דף מידע מספר 90   

10 יולי 2014

אנו שמחים להציג
דף המידע של איתמר

 
סדרת 'ספרי מסתורין'

אני מבקש להקדיש את דף המידע לחברי הטוב יואל פ.
אשר ביחד הקמנו את 'ספריית המעלית' הראשונה בעולם -
ארגז ירקות מקרטון מלא ספרי בלש ומערבונים,
בעזרת מקל של ארטיק הפעלנו את מעלית 'נחושתן' הגבוהה בעולם,
וכך היינו עולים ויורדים במעלית 'הבית הגדול',
ומציעים את סחורתנו לנוסעים בה.
איש מהם לא חפץ בשרותנו, לבד מסמי 'היפה', הנער-שליח
מהמכולת של שמואל, שהיה לוקח מאתנו ספרים - לא משלם
ולא מחזיר - כי שנינו פחדנו מפניו...
יואל, חברי הטוב, נהרג בתאונת אופנוע באירופה, עוד לפני הגיוס.       
להזמנת ספר לחץ על חזיתו

אל הקורא היקר!

הרומן הבלשי ורומן המתח הפכו זה מכבר לספרות בידור ממדרגה ראשונה, שגדולי עולם כשר החוץ האמריקני המנוח פוסטר דאלאס ונשיא ארה"ב ג'והן קנדי בחרו בה כדי לחמוק באמצעותה מטרדות היומיום. סדרת 'ספרי מסתורין' היא היחידה בישראל המגישה לקורא העברי את המיבחר השלם והמגוון ביותר של ספרות המתח והבלשות. החל ברומנים הספרותיים של קונאן דויל ואגאתה כריסטי, דרך הרומנים מגרי המחשבה של גארדנר, על פני סיפורי המתח המבדחים של פיטר טשייני, וכלה בעלילות גדושות הפעולה של מיקי ספיליאני.
'ספרי המסתורין' הגישו עד כה לקורא העברי תרגומים מעולים ומלאים, במחירים חסרי תקדים, מיצירות כריסטי, ואלאס, קווין, טשייני, דויל, פייר [גארדנר], סיירס, סימנון, קאר, דיקסון, האמט, פיניי, סטאוט, גריסוולד, צ'רטריס, גארדנר, גולט, ניומן, פולמן, בלוך, קוונטין, קוארד, ספיליאני, מייסן, ברוס, לאנדון ואחרים. כל ספר מ'ספרי מסתורין' מכיל כ-256 עמודים גדושים למעלה מעשרת אלפים שורות במחיר שאין לו מתחרים. הענותם הנלהבת של הקוראים לסדרה זו איפשרה להרבות בהוצאת הספרים... ועוד היד נטויה להמשיך ולפרסם ספרים נוספים ממיטב ספרות המתח החדישים שהופיעו זה עתה במקור.

[מדברי הוצאת הספרים מ. מזרחי, כפי שמופיעים באחד מספרי הסדרה]

       
להזמנת ספר לחץ על חזיתוהמורה שהקדימה את הארי פוטר


רצח באישון לילה/ מרי סטוארט
מתרגם: רבקה רון
מ. מזרחי - ספרי מסתורין מס. 104
1964

מרי פלורנס אלינור ריינבו נולדה ב -17 בספטמבר 1916 באנגליה. אביה, הרפתקן צעיר, הפליג לניו זילנד, שם פגש את אמה של מרי. הזוג חזר לאנגליה, האב החל את הקריירה שלו ככומר אנגליקני. מרי היה הילדה הראשונה שלהם.
הכתיבה תמיד באה בקלות למרי, והיא החלה לכתוב ולאייר כבר בגיל חמש. את לימודיה באוניברסיטה היא התחילה  ב-1935. מטרתה הייתה להיות פרופסור לאנגלית באוניברסיטת אוקספורד, אבל מלחמת העולם השנייה גרמה לה להתפשר על עבודה בהוראה בבית הספר היסודי.
היא פגשה את בעלה לעתיד, פרדריק הנרי סטיוארט, בשנת 1945 במסיבת תחפושות באוניברסיטה.  "לא היה קשה להבחין בו, " היא סיפרה. "הוא לבש טוניקה של בחורה וסרט אדום בשיערו. הוא נראה די נורא, אבל היה לו קול יפה." הם נישאו שלושה חודשים מאוחר יותר.  מרי המשיכה ללמד במשרה חלקית,  ולהתמקד בכתיבה שלה. בשנת 1953, בעידודו של בעלה היא שלחה  את כתב היד של 'גברתי, את מוכנה לדבר?' [בעברית: 'רצח באישון לילה'] הוצאת ספרים מיהרה להחתים אותה על חוזה, והספר הפך להצלחה מיידית. מרי המשיכה לפרסם ספר אחד בשנה, משנת 1955 עד 1980, כל אחד מהם הפך לרב-מכר.

