורא

 

1. הזכות לא לקרוא.
2. הזכות לדלג על עמודים.
3. הזכות לא לקרוא ספר עד הסוף.
4. הזכות לקריאה חוזרת.
5. הזכות לקרוא כל דבר.
6. הזכות לשקיעה גמורה בטקסט.
7. הזכות לקרוא בכל מקום.
8. הזכות לדפדף.
9. הזכות לקרוא בקול רם.
10. זכות השתיקה.

 

 

הידעת כי הספר כמו רומן / דניאל פנק עוסק בדרכים בהם מתפתחת אהבת הקריאה. הספר דן בבעייה של הקריאה בעידן המודרני מול פיתויי הטלויזיה, ומדריך כיצד לחנך לתפיסה של הקריאה כהנאה ולא כעונש. בין השאר כולל הספר גם את מגילת זכויות הקורא!

 

 

 ספרים בבולים

דורית גני

אברהם לינקולן (1865-1809) היה נשיאהּ ה-16 של ארצות הברית, ואחד מהידועים והאהובים שבהם. הוא כמעט לא ביקר בבית הספר, ואת השכלתו רכש בעצמו על-ידי קריאה בתנ"ך ובספרים ששאל משכנים.
בשנת 1984 הוציא שירות הדואר של ארצות הברית בול ובו תמונתו של אברהם לינקולן קורא ספר לבנו הצעיר טאד. נושא הבול היה "אומה של קוראים - קריאה לשם הנאה ולימוד". מקובל היה לחשוב שהספר אותו קורא הנשיא לבנו הוא התנ"ך.


עיצוב: ברדבורי תומפסון
16/10/1984

התמונה אשר שימשה לעיצוב הבול צולמה בשנת 1864 (שנה לפני ההתנקשות בחייו של לינקולן), הפכה לאחת מתמונותיו המפורסמות, ונראתה מתאימה להפליא לנושא עידוד ואהבת הקריאה. העובדה שנתבררה לאחר מכן, גם למעצבי הבול עצמם, היא שבתמונה המפורסמת טושטש פרט אחד קטן... הנשיא ובנו כלל לא קראו בספר אלא הסתכלו באלבום תמונות...


התמונה המקורית כפי שצולמה על-ידי אנתוני ברגר.
אברהם לינקולן ובנו מעיינים באלבום תמונות בסטודיו בו צולמו.

רוצים לקרוא עוד על אברהם לינקולן?
אברהם לינקולן / דוהרטי. אברהם לינקולן / תומאס. אברהם לינקולן וארצות הברית / ויר. לינקולן / לודויגחידה

 

א

"שני ספרים שקראתי בנעורי השאירו בי רושם עצום: אחד בעברית מקורית והשני - תרגום. 'אהבת ציון' של מאפו, שקראתיו כשהייתי בן תשע או עשר. ספר זה הביאני לציונות! סיפורי מאפו הפיחו רוח חיים בדפי המקרא והגבירו את הערגה לציון. הספר השני שקראתיו באותו גיל : 'אוהל הדוד תום' של הסופר האמריקאית ביטשר סטאו. הסוציאליזם שלי - מקורו בספר זה, יותר מאשר בספרים סוציאליסטיים אחרים שהרביתי לקרוא מאוחר יותר. הוא עורר בי סלידה עמוקה לכל שעבוד ותלות. ספרים אחרים שקראתי: סיפורי פרץ סמולנסקין, וברוידס, שירי י. ל. גורדון, מאמרי אחד העם וברדיצ'בסקי."

 

ב

"אבא לא השלים את השכלתו הפורמלית. שנות לימוד אחדות ב-'חדר' ותו לא, אבל הוא ניחן באינטליגנציה טבעית גבוהה ומרבה היה בקריאה - באידיש, בעברית וברוסית... הסופרים האהובים עליו היו מאפו, סמולנסקין, ברדיצ'בסקי, י. ל. פרץ. ברנר נראה לו פסימי מדי, אך העריץ את יושרו האינטלקטואלי האכזר."

 

מי האישים המספרים על אהבת הקריאה בילדותם, ומה הקשר בין הספרים מהם נלקחו שני הקטעים.

הראשון שיענה  במועדון הקוראים יזכה בשובר קניה ע"ס 100 ש"ח בחנויות שלנו.
יתקבלו תשובות שיגיעו למועדון הקוראים בלבד! נא לא לענות במייל!