מרי ובעלה עברו לאדינבורו בשנת 1956 כאשר פרידריך מונה פרופסור לגיאולוגיה באוניברסיטת אדינבורו. נסיעותיהם התכופות סיפקו לה השראה לתיאורים האקזוטיים ברומנים שלה, כמו גם התעניינותה בנושאים רבים - טבע, רומי העתיקה, ציור ותיאטרון, שהיוו גם הם מקור ממנו שאבה נושאים לסיפוריה.   פרידריך סטיוארט נפטר בשנת 2001, ומרי המשיכה לגור באדינבורו.


להזמנת הספר לחץ על חזיתו

כאשר התפרסם לראשונה ספרה של ג'יי. קיי.  רולינג 'הארי פוטר' נזכרו אנשים רבים כי קראו בילדותם ספר הרפתקאות המתרחש גם הוא בבית ספר לקוסמים. היה זה ספרה של מרי סטוארט - 'המטאטא המכושף' - מרי סמית נשלחה לבלות את חופשת הקיץ לבדה בבית כפרי נידח, אצל דודה זקנה וחרשת. אלא שבעטיים של חתול ומטאטא התגלגלה מרי לבית אולפנה למכשפים.

הפינה לשיפוטכם
אותו ספר - שתי שפות שונות, שתי עטיפות שונות.
אתם תחליטו איזה עיצוב יפה יותר

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

'דף המידע של איתמר' מצוטט באתרים רבים באינטרנט: גם בויקיפדיה, גם באנציקלופדיה של Ynet, באתר עיתון 'הארץ' ועוד. הציצו בערכים של ש. שלום, אנצו סירני, לאה גולדברג, נקמת אבות, אברהם אבן שושן בויקיפדיה. אם עדיין אינכם רשומים לדף המידע, אנו ממליצים לעשות זאת באתר האינטרנט של החנות.
   לחיצה קטנה עם העכבר על הציור

חפשו אותנו
בפייסבוק
כרמלה: "זה הדף הכי מענג בפייסבוק. כיף לקרוא!"פרי מייסון חוקר


תעלומת הדוגמנית היפה/ אירל סטנלי גארדנר
המתרגם: אריה חשביה
מזרחי [ספרי מסתורין מס. 110]
1964

 

אירל סטנלי גארדנר  נולד במסצ'וסטס בשנת 1889. הוא אחד מסופרי המתח הפוריים ביותר, ומאפיל אפילו על אגאתה כריסטי בזמנו. הוא התפרסם בעיקר בזכות 150 הרומנים שלו, שגיבורם הוא עורך הדין האגדי פרי מייסון.

גארדנר סיים את התיכון בשנת 1909, והחל את לימודיו באוניברסיטת אינדיאנה, אך גורש בגלל השתתפותו בקרב אגרופים. הוא עבד תקופה מסויימת כפקיד במשרד עורכי דין בקליפורניה, שם צבר מידע במשפטים, ולמרות שהוא לא למד לימודי משפט באופן מסודר, הוא עמד בדרישות והוסמך לעורך דין בשנת 1911. הוא פתח משרד עורכי דין משלו בגיל עשרים ואחת, שלא זכה להצלחה רבה. 
לאחר שסגר את את המשרד שלו, עבד גארדנר במשרדיו של עורך דין סטיוארט בקליפורניה, והגן בעיקר על הלקוחות הסינים בין השנים 1911-1918. לאחר נישואיו לנטלי פרנסס טלברט  בשנת 1921, עברו הזוג להתגורר  בונטורה, וגארדנר עבד תקופה מסויימת כסוכן מכירות. 
בתחילת דרכו כסופר כתב גארדנר בעיקר סיפורים קצרים. רומן המתח הראשון שגיבורו היה עורך הדין המפורסם פרי מייסון יצא לאור בשנת 1933. רבים מספריו עובדו לקולנוע ולטלוויזיה. הוא זכה בפרס של איגוד סופרי המתח בארה"ב. נפטר ב-11 במרץ 1970.

אירל סטנלי גארדנר, כתב תחת שמות בדויים של א. א. פייר, קרלטון קנדרייק וצ'ארלס ג'יי קני. א. א. פייר הוא הכינוי בו השתמש גארדנר בסדרת הרומנים הבלשיים, המבוססים על הצמד המוזר דונלד לאם וברתה קול, זוג בלשים פרטיים המוכנים להפוך את העולם למען לקוחותיהם.

בשנת 1967 יצא לאור בעברית ספר בשם 'פרשת צפורני הקטיפה' מאת אירל סטנלי גארדנר. הספר זהה בגודלו ובצורתו החיצונית לשאר הספרים בסדרת 'ספרי מסתורין', ונראה כמו אחד מעשרות ספרי פרי מייסון שיצאו בהוצאת מזרחי. אולם עיון קפדני מגלה פרטים שונים ומפתיעים.


להזמנת הספר לחץ על חזיתו, או התקשר 04-6399749

הספר הודפס כאמור בשנת 1967, ומתנוסס עליו מס. 1, למרות שסדרת ספרי מסתורין החלה להתפרסם כבר בראשית שנות ה-60' [הספר הראשון בסדרת 'ספרי מסתורין' היה בכלל של אגאתה כריסטי - 'הרצח המסתורי בסטאייל'  ]. בעמוד השער נכתב - הוצאת 'ספרי מסתורין' תל אביב, בעוד שבספרי סדרת 'ספרי מסתורין' מצויין בעמוד השער כי את הספר הוציאה לאור - הוצאת ספרי מ. מזרחי - תל אביב. בספרי הסדרה נקבע כי כל הזכויות שמורות להוצאת מזרחי, אך בספר 'פרשת צפורני הקטיפה' נכתב כי כל הזכויות שמורות להוצאת 'ניקודים'. גם בעמוד השער וגם על הכריכה מופיעה לוגו. בעוד שבספרי הסדרה של מזרחי הלוגו הוא של צללית של בלש עם הכיתוב 'ספרי מסתורין', הרי בספר של גארדנר, ציור הצללית שונה לחלוטין והפעם נכתב: 'מסתורין מתח' בתוך הלוגו.

 
לוגו 'ספרי מסתורין'
הוצאת מזרחי
 
לוגו 'מסתורין מתח'
הוצאת 'ספרי מסתורין'

הוצאת ניקודים החלה לפעול בראשית שנות ה-50. בין הספרים שיצאו לאור בהוצאה: מבצע ציצרו [1951], ליליאן/ דמון ראניון [1953], 21 סיפורים נבחרים 1956. בכל ספרי ההוצאה מעורב המתרגם אליעזר כרמי, שכנראה היה מבעלי ההוצאה, מה עוד - שבהוצאת 'כרמי את נאור' בבעלותו, יצאו באותן שנים ספרים בסדרת 'ניקודים'.
האם ייתכן כי אליעזר כרמי, שהיה מעורכי סדרת 'ספרי מסתורין' של מזרחי, ותרגם את הספרים הראשונים בסדרה, יצא לדרך עצמאית, ופתח הוצאת ספרים שתתחרה בסתר על לבם של אוהבי ספרי הבלש והמתח?

חלק מספריו של גארדנר בסדרת 'ספרי המסתורין':

7. משני עברי החוק [א. א. פייר]
21. תעלומת השעון הקבור
41. העדה שתומת העין
42. תיקו הסודי של הרופא
44. שידוך עם המוות
48. תעלומת האחות הנרדפת
50. תעלומת הכומר המסתורי
55. נקמת השזפנית
57. מוות אורב בדרך
60. החתול בעקבות הרוצח
61. תעלומת יהלומי המליונרית
64. הרוח של ההר השחור
66. תעלומת הסחטן האלמוני
67. תעלומת מכונית הדמים
69. תעלומת האלמנה הזוממת
70. רצח לאור הירח
71. תעלומת יורשת המיליונים
77. הנאשמת החמודה
83. תעלומת הנר העקום
93. תעלומת המכתב הפרטי
99. המוות צלצל בדלת
103. טרמפ למוות
107. תעלומת עד השקר
110. תעלומת הדוגמנית היפה
118. במעגל התביעה
125. תעלומת הרצח הנשכח
169. תעלומת אקדח המוות
171. החשודה ברצח
172. הרצח בפונדק
173. הרצח ביאכטה
312. פרי מיסון חוקר את התרמית הגדולה
410. הרצח שמאחורי המודעה
429. רצח המהמר [א. א. פייר]

הפינה לשיפוטכם
אותו ספר - שתי שפות שונות, שתי עטיפות שונות.
אתם תחליטו איזה עיצוב יפה יותר

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

המלצה
אם עדיין לא קראתם את דף המידע
עם סיפורו המדהים של אלתר אילי ו'אמיל והבלשים',  
לחצו כאן!


כאשר הייתי נער קטן/
אריך קסטנר 

נשארו לנו 8 עותקים בלבד. ספר במצב חדש, בתרגום הישן. 

     
"בספר זה אני רוצה לספר מעט מילדותי. מזמן שהייתי נער קטן עברו כבר 50 שנה וחשבתי שאולי יעניין אתכם לדעת כיצד חי נער קטן....
כאשר הייתי נער קטן, הייתי צועד בוקר בוקר, לפני לכתי צועד בוקר בוקר, לפני לכתי
לבית הספר, אל הצרכניה שברחוב גרנדיר. "ליטר וחצי נפט ושני קילו לחם שחור וטרי." אמרתי למוכרת.
משם רצתי הלאה - עם העודף, בולי ההנחה, ועם פח הנפט המשקשק. פתותי השלג ריקדו לפני פנסי הגז הקורצים."