בהצלחה!הידעת

הידעת כי הספר 'עיר וספר' [כתר, 1987] מספר את סיפורה בן מאה השנים של הספרייה הציבורית הראשונה, היא ספריית 'שער ציון' הידועה יותר כ-'בית אריאלה' בתל אביב. בספר ניתן למצוא את קורותיה של הספרייה, זיכרונות, תיאור המדורים בה, ופירוט של אוצרותיה.


אחד הפרקים בספר 'בעלי דעה בלי מאה' מאת גבריאל צפרוני מוקדש לתיאור כמה מקוראיה הנאמנים של הספרייה כמו ד"ר עמנואל וליקובסקי שספריו עוררו מחלוקת, אברהם ליקרמן מייסד אגודת מתרחצי החורף של תל אביב, יהויכין שוגרסקי חוקר הצפרדעים, מנדל גורוכובסקי חוקר הנשרים אשר שינה את שמו לגיורא גור נשר ועוד. בין הקוראים הנאמנים היה גם ברוך רזנאל, חלוץ הגנבים של תל אביב. רזנאל נעצר באולם הקריאה, תוך שהוא קורא ספר של אנטול פראנס בתרגומו של ר' בנימין שלדירתו ברח' אחד העם פרץ לילה קודם לכן. "תרומתו הגדולה לספרייה היתה מקורית ורבת דמיון: בשנת 1924 אירע הרצח הראשון בתל אביב. אחד בשם יעקב הרשהורן יליד ירושלים, רצח את אשתו בגלל בגידה. העיר המתה מהתרגשות, ואילו רזנאל החליט לבקר בדירת הרצח ברחוב אלנבי פינת גאולה. הוא מצא שם שני ספרים של ספרית 'שער ציון' - 'באש ובחרב' של הנריק סנקביץ, ו-'ספר הבדיחות' מאת י. ח. רבניצקי. הוא נטל את שניהם והחזירם לספרייה'.

 לוח המודעות

כל ספר בתמונה = 10 ש"ח בלבד!!!
אהרון אהרונסון האיש וזמנו/ לבנה,
רצח ארלוזורוב/ שבתאי טבת, שלחיות בקהיר/ וולפאנג לוץ,
למי צלצלו הפעמונים/ ארנסט המינגווי, הילדים מרחוב מאפו/ שרה נשמית,
עיר בראי תקופה/ יהושע בן אריה, כשניטשה בכה, שם הורד,
הטכנאי הצעיר, בית טיבו, ספר המועדים, כתבי צ'רצ'יל ועוד ועוד!

אל תספרו לאף אחד... אבל בכל דצמבר,
מחירו של כל ספר בחנות בזיכרון = 10 ש"ח בלבד!!!
כל ספר - פילוסופיה, שירה, ילדים, נוער, היסטוריה, ספרי קריאה,
מתח, ביוגרפיות, אנגלית, אידיש, אמנות.  הכל!
ומי שהיה פעם בחנות, יודע שמדובר בספרים הכי יפים, והכי טובים!
בקפה טעים ביותר,ובמוסיקה משובחת.
אז... נו... למבצע הזה אתם חייבים להגיע...

ביום שבת 23/12/2006 החנות תהיה פתוחה בין השעות 10.00-16.00.
בואו להנות מתה צמחים, מרק חם [בטטה או ברוקולי] וספרים מובחרים!

חנות הספרים של איתמר. הנדיב 23 זיכרון יעקב, 04-6399749.
במהלך המבצע, בכל חודש דצמבר, החנות תהיה פתוחה
גם בשבתות 10.00-16.00!


מכירה מיוחדת!

המכירה המיוחדת בחנות בכפר עזה תימשך
עד יום שבת הקרוב 23/12/2006.
מחירו של כל ספר בחנות - 10 ש"ח בלבד.

 


 

מפגש "ספרות בטעם של דבש"

בחנות הספרים של איתמר בכפר עזה
יום חמישי, ל' כסלו תשס"ז, 21/12/06, 19.30.

בתוכנית:
הדלקת נרות חנוכה
מפגש חווייתי-ספרותי-מוזיקלי עם
שחקן התאטרון ליאור בן אברהם.
מסע ספרותי מרתק דרך ש"י עגנון, ביאליק ועמוס עוז.
 
כיבוד קל
מחיר כניסה: 20 ₪

סאלי לייפר: 6809228 – 08 ; books@kfar-aza.org.il

 

 קוראים כותבים

בעקבות הכתבה על פטריק קים, או כשמורה נסחף להקשרים היסטוריים.