חפשו אותנו
בפייסבוק

להזמנת הספר לחץ עם העכבר על חזיתו, או התקשר לטלפון 04-6399749הרוזן מאושוויץ

השנה, כך החלטתי, לא אכין דף מידע מיוחד ליום השואה.
לאחר שלושה דפי מידע רצופים המוקדשים לספרים
העוסקים בשואה ובגבורה, חשבתי כי הגיע הזמן לעשות
הפסקה קצרה מהנושא הקשה.

דף מידע מס. 14 11/04/2004 
דף מידע מס. 39 23/04/2008 
 דף מידע מס. 65 20/04/2009

[כדי להגיע לדפי המידע הקודמים בנושא שואה, לחץ על הקישור]

השנה, כך החלטתי, אבחר בנושא הרחוק ביותר
ממחנות המוות ומהפתרון הסופי, והבחירה נפלה על
סדרת 'ספרי מסתורין' של ספרי בלש ומתח -
אגאתה כריסטי, פרי מייסון ועוד - עד שהגעתי
לספר
 'הסיסמה היא גבורה', והכול השתנה!


הסיסמה היא גבורה/ צ'ארלז קוארד
המתרגם: י. לויט
מזרחי [ספרי מסתורין מס. 34]
1963


צ 'ארלס ג'וזף קוארד 1905-1976, הידוע בכינויו 'הרוזן מאושוויץ', תושב  לונדון, התגייס לצבא הבריטי ב -16 ביוני 1937, ונפל בשבי ב -25 במאי 1940, באותה עת שירת בחטיבה 8 של חיל התותחנים המלכותי כסמל. לאחר שעבר במחנות סטאלאג שונים, וניסה ניסיונות בריחה רבים, הגיע לאושוויץ בדצמבר 1943, והציל יהודים רבים.
  הודות לשליטתו בשפה הגרמנית מונה קוארד לקצין קישור של הצלב האדום, האחראי על כ-1400 אסירים בריטיים. תפקיד זה איפשר לו לנוע בחופשיות ברחבי המחנה, ולעיתים אף בערים מסביב. הוא היה עד לבואן של רכבות עמוסות ביהודים למחנה, ולתהליך ה'סלקציה' בין אלו שנשלחו לעבודות פרך, לבין אלו שנשלחו לתאי הגאזים. יחד עם אסירים בריטיים אחרים הוא הבריח מזון ומצרכים אחרים לאסירים היהודיים, ואף סיפק להם דינמיט כדי לפוצץ את המשרפות ותאי הגאזים. קוארד הצליח גם לשלוח מסרים מוצפנים לבריטניה, בעזרת מכתבים לדמות בדויה, בהם העביר פרטים על מצבם של שבויי המלחמה הבריטיים, כמו גם מידע על בואן העתידי של רכבות עמוסות ביהודים למחנה.

הספר ' הסיסמה היא גבורה' מכיל פרשיות אימים וגבורה ממחנה ההשמדה. הדברים נרשמו על ידי העיתונאי הבריטי ג'והן קסטל, מפיו של צ'ארלז קוארד, אחד הלא יהודים המועטים שנמצאו במקום. קוארד נפל בשבי הגרמנים בצרפת, הועבר ממחנה שבויים למישנהו, ביצע שורת בריחות נועזות, ובסופו של דבר נשלח, כאמור, למחנה שבויים בקרבת המשרפות של אושוויץ.
מחנה הריכוז היה כ-300 מ' מעבר לכביש. החיילים הבריטים יכלו להסתכל אל תוך המחנה. ניתן היה לשמוע צרחות. עם זאת, רק לעיתים מאוד נדירות ניתן היה לראות מישהו מסתובב בו. יריות נשמעו במחנה, לפעמים 5 או 6 בשבוע.   לעתים קרובות היו החיילים הבריטים זורקים סיגריות או דברים אחרים לידי האסירים.

צ'ארלז ראה מקרוב את השמדת היהודים. הוא לא התעלם, אלא השתדל לעזור לקורבנות, ואף הציל רבים מהם. סמל קוארד סייע למרד הנידונים למוות ולפיצוץ אחדים מהמשרפות.
"ברגע בו הגיעה הרכבת לאושוויץ נשתנה מצב הרוח של קוארד מן הקצה אל הקצה. המטען היהודי הגיע זה עתה. שורה ארוכה של קרונות בקר ניצבה ליד הרציף, ואלפי יצורי אנוש אומללים הורדו מהם אל המכלאה... לפניו השתרע ים של יהודים מרופשים, לבושים למחצה ומזי רעב. קשה היה לשער את משך מסעו של של משלוח זה, אבל פריו של מסע זה נראה לעין בדמות ערימת גופות גדולה, שנערמה ליד הרציף. היו אלה גופות גברים, נשים וילדים, שהמתינו להשפלה הסופית שבהסעה בעגלות אל המשרפות."

בשנת 1963 התווסף שמו של קוארד לרשימת חסידי אומות העולם, ועץ ניטע לכבודו במוזיאון יד ושם. חסיד אומות העולם, צ'רלס קווארד, הציל כ-400 יהודים ממחנה ההשמדה באושוויץ. בעזרת אספקת המזון מהצלב האדום, הוא הצליח לשחד כמה שומרים ו'לקנות' גוויות של מתים, בעזרתן הוא הבריח מתוך צעדות האסירים מאות יהודים, להם הוא נתן את מסמכי המתים.

חברו הישראלי של 'הרוזן מאושוויץ'

 יצחק היה סוחר עצים בעיירה וישיניבה. אשתו שרה הייתה מורה לרוסית ולספרות. הם עלו ארצה בשנת 1934. וכמה שנים אחר כך התנדב יצחק - למרות גילו המבוגר - לשרת בצבא הבריטי. הוא נלחם במדבר המערבי וביוון ונפל בשבי הגרמנים, עם עוד חיילים ארצישראלים רבים. בדרך למחנה השבויים ביוון, קפץ יצחק מהרכבת, והסתתר במשך תקופה ארוכה בהרים, כשהוא ניזון משיחים ומבעלי חיים שהצליח לצוד. נזירים יוונים שחיו במנזרים מבודדים על ההרים העניקו לו מזון מדי פעם, אך מי מהם הלשין עליו, והוא נתפס שוב על ידי חיילים גרמניים.    


גלויה ששלח יצחק לאשתו שרה ולשני בניו ממקום שביו

גם לאחר שנתפס, ברח יצחק משוביו, וכשנתפס בפעם השנייה נידון להוצאה להורג. כומר צבאי מהשבויים הבריטים התערב והציל אותו ממיתה. המתנדב הארצישראלי נשלח למחנה שבויים בגרמניה, שם פגש את השבוי הבריטי צ'ארלס קוארד והפך לידידו. יחד עם קוארד אלוף הבריחות מהשבי הנאצי, הם חפרו מנהרה מתחת לגדרות התיל של המחנה וברחו כשהם מחופשים לחקלאים גרמניים. לאחר שנתפסו, נשלחו למחנה שבויים בפולין, וכך גילו כי במחנה אחר, קרוב אליהם מתרחשת השמדה המונית של יהודים. יצחק התגייס לעזרתו של ידידו 'הרוזן מאושוויץ' וביחד הצילו מאות יהודים.
לקראת סוף המלחמה, כאשר נודע כי הכוחות האמריקאיים מתקרבים למחנה, ברח יצחק שוב, ובעזרת עגלה עם סוסים אותה גנב, דהר לעבר חיילי ארצות הברית. אלה לא האמינו כלל וכלל לסיפורו המדהים, וחקרוהו במשך שבועות ארוכים.
בגלל החקירה הארוכה הזאת, התעכבה חזרתו של יצחק לארץ, ולאכזבת משפחתו הוא החמיץ את נישואי בנו הבכור שמעון פרס, שיהיה יום אחד, נשיאה של מדינת ישראל.


יצחק פרסקי, אשתו שרה ושני בניו.
ראשון מימין: כבוד הנשיא שמעון פרס...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

הפינה לשיפוטכם
אותו ספר - שתי שפות שונות, שתי עטיפות שונות.
אתם תחליטו איזה עיצוב יפה יותר

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שלוש חנויות לשירותכם

החנות בזכרון לחיצה קטנה על הצילום, או התקשרו לטלפון 04-6399749

החנות באינטרנט 


לחיצה על חזית הספרים תעביר אתכם אל מדפי הספרים של חנות הספרים שלנו באינטרנט. אם הספרים האלה כבר לא נמצאים שם, סימן שמישהו חטף אותם לפניכם...

החנות הבינלאומית


Book Shelf

לחיצה כאן תעביר אתכם אל מדפי הספרים של חנות הספרים באנגלית. אם הספרים האלה כבר לא נמצאים שם, סימן שמישהו חטף אותם לפניכם...
הידעת

[כמה עובדות טריוויה על סדרת 'ספרי מסתורין']

 
 
 
 
 
 
מידע נוסף על סדרת 'ספרי מסתורין' ניתן למצוא בקטלוג הכללי באתר שלנו.. להזמנת הספרים לחץ על חזיתם. 

הידעת כי רומן המתח שנבחר לפתוח את סדרת ספרי מסתורין, הוא לא אחר מאשר ספרה הראשון של אגאתה כריסטי 'הרצח המסתורי בסטאייל'

הידעת כי במקביל לסדרה 'ספרי מסתורין' פעלה בהוצאת מזרחי סדרה בשם 'ספרי מלחמה', בפורמט דומה ובלוגו כמעט זהה. בסדרה זאת התפרסמו בעיקר ספרי מלחמה וזכרונות מהקרבות. ספר מס. 34 בסדרת 'ספרי מסתורין' נקרא 'הסיסמה היא גבורה' של צארלז קוארד, העוסק בתיאור אירועים במחנה אושוויץ, מפיו של חייל בריטי שנפל בשבי הגרמנים. על העטיפה יש לוגו של 'ספרי מסתורין', אך בעמוד השער מופיע לוגו של 'ספרי מלחמה'.