לפני כשלושים שנה הסכמתי להחליף בהוראה חבר אשר יצא להשתלמות. הכיתה הייתה כיתה ח' בקיבוצי והסכמתי בתנאי המפורש שלא אלמד מתמטיקה ומדעי הטבע. כל  השאר עלי.

התחלתי בהרבצת תורה מול כיתה שהכרתי את תלמידיה מאז יום היוולדם. והנה אני מבחין בבחור שאוחז   על ברכיו ספר או חוברת שאינם כלולים בספרי הלימוד שאותם יש להחזיק על השולחן. בתום השיעור שאלתי את התלמיד על נושא קריאתו האינטנסיבית והלה נוקט בשם ששמעתיו נהגה  בנשימה אחת : "פטריקים". כאן שבו אלי כל למודי הקלאסיקה ובאזני נשמע השם כמו "פאטריצים"(Patricius). נו, אם התכשיט קורא דבר מה על המעמדות ברומי, הרי שתחום התעניינותו חורג מעבר לנדרש בתכנית הלימודים. ברכתי אותו בחמימות ושלחתי אותו לדרכו.

  עתה, יודע אני שההפסד כולו שלי  כי לו ידעתי אז מה שאני יודע היום, לא הייתי מפסיד את הרפתקאותיו של הבלש הקוריאני השרירי.

שמואל

 ומה בדף המידע הבא?

כָּךְ הָיָה מְהַלֵּךְ בְּתוֹכֵנוּ,
כִּבְאֵרָהּ שֶׁל מִרְיָם בַּמִדְבָּר,
בּוֹ נִסְתָּר
תּוֹךְ מַעְיְנוֹת הָעוֹלָם
לְהַרְווֹת צִמְאוֹן-עָם.
בְּתוֹכֵנוּ הָיָה מְהַלֵּךְ
וּבְאֶצְבַּע הֶרְאוּ אַחֲרָיו:
"זֶהוּ הָאִישׁ שֶׁחַצב
מִלִבּוֹ אֶת הָאוֹר
וְשֶׁמֶשׁ תָּלָה
בְּשָׁמָיו שֶׁל הַדּוֹר
הַקָּם וּבוֹנֶה מוֹלֶדֶת לָעָם.
זֶה הָאָדָם -
שֶׁהִכְנִיף כַּנֶשֶׁר כְּנָפָיו
וְהִפְלִיג עִם עַמּוֹ
אֶל עֲבָרוֹ הַנִּשְׂגָּב
וְחָזַר וְהֵבִיא
הֶעָבָר אֶל הָעָם -
וּמְהַלֵּךְ בְּתוֹכוֹ כִּבְאֵרָהּ שֶׁל מִרְיָם.
וְהוּא,
שִׁכְמוֹ שַׁח לִסְבּל
כָּל כּבֶד הָעל
שֶׁל יָגוֹן, אַלְמוֹן וִיתם
בַּאֲשֶׁר הֵם שָׁם".

עַתָּה אֵינֶנּוּ, הָאִישׁ.
נֶאֱסַף אֶל לִבּוֹ שֶׁל הָעָם,
בּוֹ יִשְׁכּן לְעוֹלָם.

רוצים לדעת את נושאו של דף המידע הבא? נחשו מי הדמות עליה נכתב השיר, ומאיזה ספר השיר לקוח.

הראשון שיענה במועדון הקוראים יזכה בשובר קניה ע"ס 100 ש"ח בחנויות שלנו.
יתקבלו תשובות שיגיעו למועדון הקוראים בלבד! נא לא לענות במייל!

בהצלחה ולהתראות בדף מידע מס. 7הערה חשובה
כל הציטוטים והצילומים המופיעים באתר זה באים למידע ולימוד בלבד.
אין הם מיועדים לשימוש מסחרי, וחלקם עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים.
אם מצאתם באתר זה קטע מילולי או צילום שהצגתו באתר זה עלולה להיחשב כהפרת זכות יוצרים -
אנא הודיעו לנו כדי שנוכל להסירם מיידית מהאתר.


חנות הספרים של איתמר

חיפה - נתן קייזרמן 4 טלפון: 04-6399749

http://www.itamar-books.co.il

צרו קשר
Itamar's Bookstore


http://www.itamar-books.com

Contact usלהסרה מרשימת הדיוור לחצו כאן