הידעת כי אחד מספרי סדרת 'ספרי מסתורין', מתרחש על רקע המאורעות המתרחשים בגבולות ארץ ישראל.  הספר 'המרגל מדמשק' מאת ג'ורג' גריסוולד מספר על כנופייה ערבית המתכננת למשוך את ישראל למלחמה בסוריה, על סוכן חשאי הנרצח בבית מלון לבנוני, ועל אוניות מסתוריות בחוף סוריה.

הידעת כי ספרה של אגתה כריסטי 'עד התביעה' ספרי מסתורין מס. 131, הופיע בעברית בהוצאה אחרת עוד לפני קום המדינה.  הספר יצא בהוצאת עופר, בשנת 1947, והכיל בתוכו שני סיפורים: 'עד הקטגוריה' ו-'בקתת הזמיר'. הסיפור הקצר 'בקתת הזמיר' הופיע גם בשנת 1950 בקובץ סיפורים בשם 'מכל העולמות' לצידם של סופרים כמו: אנטון צ'כוב, פראנץ קאפקא, ז'אן פול סארטר, אלכסנדר פושקין, ניקולאי גוגול, ול. נ. טולסטוי!

הידעת כי את הספר 'עד התביעה' של אגאתה כריסטי תרגמו עבור 'ספרי מסתורין' שני מתרגמים: ח. פינקלשטיין ודוד פרנק.

הידעת כי בחודש דצמבר 1926 נמצאה מכוניתה של אגאתה כריסטי כשהיא נטושה בצד הכביש ואורותיה דלוקים. במשך 11 ימים ניסתה המשטרה לגלות מה אירע, ונבדקו אפשרויות שהתאבדה או נרצחה. אלפי אנשים השתתפו בחיפושים,  ואפילו ארתור קונן דויל, יוצרו של שרלוק הולמס, התנדב לסייע במציאתה. בסופו של דבר נמצאה כריסטי במלון ספא, בו נרשמה כגברת ניל מדרום אפריקה. ההסבר שניתן להעלמות היה אמנזיה, כתוצאה ממכה שחטפה בראשה בעקבות התאונה. חוקרים של הפרשה טוענים בשנים האחרונות כי כריסטי התכוונה לנקום בבעלה, אשר רצה לעזוב אותה לטובת אישה אחרת, אך לא תיארה לעצמה שהחיפושים אחריה יימשכו זמן רב כל כך ויעוררו פרסום גדול כל כך.

הידעת כי בשנת 1893, לאחר שסיים את התמחותו ברפואת עיניים, החליט הסופר קונן דויל 'להרוג' את גיבורו המופרסם שרלוק הולמס, והפיל אותו לתהום. בעקבות לחץ הקוראים והמוציא לאור החליט דויל להשיבו לחיים.

 

הפינה לשיפוטכם
אותו ספר - שתי שפות שונות, שתי עטיפות שונות.
אתם תחליטו איזה עיצוב יפה יותר

   

  'ספרי מסתורין' בקטלוג הכללי

קטלוג הספרים שלנו באתר האינטרנט אינו קטלוג מלאי, אלא מכיל את פרטיהם של אלפי ספרים, ונועד לעזור לכם למצוא מידע על הספר שאתם מחפשים. ניתן למצוא ספר בעזרת שמו, שם מחברו, שם המאייר, או ההוצאה. אם אתם מחפשים, למשל, ספר על ילד אינדיאני קטן, הקישו את מילת המפתח "אינדיאני", ותקבלו את כל הספרים העוסקים באינדיאנים, אותם הכנסנו לקטלוג. מצאתם את הספר המבוקש? לחצו על הכפתור המתאים, ואיתמר ישמח לחפש את הספר עבורכם.

לקראת צאתו של דף המידע בנושא סדרת 'ספרי מסתורין' של הוצאת מזרחי, השתדלנו להכניס למאגר הכללי מידע על כמה שיותר ספרים שיצאו בסדרה. לא רק פרטים ביבליוגרפיים כמו שם מחבר, מתרגם, שנת הוצאה מספר עמודים וכו'. במאגר המידע שלנו תוכלו למצוא פרטים על תוכן הספר, לפעמים מידע ביוגרפי על המחבר, שם הספר באנגלית וכו'. פרטים אותם לא תוכלו למצוא בשום קטלוג אחר.

נסו ותהנו

[בעמוד השער של האתר הקלידו 'ספרי מסתורין', ובחרו באפשרות החיפוש לפי 'שם ההוצאה']

הפינה לשיפוטכם
אותו ספר - שתי שפות שונות, שתי עטיפות שונות.
אתם תחליטו איזה עיצוב יפה יותר
הפעם בחירה קשה בגלל הדימיון בין העטיפות...

   נהנתם?

אם נושא דף המידע גרם לכם עניין וסקרנות,
אנחנו מפנים את תשומת לבכם לדף מידע מס. 5, שנשלח בתאריך
06/12/2006
'ספרות זולה'
ועסק בתופעת ספרי המתח והמסתורין בשנות ה-50' וה-60':
המאייר מ. אריה, פטריק קים, טרזן, רינגו,
קארל מאי, אגאתה כריסטי ועוד.

למעבר לדף המידע לחצו כאן

 

הפינה לשיפוטכם
אותו ספר - שתי שפות שונות, שתי עטיפות שונות.
אתם תחליטו איזה עיצוב יפה יותר

   תודות

תודה על העזרה לאירית אורגיל על סריקת הספר 'המטאטא המכושף' , ולחנה כוכבי מארכיון פרס, מרכז פרס לשלום.בתמונה:
מדפי הביוגרפיות [במרכז]
צבא ובטחון [משמאל]
א"י והמזרח התיכון [מימין]


אנו מזמינים אתכם 
לחנות
בזכרון יעקב.


רח' הנדיב 23,  04-6399749
א-ה 09.00-17.00, יום ו' 09.00-13.00

אל תחמיצו!

כמו בכל שנה, גם השנה זכינו בתואר
'מומלץ מפה 2010'נהנים מדפי המידע?

ספרו לנו ולכל העולם...
ב-'קיר' שלנו בפייסבוק!

לחצו על הסמל, או חפשו 'איתמר לוי' בעברית.
אתם כבר תזהו לבד את האיתמר לוי הנכון...
נשמח לצרף אתכם ל-737 החברים שכבר יש לנו!

"זה בית מפחיד!" אמרה לי ס. בסיום השיחה.
במשך השנים הזמינו אותי לבתים רבים, אך מעולם לא הזמינו אותי לבית שבעליו עזבוהו כמו שהוא. בלי לקחת דבר. לא רהיטים, לא מכשירי חשמל, לא ספרים, ואפילו לא חפצים אישיים כמו אלבומי צילומים.
"הבעל, שהיה מהנדס במקצועו, נפטר לפני כמה שנים," אמרה לי ס. "ואשתו עזבה יום אחד את הבית ועברה לבית אחר בלי לקחת דבר. המשפחה ביקשה ממני שאטפל בדברים שנשארו."
ס. השכנה מהבית הסמוך, החלה להזמין זוגות צעירים, תנועות נוער וסטודנטים לקחת מהבית כל שניתן: מדיח כלים, מכונת כביסה, מקררים, שטיחים, מנורות חשמל ועוד.
כאשר היא התקשרה אלי, היא ביקשה שאבוא לקחת את הספרים לפני שהם ייזרקו לאשפה. 'הקבלן מגיע להרוס את הבית בעוד כמה ימים...'
'זה בית מפחיד!' היא אמרה בסוף השיחה.
ביום שבת, בשעות הבוקר המוקדמות, התייצבתי בביתו של המהנדס עם ארגזי קרטון רבים, ומעט אומץ הלב שיש בי.
ס. עשתה לי סיור מקדים בבית. היה זה בית ענק עם כוכים, ומחילות, וחדרים נסתרים שהמהנדס בנה והוסיף לבית הקיים. לכל חדר הייתה דלת לחדר נוסף. בקומת הקרקע נפרשה לפני מחילה ארוכה ומתפתלת, שהכילה מאות תיקי מסמכים ודו"חות בתחום מקצועו של המהנדס.
בחצר האחורית חיכתה לי הפתעה.
'אפילו כאן יש ספרים!' אמרה לי ס., והצביעה לתוך הבריכה העמוקה שהמהנדס בנה, לדבריה, במו ידיו.
בתוך המים המעופשים צפו גוויות של ספרים...

סיגלית: נשמע כמו סרט אימה...
דליה: לבית כזה יש סיפור לספר.
 צריך הרבה מטעני כעס ואיבה כדי לעזוב אותו כפי שמשתקף בתמונות.
ענבר: ברחוב שלי בראש הגבעה יש גם בית נטוש עם המון ספרים (ותקליטים וקלטות) זרוקים סביבו. לא יודעת למי הם שייכים אם בכלל
ענת: מרתק!
ציפי: נשמע הזוי והצילומים רק מעצימים את ההזייה. מעניין אילו ספרים מצאת שם, תוכל לספר קצת?
יונית: נשמע כמו התחלה של ספר מתח חדש ובהחלט מעניין מבחר הספרים שהיו בו.

זה מה שקורה אצלנו בפייסבוק כמעט כל בוקר...

[תמונות נוספות ניתן לראות בדף שלי בפייסבוק]מתנות!

מחפשים רעיון למתנה 'מדליקה'?

אנו מציעים לכם לשלוח ספר כשי שלא יישכח!

כל שאתם צריכים לעשות, הוא לבחור מתנה מתאימה, להתקשר אלינו, ואנו נשלח את הספר לכתובת שתתנו לנו, עם ברכה מתאימה.

     
 המתנה לילד  המתנה לנער  המתנה למבוגר המתנה שאזלה...
אם יהיה לכם מזל, ישאר לכם עותק אחד...

ניתן להזמין את איתמר להרצאות - קיבוצים, חוגי בית, חברות היי-טק ועוד.
התקשרו לטלפון 04-6399749!אנו מבקשים את עזרת הציבור

המתרגמים

במסגרת הכנת דף מידע על סדרת המתח "ספרי מסתורין' בהוצאת מזרחי, חיפשתי - ללא הצלחה - חומר על המתרגמים שתרגמו את ספרי הסדרה. אני לא מחפש חומר אותו ניתן למצוא באינטרנט, אלא מחפש את האנשים עצמם: יהודה רגבים, אבידוב וינברג, מ. שורין, א. בן דן, יואב פרידמן, ג. יקב, ח. י. הלחמי, ש. משה, הדסה שפירא, א. בן שחר, ד. הלחמי, ע. משי, דוד פרנק, ח. פינקלשטיין, מרגנית וינברגר, נ. לוין, ג. בן אברהם, א. מרגלית, א. רגבים, זאב זמירי, רבקה רון, מ. קידר, ש. בן יצחק.

נדמה לי כי סיפוריהם האישיים יהוו חומר נפלא לדף מידע

מכירים מישהו מהמתרגמים? נשמח אם תוכלו לקשר בינינו.דפי המידע הקודמים

לחיצה על השורה המתאימה, תעביר אתכם לדף המידע המבוקש.
נשמח לשמוע את תגובותיכם.
האם אתם מעוניינים בקישורים גם לדפים אחרים?

דף מידע מס. 1 - גן גני
דף מידע מס. 2 - חגי תשרי
דף מידע מס. 3 - משורר ומדינאי
דף מידע מס.4 - ספרות ואמנות
דף מידע מס. 5 - ספרות זולה
דף מידע מס. 6 - אנשים קוראים
דף מידע מס. 7 - ח. נ. ביאליק
דף מידע מס. 8 - ספרות וצנזורה
דף מידע מס. 9 - ספרים ומכתבים
דף מידע מס. 10 - ספרות ולשון

דף מידע מס. 11 - דף הילד
דף מידע מס. 12 - ספר הספרים
דף מידע מס. 13 - אחד באפריל
דף מידע מס. 14 - יום השואה
דף מידע מס. 15 - יום העצמאות
דף מידע מס. 16 - קיבוץ ספר
דף מידע מס. 17 - לאה גולדברג
דף מידע מס. 18 - נחום גוטמן
דף מידע מס. 19 - ספרים וספורט
דף מידע מס. 20 - ספרי טבע

טיפ!

לכל המתקשרים אלינו בחיפושים אחרי דפי המידע הקודמים -
רשמו לפניכם את הכתובת הבאה:

http://www.itamar-books.co.il/?mode=nl&n=1

זאת היא הכתובת של דף המידע הראשון. אם תשנו את הספרה בסוף הכתובת תוכלו להגיע כך לכל אחד מ-90 דפי המידע הקודמים.מחפשים מתנות למכרים בחו"ל?
מחפשים ספרים הקשורים לישראל ולעם ישראל?
בקרו בחנות הספרים הבינלאומית שלנו

באתר ספרות ישראלית מתורגמת, ספרי אמנות וצילום, ספרי היסטוריה וארכיאולוגיה, ספרי פילוסופיה, ספרי שירה, ספרים על השואה, על הקיבוץ, על יהדות ועוד.
הספרים
באנגלית, גרמנית, צרפתית, ספרדית, איטלקית ויידיש

מתוך האתר:

 
ספרה של נעה בן ארצי

 
צילומי אוויר של ירושלים

 
ביוגרפיה של חנה סנש

 
מאז ומקדם / ג'ואן פיטרס

המעוניינים לשלם בשקלים יכולים לפנות אלינו ישירות באימייל

The Promised Book Land
Books about Israel & the Jewish People
www.promised-book.comמה בדף המידע הבא?

     

מי האנשים? ומה - לעזאזל - הקשר ביניהם?

רוצים לנחש? כתבו לנו לכאן!הערה חשובה
כל הציטוטים והצילומים המופיעים באתר זה באים למידע ולימוד בלבד.
אין הם מיועדים לשימוש מסחרי, וחלקם עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים.
אם מצאתם באתר זה קטע מילולי או צילום שהצגתו באתר זה עלולה להיחשב כהפרת זכות יוצרים -
אנא הודיעו לנו כדי שנוכל להסירם מיידית מהאתר.


חנות הספרים של איתמר

חיפה - נתן קייזרמן 4 טלפון: 04-6399749

http://www.itamar-books.co.il

צרו קשר
Itamar's Bookstore


http://www.itamar-books.com

Contact usלהסרה מרשימת הדיוור לחצו כאן